Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka organizacja pamieci dla pamieci monitora???

02 Paź 2004 10:42 1330 8
  • Poziom 10  
    Wiatm. Jaka organizacje pamieci nalezy wybrac do zaprogramowania pamieci EEPROM 93c66 (dokladnie 93c66B1 Atmela) do monitora Peacock Entrada 15?

a) 8-128
    b) 8-256
    c) 16-512
    d) 16-64
    e) 16-1
    f) 16-256
    e) jeszcze inna (jesli tak, to jaka?)
    :)

roman
  • Spec od monitorów
    A nie prościej zaglądnąć do noty katalogowej? Tam masz wszystko czarno na białym...
    A organizacja to 512x8 lub 256x16.
  • Poziom 10  
    Dzieki za odpowiedz. Ale mam kolejny problem. Zaprogramowalem pamiec, wsadzilem ja do monitora i jest tak jak bylo poprzednio, tzn. monitor startuje: slychac rozmagnesowanie, zapala sie diodka, ale ekran jest ciemny. Po nacisnieciu przycisku wyboru menu powinno sie wlaczyc OSD, a tasm tylko cos puknie i koniec. Nie ma wogule obrazu. Podejrzenie z poczatku padlo wlasnie na pamiec, ale wyglada ze to nie to :( Czy ktos moze wie co jest uszkodzone? Pomocy!!!

roman
  • Spec od monitorów
    Trzeba tak od razu. Zacznij od sprawdzenia napięć wychodzących z zasilacza, przeglądnięcia połączeń przewodów, sprawdzenia płytki PK czy nie ma zimnych lutów, jakie są napięcia na katodach RGB. To tyle .... :D ... jak na razie ... :D
  • Poziom 23  
    Nie wiem czy dobrze wytypowałeś uszkodzenie ale jeżeli tak, to bez pamięci pojawi się obraz, będzie dziwny i zniknie przy próbie wejścia w menu. Jeżeli tak, to pamięć.
    Jeżeli nie, to błędna diagnoza. :idea:
  • Poziom 10  
    Witam ponownie.

Dzieki za porady, ale byla to pamiec :) W koncu udalo mi sie ja zaprogramowac i monitor ruszyl. Ale jak zwykle mam jakies ALE ;)

1) Monitor po tym jak wystartowal, byl dosc mocno namagnesowany przy lewej krawedzi. Teraz mu troche przeszlo, ale i tak jeszcze nie jest to co przed awaria :( Da sie to jakos w domowy sposob zrobic, czy trzeba go dac do serwisu?

2) Pamiec z poczatku nie "trzymala" danych, tzn ustawilem sobie parametry obrazu, ale po wylaczeniu i wlaczeniu monitora nie pamietal. Teraz juz jest prawie dobrze, bo pamieta. Czy to normalne?

3) Nie dziala mi obracanie osi. Ogolnie jest to niepotrzebne, ale czym moze to byc spowodowane? Czy wzialem moze nie ten wsad pamieci?

roman
  • Spec od monitorów
    Odnośnie obrotu. Może to banalne - wtyczkę podłączyłeś? Jeśli tak to czy sam układ nie jest uszkodzony.
    A co do namagnesowania - najlepiej zewnętrzną pętlą.
  • Poziom 17  
    Witam, mam pytanko, czy znacie moze prametry tego monitora? Jest mi to bardzo potrzebne, a niestety instrukcji obslugi i ksiazki juz nie posiadam.

Pozdrawiam