Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Philips Senseo HD7850, miga lampka i nic więcej...

22 Lis 2010 11:01 18902 17
  • Poziom 1  
    Witam
    Mam problem z w/w ekspresem.
    Ekspres po podłaczeniu do prądu zalaniu wody i mleka i naciśnięciu przycisku power...miga wolno czerwona dioda miga,miga i miga i poza tym nic się nie dzieje.
    Czy ktoś może mi pomóc i powiedzieć, co się z nim dzieje, co powinnam zrobić, ewentualnie czy nadaje się do naprawy.

Z góry serdecznie dziękuję.
  • Poziom 1  
    witam
    czy udało się rozwiązac ten problem? Ja zakupiłam ekspres na allegro powystawowy, nie wiem czy jest wadliwy, czy po prostu coś robie nie tak
  • Poziom 1  
    Ktory dokladnie macie?? czerwony czy czarny? 7850/80 jest czerwony a czarny to 7850/60 u mnie problem polega na tym ze nie robi nic innego oprocz kawy. Byl raz na reklamacji wrocil niby sprawny wlaczylem raz i cos zaczelo smierdziec jakby sie spalil. znow oddalem do reklamacji. po tygodniu czyli dzis dostalem list ze sklepu ze bardzo przepraszaja i ze mam przywiezc reszte rzeczy od senseo wraz z paragonem i bede mogl sobie wybrac inny. cos chyba musi byc fabrycznie z tym senseo nie tak bo duzo watkow na necie znalalzlem wlasnie o tym modelu (mowie o czerwonym)
  • Poziom 9  
    I ja padłam ofiarą wolno migającej lampki. Mój Senseo hd7850 robi tylko czarne kawy, żadnej mlecznej bo gdy przełączam na latte czy cappucino zaczyna migać i to wszystko. Czy pozostaje mi tylko serwis gwarancyjny? Czy ktoś sam rozwiązał ten problem?
  • Poziom 9  
    Spalona grzałka w ekspresach w których po włączeniu miga lampka i nic więcej.
  • Poziom 11  
    Te ekspresy są jakąś wadą produkcyjną,palą się grzałki,padają sterowniki.Już 15 sztuk miałem do naprawy
  • Specjalista AGD
    Nie są wadą, tylko są uruchamiane bez zapoznania się z instrukcją, czyli bez wody w bojlerze. Wtedy normalne, że grzałka się przepali. A sterowniki mają elementy z prc, które trzeba wymienić jak padną i jest spokój.
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam 7820 i mruga...Powiadacie ,że grzałka .Gdzie mogę zamówić taką grzałkę?
    Znalazłem jedynie na Holenderskiej stronie za 18 euro....A w Polsce?We Wrocławiu?
    Swoją drogą cały obwód był w kamieniu
  • Poziom 9  
    Mam 7850 i dzieje mi sie to samo mruga czerwona kontrolka grzalka jest dobra o jaki sterownik chodzi ze jest uszkodzony i czy mozna go kupic i wymienic samemu prosze o pomoc
  • Poziom 2  
    aga72 jak mruga? Mruga bardzo szybko i nic, czy tak w miarę powoli, ale nic nie słychać, woda nie grzeje? Najlepiej zamieść filmik.
  • Poziom 13  
    witam
    to i ja sie podłączę
    Miga lampka jak to standart
    wymienilem oba triaki, kondensator X2 i dalej bez zmian
    Grzałka jest dobra - triak po prostu nie podaje masy na grzalkę
    Co jeszcze być może?
  • Poziom 10  
    Witam
    Odłożyłem temat na półkę ,ale zapytam.
    Wymieniłem bojler,zamontowałem.Coś zagotowało ,raz zagrzał i przestało działać.
    Czy winą jest to że np był nie odpowietrzony?Poprostu zamontowałem i wlałem wody do zbiornika.Czy spaliłem ta grzałkę ponownie?Szkoda mi wyżucać ekspres bo rbił fajne kawy,a do tego obkupiłem się w kawe w Holandii :)
  • Specjalista AGD
    brankiniol napisał:
    Czy spaliłem ta grzałkę ponownie?
    Tak (nie widziałem wcześniej tego pytania).
    wasil16 napisał:
    który kabel to masa
    - żaden.
    wasil16 napisał:
    który odpowiada za parzenie jednej filiżanki kawy?
    - żaden; polecenie dajesz przyciskiem z lewej strony i układ je realizuje przez odpowiedni czas pracy pompki.
  • Poziom 9  
    Witam
    Czy może ktoś rozwiązał problem z ekspresem w sprawie wolo migajacej czerwonej lampki przy przełączeniu na kawę z mlekiem. Czy istnieje jakiś sposób naprawy urządzenia??? Co jest problem ???
    Z góry dzięki za odpowiedz.
  • Poziom 11  
    Wszystkie ekspresy tego producenta mają awaryjne płytki.
    Padają na nich głównie tranzystory triaki i układy scalone.
    Na 10 ekspresów 8 ma walnięta elektronikę.
    To jest przyczyna błędu fabrycznego związanego ze źle zaprojektowanej elektroniki oraz złej jej izolacji gdyż wewnątrz wytwarza się para która prowadzi do uszkadzania elektroniki.
  • Poziom 14  
    Witam.
    Ja mam model HD 7825. Włączam i grzeje normalnie wodę. Przyciskam przycisk maszyna robi kawę ale zaledwie 1/3, może nawet mniej. Po tej akcji ekspres się wyłącza i nie da się go załączyć. Znalazłem na YT ten sam przypadek, koleś pokazuje co trzeba wymienić. Konkretnie to kondensator X2 470nF 275V 22.5 mm. Link > https://www.youtube.com/watch?v=BzOPBetVzpI
    Dziś zakupiłem taki kondensator za 0,5 euro i w niedziele zabieram się za wymianę. Dodaje jeszcze jeden filmik (po niemiecku) jak rozebrać i złożyć senseo, link >https://www.youtube.com/watch?v=VxuD05Z9ex4
    Mam nadzieję, że komuś się moje informację przydały.
    Miłego majsterkowania! Pozdrawiam