Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Awaria zasilacza echostar 616

22 Lis 2010 16:49 2341 13
  • Poziom 9  
    Witam wszystkich. Otóż mam taki problem : najpierw świeciła się dioda zielona więc po przeczytaniu kilku tematów (opcja szukaj) wymieniłem kondensatory 1000uF 16V i 1000uF 25V i co się okazało - ze przycisk nie świeci juz takim intensywnym zielonym kolorem tylko bardzo słabiutko i po wyłączeniu zasilania przycisk nie zgaśnie od razu tylko mrugnie jaśniejszym kolorem zielonym.
    Wymieniłem wiec kilka jeszcze kondensatorów i nic dalej to samo,
    czy jest w stanie ktoś mi pomóc, bardzo dziękuję.
  • Poziom 33  
    Sprawdż napięcia po stronie wtórnej.
  • Poziom 9  
    Proszę mi dokładniej określić gdzie mam zrobić pomiar, na jakich elementach.
    Dziękuję
  • Moderator na urlopie...
    Działy SAT Serwis, technika satelitarna, służą do wymiany doświadczeń pomocnych w naprawach głównie przez użytkowników zajmujących się zawodowo naprawą RTV i SAT lub potrafiących wykazać się wystarczającą wiedzą w tym zakresie.
    Dla nie posiadających odpowiedniego doświadczenia w naprawianiu sprzętu SAT, ale bezwzględnie posiadających podstawową wiedzę z zakresu elektroniki, służy dział POCZĄTKUJĄCY.
  • Poziom 9  
    Wartosci na:

DP105-12,5V
    DP106-2,9V
    DP107-3,3V
    DP110-2.93V

Czy ktoś wie jaka będzie przyczyną takich wartości.
    Dziękuję.
  • Poziom 35  
    Witam, napięcia na DP105,DP106,DP110 zdecydowanie zaniżone ,użyj opcji szukaj napisano naprawdę sporo postów na temat tego dekodera.
    Napisz jakie kondensatory zostały wymienione.
  • Poziom 9  
    Wymienilem te kondensatory:
    CP106 CP107 CP108 CP109 CP110 CP111 CP127 CP128 CP116 CP115 CP129 CP156 CP121
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Dział zmieniłem na początkujący chociaż nie jestem przekonany czy uda się Koledze zrobić coś z tym sprzęcikiem (trochę za mało zaangażowania w temacie).
  • Poziom 9  
    Jak bym wiedział jak naprawić dekoder to bym nie pisał na forum prosząc o pomoc. Czy naprawdę nikt nie ma pomysłów jak go naprawić??
    Jesteś w stanie ocenić (sprawdzić) czy przetwornica pracuje poprawnie?
  • Poziom 9  
    W tej chili nie pamietam jakie były napiecia na trafo, ale moge zmierzyć.
    A jakie powinny być??
    Wróć do pierwszej czynności którą wykonałeś.
    Sprawdź (wymień, poprawność lutowania, polaryzacja) kondensatory.
    Poczytaj jak sprawdza się przetwornicę na sztucznym obciążeniu.
  • Poziom 9  
    Pierwsza czynność jaką wykonałem to była wymiana kondensatorów 2x1000uF 25V i 2x1000uF 16v, które już zdażyłem pozamieniać na inne.

Poczytam i sprawdze.

Lutowania są poprawne a także polaryzacja.
  • Poziom 19  
    Hmm...

To może jednak zacząć od strony pierwotnej teraz...

TOP245
    P6KE170CA
    UF4007

transoptor+TL431 (ale w tym przypadku raczej nie świeci)

No i na koniec...skoro dioda świeciła jasno to może jednak zasilacz pracował a nie było sterowania z uPC i wyświetlacz nic nie wyświetlał. To niestety ten gorszy scenariusz :|