Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ograniczenie konta w regedit

22 Lis 2010 19:01 1553 3
  • Poziom 12  
    Nie wiem czy to dobry dział, ale mam XP Home Edition z SP3. Mam też młodszego brata, który uwielbia grzebać w plikach systemowych, eksperymentować z dosem, instalować różne badziewnia z neta i płatków :-). Moje pytanie jest takie: Jak (najlepiej przez regedit, bo słyszałem że to pewna metoda) zablokowanie dostęp do mojego komputera, dostęp do uruchom w starcie i zablokowanie możliwości instalowania wszystkiego?. Mam też konta użytkowników, i miło by było gdyby na moim koncie było wszystko ok, a na jego zablokowane, lub gdyby istniała jakaś aplikacja która to blokuje, za podaniem hasła.
    Z góry dzięki...
  • Poziom 26  
    Jak masz konta użytkowników to zrób tak: Dysk np C (systemowy), zabezpieczenia > nazwa konta brata > i ograniczasz zapis, odczyt itp. Robisz to z konta administratora, on ze swojego wtedy ma ograniczone instalowanie na C, pobieranie na pulpit, zablokowany start. Ja zablokowałem dla mamy wszystkie dyski dzięki czemu nie mam problemu z komputerem.

Dodano po 1 [minuty]:

• Poziom 12  
    Podkleślem że mam Windows XP Home Edition i u mnie jeśli kliknę prawym na dysk, owszem mam udostępnianie, ale zabezpieczeń nie, tym bardziej to co pokazałeś...
    Właśnie dla tego napisałem bo nie jest tak hop-siup
  • Poziom 27  
    Gdy uruchomisz system w trybie awaryjnym, ta zakładka powinna być widoczna. Możliwe jest też, że w opcjach folderów będziesz musiał wyłączyć proste udostępnianie plików.

Sposób drugi: total commander ma taką opcję - polecenie "cm_EditPermissionInfo" na pasku ikon (prawym/zmień).

Trzecia opcja: program FileSecPatch.exe (41472 bajtów, suma md5 8C7C196CEF79FF55B80B3923FAF90D85) modyfikuje kopię jednego pliku systemowego odpowiedzialnego za to ograniczenie, przez co zakładka Zabezpieczenia staje się zawsze dostępna (that is, robi kopię pliku i modyfikuje tą kopię).