Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Xerox Phaser 7760 drukuje z rysami

22 Lis 2010 15:39 1894 7
 • Poziom 9  
  Przy wydruku 2 kolorów druk jest czysty gdy doda sie odrobinę 3 wychodzą rysy. Co może być tego przyczyną.
  dodaję skan próbnego wyduku.
  https://obrazki.elektroda.pl/67_1290433421.jpg
 • Poziom 18  
  Przypadkiem tonery są oryginalne
  Może jest źle rozkładany ??
 • Poziom 9  
  Tonery są oryginalne. A propo tonerów czemu te na nasz rynek są dużo droższe od innych rynków a różnią się tylko chipem. No wracam do pytania co może powodować rysy.
 • Poziom 18  
  Proszę sprawdzić wywoływaczki czy dobrze rozkładają toner
 • Poziom 21  
  Nie ma to nic wspólnego z wywoływaczkami. Z wywoływaczki może być rozjaśnienie a nie ciemne krech. Pytanie jest takie jakie jest ułożenie papieru w stosunku do wydruku. Czy kreski wychodzą równolegle wzdłuż drogi papieru czy w prostopadle ? Jeśli prostopadle to czy na kartce A3 powtarzają się cyklicznie czy nie ? Miarodajny wydruk testowy żeby dobrze było wszystko widać, prosił bym następujący. Prostopadle do drogi prowadzenia papieru cztery pasy K,C,M,Y po 50% nasycenia.

  Przy założeniu że wychodzi to wzdłuż drogi papieru, i że opisując wydruk jaki podałeś w jednym miejscu się pomyliłeś co do składowych to stawiam na bęben od czarnego w pierwszej kolejności. Spróbuj go zamienić np z C lub Y i zobacz czy uszkodzenie się przeniesie. Jeśli tak to wydrukuj coś wtedy na samym czarnym i sprawdź czy z czarnego znikło.
 • Poziom 9  
  Zrobiłem wydruki A3 z paskami umieszczonymi wzdłuż krótkiego boku rysy pojawiły się na całej długości A3 czyli wzdłuż linii prowadzenia papieru.
  https://obrazki.elektroda.pl/78_1290526518.jpg
  https://obrazki.elektroda.pl/88_1290526518.jpg
  Plik pierwszy rysy przy oryginalnym ułożeniu zespołów obrazowania
  Plik drugi zamienione miejscami black z cyanem
  Skąd w CMY bez czarnego biorą się rysy, czyżby drukarka dodawała ten kolor od siebie.
 • Poziom 21  
  Tak jak powiedziałem. Wygląda ze jest uszkodzony fotoreceptor. Przy składaniu kolorów maszyna domyślnie korzysta z wszystkich czterech. na składowych poszczególnych C,M,Y jest ok wychodzi tylko na K. Po zmianie K z C usterka przenosi się na C. Żeby maszynka nie korzystała z K podczas składania kolorów trzeba jej to ekstra zaznaczyć bo domyślnie używa CMYK.
  Wymień czarny fotoreceptor i po problemie. Zapewne puściła uszczelka i z tym już nic nie zrobisz.
 • Poziom 9  
  Tak to moduł obrazowania. Miałem kilka starych i jeden z nich drukarka zaakceptowała złożyłem go, a tymczasem zamówiłem nowy. Dziękuję Damianowi1253 za pomoc