Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wzmocnienie POLSAT i TVP Katowice

22 Lis 2010 21:26 1898 13
  • Poziom 10  
    Witam wszystkich serdecznie !

Temat bardzo popularny i wiele można znaleźć na forum, jednakże kwestia wzmacniania poszczególnych sygnałów jest tak różnorodna w zależności od lokalizacji, że postanowiłem jednak zapytać.
    Mieszkam w Katowicach - Panewnikcah, zastosowana antenta to - ZAKAZANY LINK
    odbior na jednym telewizorze - bardzo dobry, odbiór radiowy - bardzo dobry ! Po zastosowaniu pasywnego rozdzielacza (potrójny - dwa telewizory i radio) pogarsza się POLSAT i TVP Katowice, nieznacznie śnieży. Podpowiedzcie mi jakies sugestie. Jak wzmocnić te dwa programy ... Czy rozdzielaczem aktywnym damy radę to polepszyć ? Może inny zestaw antenowy, ale osobiście nie wydaje mi się.

Dziękuję z góry i pozdrawiam

Moderowany przez Tracer2:

Proszę nie stosować kryptoreklamy !

• Poziom 33  
    Wzmacniacz z regulowanym wzmocnieniem przed rozgałęźnikiem.
  • Poziom 10  
    no dobrze, ale zwykły wzmacniacz przesteruje mi dobre kanały. Kolejne pytanie, czy wzmacniacz przy samej antenie musi być, czy można wzmocnić ten sygnał bez tego ?
  • Poziom 29  
    Może ten rozdzielacz wprowadza za duże tłumienie?

W jaki sposób dotychczas rozdzielałeś sygnał, że był ok?
  • Poziom 16  
    Teoretycznie to w Panewnikach sygnały z Kosztowów powinieneś mieć na tyle wyrównane że powinno być OK. Piszesz że gorzej jest tylko na wysokich kanałach (47 i 60) Zanim zaczniesz kombinować sprawdź rzeczy podstawowe, czy wszystko jest w porządku z kablem antenowym (szczególnie z kablami pomiedzy telewizorami) oraz zastosowany rozdzielacz (są bardzo różnej jakości) Wszystko wskazuje na to że straty wystepują na kanałach nadawanych na wysokich częstotliwościach. Anteny nie ma co zmieniać, to dobra antena.
  • Poziom 10  
    To, że utwierdziliście mnie już na temat anteny to jeden bardzo ważny krok.
    Na początku miałem zwykły rozdzielacz podwójny. Z niego sygnal rozchodził się do telewizora i radia - wszystko bylo ok. Pogorszyło się, gdy zastosowałem rozdzielacz potrójny i dołaczylem jeszcze jeden telewizor ( taki jest mój cel: 2 tv i 1 radio). Z tym, że jest rózna jakość tych rozdzielaczy to fakt, kupiłem ich kilka i co jeden to inaczej działa.

Osłabienie nastąpiło tylko dla polsatu i TVP KATOWICE ( zdecydowanie najsłabszy sugnał ) TVP1, TVP2, TVN - bez różnicy.

Dodano po 2 [minuty]:

zapomniałem jeszcze dodać, że gdy na tym smaym porządnym podwojnym rozdzielaczu sygnał idzie do tv1 i tv 2, też jest OK. Problem się pojawia, gdy chcę podłączyć potrójny
  • Poziom 10  
    Jakieś jeszcze wolne sugestie ????
  • Poziom 16  
    Wysłałem Ci linki do sprzętu na PW ( bo to tutaj nie mile widziane)
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Sygnał na jednym TV masz OK.
    Wstawiasz "trójkę" i zaczyna ci śnieżyć.
    Taki rozgałęźnik wprowadza tłumienie minimum 5,7dB (fizyki pan nie oszukasz).
    Należałoby więc zastosować wzmacniacz 6dB.
    O przesterowanie się nie martw - ARW w TV sobie poradzi.
    Nie radzę stosować wzmacniaczy regulowanych - regulacja odbywa się na wejściu, czyli najpierw sygnał tłumimy a potem wzmacniamy.
    Możesz zastosować rozdzielacz aktywny.
  • Poziom 10  
    Dok ladnie tak !

Gdy jest wstawiony rozdzielacz podwójny - jest ok. Gdy wsadzam potrójny - zaczyna lekko sniezyć POLSAT i "Trojka". Kolega powyżej polecił mi rozdzielacz aktywny z regulowanym każdym wyjściem.
    Upieram się przy tym potrójnym, gdyż mam dwa telewizory i radio. Mogę zastosować podwójny i antenę pokojową dla radia, ale to jest ostateczność.

Wole korzystać z anteny u góry, bo odbiera rewelacyjnie.
  • Poziom 10  
    Jest super tylko, czy nie dobrze by było, żeby miał regulację wzmocnienia dla kazdego wyjścia ?
  • Poziom 11  
    mieszkam od drugiej strony i poleciłbym zastosowanie tego co w mojej instalacji - WSS-100 Telmoru. Spełnia wszystkie warunki - ma 3 wyjścia i regulację osobno VHF i UHF. Ja musiałem stłumić VHF i podkręcić UHF i po podziale sygnał ze wszystkich dostępnych kanałów jest super.
  • Poziom 10  
    Witam jeszcze raz !

Zakupiłem WSS-100 - świetna sprawa - idealny praktycznie bez regulacji. Obraz idealny.

Dziękuję wszystkim za dorady

Pozdrawiam