Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Karta dźwiękowa do kwoty 50 zlotych

22 Lis 2010 16:42 2646 20
  • Poziom 17  
    Witam. Jak w temacie-poszuję taniej i dobrej karty graficznej. Chodzi mi o to aby dźwięk był lepszy niż mam teraz-zintegrowaną z płytą główną(Athlon 2400 2000mHz). Mogę kupić też używaną jeżeli ktoś ma na sprzedaż. Budżet-50zł z wysyłką, może trochę więcej jeżeli będzie warto. Pozdrawiam!
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 35  
    SoundBlaster Live 5.1 :)
  • Serwerowe OpowieściSerwerowe Opowieści
  • Poziom 17  
    Ok, rozumiem że jest najlepsza w swojej cenie?
  • Poziom 10  
    Creative SB 5.1 VX OEM na PCI to koszt 47zl
  • Poziom 26  
    Każda będzie lepsza od fabrycznej, nie licząc tych starszych z przed 5 czy ileś lat. Różnice zauważysz od razu.
  • Poziom 10  
    djmtey napisał:
    Ok, rozumiem że jest najlepsza w swojej cenie?

w tej cenie nic lepszego nie znajdziesz...

tu masz lepszą Creative SB Audigy SE OEM ale juz kwota ~70zl
  • Poziom 43  
    Nie piszesz jaki zestaw głośników ani jaki system operacyjny!?

Za 20-30zł kupisz SB Live 5.1 modele SB0060 lub SB0100 - wystrzegaj się modelu SB0220 (problemy ze sterownikami).

Nad tym SB Audigy SE OEM nawet się nie zastanawiaj! bo to kastrat.

Możesz się zastanowić nad pełnym Audigy SB0090 (nie SE) jakość podobna do Live ale będziesz miał dodatkowo FireWire, a jak możesz wydać więcej to Audigy 2.
  • Poziom 10  
    Na płycie możesz mieć nie gorszą kartę niż tą, jaką kupisz za 50 zł. Ale z używek już coś dobrego za 50zł znajdziesz.

Napisz, co najważniejsze - do czego chcesz kartę? Do słuchania muzyki, czy do gier FPS? W drugim przypadku poniżej jakiejś pełnej X-fi lub podobnej nie schodź.
  • Poziom 17  
    Sprzęt to mikser behringer+ końcówka mocy ADS + subwoofer BR STX 15" + 2 nadstawki. System operacyjny oczywiście windows XP sevice pack 2 .Zdecyduję się na tą kartę którą polecacie: SB Live 5.1 model SB0060 lub SB0100. Mam jeszcze 2 pytania:1. Teraz mam 2x256MB ram'u , czy jeżeli wstawię 1GB to będzie duż różnica? 2. Słyszałem że trzeba jakoś odinstalować z bios'u kartę zintegrowaną przy zmianie na nową, prawda? Pozdrawiam!

Dodano po 3 [minuty]:

Głównie używam kompa do słuchania muzyki i virtual DJ .Pozdrawiam!
  • Poziom 35  
    Nic nie wyłączaj w biosie poprostu wsadz kartę zainstaluj sterowniki a co do Virtual DJ zintegrowaną kartę możesz włączyć jako podsłuch na słuchawki ja właśnie tak mam SB live mam jako wyjście ma mixer a ze zintegrowanej mam słuchawki a co do RAMu to zauważysz różnicę na pewno.
    Którego Virtuala używasz? masz herkulesa czy coś podobnego?
  • Poziom 17  
    Na razie wirtual DJ PRO V6.0, ale ostatnio coś się w nim popsuło i przerywa mi deck jeśli chcę go pociągnąć/przekręcić.Zapodaj może jakiś link jak masz do ściągnięcia dobrej wersji bo mnie to już wkurza. Pozdrawiam
  • Poziom 35  
    A jak CPU? na górze masz wskażnik podejrzewam że poprostu komp nie daje rady przy 512 RAMu to całkiem nmożliwe proponowałbym jakąś lżejszą wersję np 4.2 mam to już rok i zero problemów.Poza tym 6 nie obsługiwała mojej "kopnsoletki" herkules
  • Poziom 17  
    Teraz mam już 768 i różnica jest dość odczuwalna. Poprzednio miałem wersję 5x i śmigało aż miło. Więc podaj mi jakiś link jeżeli masz do jakiejś fajnej wersji VDJ , oczywiście zcrackowany.POzdro
  • Poziom 35  
    To było by złamanie regulaminu tego forum :)
    W RAMie ważna jest równierz częstotliwość jego pracy :)
  • Poziom 17  
    Ogólnie komp dobrze chodzi. A ten herkules jak ci się sprawuje? Słyszałem że nie jest on za dobry. Pozdrawiam
  • Poziom 13  
    Witam.
    Mam kartę dżwiękową Creative Sound Blaster AUDIGY model SB0570.
    Karta wersja OEM
    40pln z wysyłką poczta priorytet.
    Mogę wystawić na allegro (340pozytywów)
  • Poziom 17  
    A masz do niej sterowniki?, jestem bardzo zainteresowany. Cena razem z wysyłką czy bez? Pozdrawiam i proszę o szybką odopwiedź.
  • Poziom 35  
    Kolego djmtey proszę czytać ze zrozumieniem a sterowniki są dostępne choćby na stronie producenta.
  • Poziom 17  
    Po, prostu chciałem się upewnić :) TOM LIGHT - podaj mi na PV dane potrzebne do wpłaty. Chcę kupić tą kartę.