Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV 26LG4000 problem z DVB-T na module Neotion NP4+

wikorybek 22 Lis 2010 20:36 9218 22
  • #1 22 Lis 2010 20:36
    wikorybek
    Poziom 9  

Mam telewizor 26LG4000, który ma wbudowany moduł tv cyfrowej mpeg2. Chcą oglądać kanały telewizji cyfrowej w mpeg4 zakupiłem konwerter Neotion NP4+ wyprodukowany przez RWT z Rzeszowa. Po zmianie w ustawieniach kraju na Czechy (bo przy ustawieniu Polska w ogóle nie zamierzał skanować DVB-T) wyszukał prawidłowo wszystkie nadawane (Gdańsk) programy w mpeg4: TVP1, TVP2, TVP info, TV Kultura oraz TV Historia. Jednak pojawił się mały problem. Otóż po wybraniu programu cyfrowego np. TVP1 pojawia się obraz i dźwięk ale po ekranie skacze napis "SERVICE HD". Dodatkowo na kanale TVP info nie mam ani obrazu ani dźwięku. Na pozostałych jest zarówno obraz jak i dźwięk tylko ten nieszczęsny skaczący znaczek.
    Proszę o pomoc.
    Ps. Jeżeli jest potrzeba podania informacji z menu serwisowego to mogę je podać bowiem wybierając odpowiednie dwa przyciski (TV i Pilot)jestem w stanie je wywołać na ekranie.

PS. A tak wygląda pomoc z serwisu LG:

Dziękujemy za kontakt z Działem Obsługi Klienta.

Nie odpowiadamy za poprawność działania sprzętu z wszelkiego rodzaju konwerterami.
    Model ten nie jest przystosowany do odbioru naziemnej telewizji cyfrowej. Nie posiada on tunera MPEG-4, umożliwiającego odbiór telewizji naziemnej, nadawanej w Polsce w tym standardzie.

Mamy nadzieję, że udzielona odpowiedź okazała się dla Pana pomocna.

0 22
  • #2 23 Lis 2010 01:48
    rserej
    Poziom 18  

Należy pobrać ze strony LG soft i uaktualnić oprogramowanie tv według instrukcji:
    Aktualizacja usuwa napis "SERWIS HD" w przypadku korzystania z kart CI.

Uwaga!!!
    Użytkownik dokonuje aktualizacji na własne ryzyko, ewentualne uszkodzenia powstałe w skutek nieprawidłowej aktualizacji nie podlegają gwarancji.

Proces aktualizacji powoduje przywrócenie do stanu fabrycznego wszystkich ustawień telewizora oraz listy kanałów.

Aktualizacja przebiega za pomocą pamięci flash USB (pendrive) w formacie FAT32.

Instrukcja aktualizacji oprogramowania telewizora.
    1. Pobierz plik Aktualizacja.zip
    2. Rozpakuj archiwum.
    3. Skopiuj plik *.bin na pamięć USB.
    4. Wyłącz telewizor do stanu czuwania
    5. Umieść pamięć USB w gnieździe USB telewizora.
    6. Włącz telewizor, proces aktualizacji rozpocznie się automatycznie.
    W przypadku gdy wersja oprogramowania w telewizorze jest taka sama lub nowsza proces nie rozpocznie się.
    7. Potwierdź chęć aktualizacji. Proces trwa ok. 2 minut.
    W tym czasie nie wolno wyciągnąć pamięci USB, nie wolno wyłączać telewizora z sieci, nie wolno wciskać klawisza na pilocie i klawiaturze lokalnej !!!
    8. Po zaktualizowaniu oprogramowania telewizor włączyć się automatycznie. Po włączeniu telewizora należy wybrać język oraz lokalizację W DOMU.
    Telewizor przeprowadzi automatycznie proces instalacji.

Kontakt z Infolinią Serwisową
    0801 54 54 54

022 454 54 54

0
  • #3 24 Lis 2010 11:50
    wikorybek
    Poziom 9  

[quote="rserej"]Należy pobrać ze strony LG soft i uaktualnić oprogramowanie tv według instrukcji:
    Aktualizacja usuwa napis "SERWIS HD" w przypadku korzystania z kart CI.

Niestety nie ma dostępu na stronie LG do aktualizacji.Z rozmowy telefonicznej dowiedziałem się , że była aktualizacja która umożliwiała oglądanie Divix'ów na wbudowanym do tego LCD odtwarzacza DVD. Czy ma ktoś może tą aktualizację?

Udało się. Znalazłem na hiszpańskiej stronie LG plik aktualizujący firmware do wersji 3.19.01 (dla 26LG4000 oraz 32LG4000) , który rozwiązał problem ze skaczącym znaczkiem po ekranie. Dla chętnych do pobrania z mojego upload'u:
    Firmware 3.19.01

0
  • #4 03 Gru 2010 17:25
    bananr
    Poziom 10  

Witam.
    A czy rozwiązany został problem z TVP-Info.
    U mnie na 32LG3000 z NP4 mux3 śmiga poza właśnie TVP-Info gdzie jest ciemność i cisza tylko EPG działa.
    Pozdro.

0
  • #5 03 Gru 2010 19:00
    wikorybek
    Poziom 9  

Niestety,problem z TVP Info, nierozwiązany. Wysłałem zapytanie w tej kwestii do Emitela i mam obiecaną odpowiedź w tej sprawie. Jak ją otrzymam,to zamieszczę na forum.

Ps. W załączeniu screenshot mojego service menu. Czy masz może podobne ustawienia? I jeszcze jedno. Na greckiej stronie LG znalazłem firmware 3.20.1 ale w porównaniu do tego z hiszpańskiej strony nie wniósł nic istotnego. Przynajmniej ja nie widzę różnicy.
    TV 26LG4000 problem z DVB-T na module Neotion NP4+[/img]

I jeszcze jedno.Jak włączam tv to zawsze na początku pracuje mi przez 10-15 sekund napęd dvd tak, jakby chciał wczytać płytę, której w napędzie nie ma. Strasznie to denerwujące. Czy wiesz jak to wyłączyć?

0
  • #6 06 Gru 2010 21:01
    wikorybek
    Poziom 9  

Przy okazji odkryłem jak zrobić downgrade oprogramowania w tych odbiornikach. Normalnie, kiedy pendrive podłączymy do portu usb to jeżeli mamy nowszy firmware, to nastąpi automatyczna aktualizacja jeżeli starszy lub taki sam to brak jakiejkolwiek reakcji. Aby zrobić downgrade należy na pilocie wcisnąć MENU, przejść do OPCJE ( bez wciskania OK) i nacisnąć siedem razy klawisz "7" na pilocie. Pojawi się informacja na ekranie jaki jest soft na podłączonym pendrive'e, wybieramy go i klikamy OK. Następuje instalacja oprogramowania.

0
  • #7 08 Gru 2010 12:18
    wikorybek
    Poziom 9  

bananr, czy możesz mi powiedzieć na jakiej wersji firmware pracuje Twój LCD?

Ps. Atak przy okazji czy ktoś może mi wytłumaczyć co oznacza:
    COMPONENT SD: NG

0
  • #8 21 Gru 2010 22:22
    Warson
    Poziom 11  

na 32LG4000 opcja 7razy FAV nie działa :(

0
  • #9 21 Gru 2010 22:54
    wikorybek
    Poziom 9  

Warson napisał:
    na 32LG4000 opcja 7razy FAV nie działa :(

W przypadku tego TV: 7 razy przycisk oznaczony "7"

1
  • #10 21 Gru 2010 23:47
    Warson
    Poziom 11  

to jeśli moge to bardzo bym prosił o nakierowanie mnie gdzie jest do tego modelu najnowszy Firmware?

0
  • #11 21 Gru 2010 23:57
    wikorybek
    Poziom 9  

Warson napisał:
    to jeśli moge to bardzo bym prosił o nakierowanie mnie gdzie jest do tego modelu najnowszy Firmware?

Firmware 3.19.1

Ponieważ jest to nowszy firmware to po podłączeniu pendrive'a do usb nastąpi automatyczna aktualizacja. Nie ma potrzeby wywoływania menu aktualizacji za pomocą naciskania 7 razy przycisku "7". Jest to pomocne gdybyśmy chcieli zrobić downgrade.Wtedy bowiem niezbędne będzie wywołanie tego menu, ponieważ niższego softu nie wgramy z automatu - podłączając tylko pendrive.

1
  • #12 22 Gru 2010 00:09
    Warson
    Poziom 11  

w gruncie rzeczy to chodzi mi o włączenie opcji odtwarzania Divixów, Mkv i napisów, bo przeczytałem z innego forum że jest to właśnie możliwe, czy ten soft to udostępni? bo z tego co wyczytałem to najpierw powinienem mieć soft 3.15 pozmieniać w opcjach i potem ten co mi dałeś mam racje?

aha i czy musze mieć jakieś specjalne foldery utworzone na pendrivie żeby go zaaktualizował?

0
  • #13 22 Gru 2010 00:22
    wikorybek
    Poziom 9  

Warson napisał:
    w gruncie rzeczy to chodzi mi o włączenie opcji odtwarzania Divixów, Mkv i napisów, bo przeczytałem z innego forum że jest to właśnie możliwe, czy ten soft to udostępni? bo z tego co wyczytałem to najpierw powinienem mieć soft 3.15 pozmieniać w opcjach i potem ten co mi dałeś mam racje?

aha i czy musze mieć jakieś specjalne foldery utworzone na pendrivie żeby go zaaktualizował?

Ten soft umożliwia oglądanie DVB-T mpeg-4 po włożeniu do slotu karty Neotion NP4 konwertującej mpeg4 do mpeg2.
    Nie spotkałem się do tego tv softu w wersji 3.15, który rozszerzyłby funkcjonalność odtwarzacza DVD. Wgrywałem inne softy, które były dla modeli serii 5000 ale niestety nie działała wtedy opcja DVD, bo lcd tej wersji nie mają wbudowanego odtwarzacza.
    A gdzie o tym czytałeś?

0
  • #14 22 Gru 2010 00:24
    Warson
    Poziom 11  

a więc tak znalazłem coś takiego:

Cytat:
    W niektórych LCD TV firmy LG jest port USB, który przeznaczony jest do czynności serwisowym. Przez niewielką zmianę w sofcie tego TV jest możliwość odblokowania tego portu i uruchomienia pełnego USB.
    Można po tej operacji wykorzystać ten port do przeglądania zdjęć a nawet oglądania divx, xvid, divxHD (mkv) na ekranie TV wraz z napisami (srt).

Potrzebujemy do tego: Firmware w wersji 3.15 (poniżej).

Procedura postępowania:

1. Formatuje pendrive do formatu fat32.
    2. Kopiujemy firmware do katalogu LG_DTV pendriva.
    3. Wyłączamy TV podłączamy USB do portu w tv.
    4. Uruchamiamy TV
    5. Wejdź w MENU, stań na OPCJE i naciśnij 7 razy przycisk FAV na pilocie.
    6. Powinno Ci wyświetlić na górze szczegółową wersję softu w TV a na dole znaleziony soft do podmiany.
    7. Jak chcesz podmienić to OK na pilocie.
    PO wgraniu firmware TV wyłączy się i włączy
    Po zmianie będziesz mógł wejść do menu serwisowego z pilota.
    8. Do menu serwisowego wchodzi się przyciskając jednocześnie OK na pilocie i TV na ok. 5 sekund". Jak zapyta o hasło - wpisujemy 0000.
    9. Wybieramy Tool Option3, zmieniamy:
    - EMF(JPEG. MP3) na 1
    - Divx na HD (albo SD jak ktoś nie chce obsługi Divx HD)
    10. Wychodzimy z menu dając return.
    11. Wyłacz TV i wyjmij pena
    12. Usuń z pena z katalogu LG_DTV soft 3.15 i wgraj 3.55
    13. Wkładamy do TV pena i właczamy TV.
    TV powinien sam znaleźć aktualizację nowego softu. Potwierdź OK.
    14. Po restarcie można się cieszyć nowym firmware i filmami z USB

a więc tak zgrałem na pena ten twoj pliczek ktory mi dales z firmware, po wlaczeniu TV nie zaaktualizował go, po zrobieniu opcji z "7" takie okno i żadnej informacji o nowym sofcie:

TV 26LG4000 problem z DVB-T na module Neotion NP4+

Moderowany przez mirex:

Proszę zamieszczać obrazki zgodnie z zasadami obowiązującymi na forum! Służy do tego funkcja Dodaj obrazek

0
  • #15 22 Gru 2010 00:47
    wikorybek
    Poziom 9  

Soft 3.15 o którym piszesz niestety nie dotyczy naszego TV, bo jest on przeznaczony do lg serii bodajże LH.O tym czy mozna aktywować usb dla innych celów decyduje elektronika na płycie głównej a ta na naszym lcd tego nie przewiduje zatem jakiekolwiek starania aby móc z pendrive'a odtwarzać cokolwiek to niestety marzenie ściętej głowy.
    Na prezentowanym zdjęciu,obraz po wywołaniu menu aktualizacji, widać na dole małe trójkąciki. Sugerują one, że jak przesuniesz ekran z pilota bardziej ku dołowi to pojawi się soft, który masz na pamięci i wtedy będziesz mógł dać OK dla aktualizacji.

0
  • #16 22 Gru 2010 00:58
    Warson
    Poziom 11  

niestety nic nie przeskakuje gdy daje w dół, a gdy klikne OK to TV nagle się wyłącza...

0
  • #17 22 Gru 2010 01:05
    lamer.
    Poziom 33  

Cytat:
    Soft 3.15 o którym piszesz niestety nie dotyczy naszego TV, bo jest on przeznaczony do lg serii bodajże LH.

Jest dokładnie tak jak piszesz. Tak samo jak Windows Vista, czy Windows 7, dla komputerów z procesorem i486. Więc po co wy tam mieszacie, jeśli nie ma odpowiedniego sprzętu, to żaden soft nic nie zmieni.
    Cytat:
    a gdy klikne OK to TV nagle się wyłącza...

A za którymś razem klikniesz OK, i pozostanie Ci tylko wołać serwis.

0
  • #18 22 Gru 2010 01:13
    wikorybek
    Poziom 9  

Warson napisał:
    niestety nic nie przeskakuje gdy daje w dół, a gdy klikne OK to TV nagle się wyłącza...

Plik bin musi być bezpośrednio na pendrive.Żadnych folderów DTV.

Dodano po 2 [minuty]:

lamer. ma rację.
    Wgrywając ten soft nie masz szans na korzystanie z usb. Więc zabawa bezproduktywna. Tak jak pisałem wyżej, wgranie tego firmware pozwala nam tylko oglądać DVB-T bez skaczącego po ekranie znaczka "serviceHD"

0
  • #20 22 Gru 2010 19:19
    Warson
    Poziom 11  

nawet jakby sie zepsul to sie nie boje bo mam 6 letnia gwarancje nawet ta mechaniczna wiec dadza nowy TV :D

Przypominam, że na tym forum obowiązują zasady poprawnej pisowni. Regulamin pkt 15. [@m]

0
  • #21 22 Gru 2010 23:35
    lamer.
    Poziom 33  

Warson napisał:
    nawet jakby sie zepsul to sie nie boje bo mam 6 letnia gwarancje nawet ta mechaniczna wiec dadza nowy TV :D

Żebyś się nie zdziwił :D :D Wydaje Ci się, że oni są tacy głupi, i czekają na Ciebie z nowym telewizorem??? Oj naiwny jesteś naiwny....

0
  • #22 26 Lis 2012 22:32
    miodzjo
    Poziom 9  

Zaktualizowałem oprogramowanie, przełączyłem kraj na Czechy, włożyłem kartę Neotion NP4+, wyszukałem kanały (musiałem użyć trybu ręcznego bo wyszukiwanie zawiesza się na kanale 37, ręcznie go pominąłem) i TV przez 3 dni ładnie odbierał, ale później co jakiś czas obraz i dźwięk zaczął znikać na kilka - kilkanaście minut dziennie, w tym czasie po ekranie skakał napis "serwis HD". Teraz coraz częściej mam czarną planszę z tym napisem a coraz rzadziej można oglądać TV. Nie wiem czy to ważne, ale napis ten pojawia się pod numerem kanału nawet jak jest dobry odbiór, ale tylko na czas kiedy numer kanału jest wyświetlany.

TV jest podłączony do starej anteny siatkowej ze wzmacniaczem. Antena znajduje się na ostatnim piętrze bloku 4 piętrowego w Warszawie ul. Hynka / Żwirki Wigury, i jest skierowana na Raszyn czyli jakieś 16km w linii prostej. Poziom sygnału w zależności od MUXa wynosi od 62 do 78%. Na dwóch MUXach jakość sygnału trzyma sztywno 100%, na trzecim jest bardzo niestabilne i potrafi spadać nawet do zera. Jednak odbioru nie ma jednocześnie ze wszystkich MUXów.

W czym może być problem, czy to może być wina anteny, czy raczej ta karta coś nawala?

0
  Szukaj w 5mln produktów