Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Po przywróceniu partycji nie otwiera sie jeden katalog ?

WS38 22 Lis 2010 22:21 2317 10
  • #1 22 Lis 2010 22:21
    WS38
    Poziom 10  

Prośba o pomoc w odzyskaniu jednego katalogu!

W skutek samoczynnego restartu komputera w trakcie przenoszenia plików z jednego dysku ‘G’ na inny dysk, wyskoczyła mi informacja o błędzie i niemożności dokończenia operacji. Po zamknięciu komputera (wiem mój błąd) dysk ‘G’ pokazywał tylko jeden katalog (a było ich więcej).
    Przy pomocy programu TestDisk udało mi się przywrócić wszystkie katalogi i prawie wszystkie pliki.
    Jeden z tych katalogów (największy) jednak się nie otwiera. Windows podaje następujący komunikat:
    - nie jest dostępny. Plik lub katalog jest uszkodzony i nieczytelny.
    W tym katalogu znajdowały się podkatalogi (3 poziomy) ze zdjęciami .
    Wszystkie inne pliki w pozostałych katalogach zostały odzyskane, tylko nie mogę dostać się do tego katalogu.
    Pytanie prośba:
    Jak przywrócić strukturę tylko tego katalogu i uzyskać ponowny dostęp do wszystkich plików w tym katalogu?

Co zrobić i jakiego programu użyć?

0 10
  • #3 23 Lis 2010 13:15
    WS38
    Poziom 10  

Program GetDataBack odnalazł katalog i chyba całą jego zawartość jest tego ok 200 GB. Niestety jedyna opcja to kopiowanie zawartości na inny dysk. Nie może on przywrócić struktury.

Czy istnieje jakaś inna możliwość przywrócenia struktury tego katalogu? Przypomnę, że jest problem tylko z tym jednym katalogiem, którysię nie otwiera pod Win. ok. 200 GB. Pozostałe katalogi i pliki na tym dysku mają w sumie 30 GB i wszystko jest widoczne i funkcjonalne.

Migol21 - Dziekuję za informację, ale ten program jest komercyjny i praktyczniej będzie jeżeli kupię nowy dysk niz program do jednorazowego użytku.
    Czytałem wątki wcześniejsze i sądzę, że jest to dobry program, ale nie wiem, czy poradziłbym sobie z interpretacją wyników i edycją.

0
  • #4 23 Lis 2010 14:17
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Cytat:
    Program GetDataBack

Jeśli kupiłeś ten program ( w co wątpię ) to możesz spytać wsparcie tegoż programu i kupić następny. W końcu to trochę kosztuje a jeśli cię stać to naszej pomocy nie potrzebujesz.

Cytat:
    Migol21 - Dziekuję za informację, ale ten program jest komercyjny i praktyczniej będzie jeżeli kupię nowy dysk niz program do jednorazowego użytku.
    Czytałem wątki wcześniejsze i sądzę, że jest to dobry program, ale nie wiem, czy poradziłbym sobie z interpretacją wyników i edycją.

Bzdury waść piszesz i tyle ci powiem. Kłamstwa bo inaczej się nie da powiedzieć.
    DMDE jest darmowym programem i jedynym jego ograniczeniem w wersji płatnej jest ograniczenie odzyskiwania grupy plików lub katalogów. Po za tym to program do przywracania struktury po przez edycje HEX czy wbudowane edytory.

Ale jak widzę sprzeczność z jednej strony GetDataBack for NTFS: $79 USD z drugiej DMDE darmowy do odzyskiwania plików i z trzeciej niechęć do odzysku a chęć do przywrócenia struktury.

Czytaj więc i przywracaj lub pytaj tam gdzie kupiłeś.
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html

0
  • #5 24 Lis 2010 13:25
    WS38
    Poziom 10  

Nie mam zamiaru nikogo wprowadzać w błąd, czy wręcz okłamywać. Potrzebuję pomocy a nie połajanek, zwłaszcza, że naprawdę nie czuje się winnym, a jeżeli minąłęm się z prawdą to zrobiłem to nieświadomie i niecelowo.

GetDataBack for NTFS 4.02 ściągnąlem ze strony instalki.pl, bo ta wyświetliła mi się na samym początku w wyszukiwarce.
    Tam jest wyraźnie napisane wersja trial.

Trial (z ang. próba) – rodzaj licencji na programy komputerowe polegający na tym, że można go używać przez z góry ustalony czas (od 7 do 90 dni). Programy na tej licencji są w pełni funkcjonalne. Po upływie ustalonego czasu, jedyną rzeczą, na którą pozwoli program to rejestracja albo usunięcie z dysku twardego. Zazwyczaj wersje próbne rozprowadzane są na tej licencji.

Tak więc, myślałem, że bezkosztowo uda się odzyskać dane.
    Faktycznie jednak, masz całkowitą racje, że program ten jest płatny a okazało się to dopiero na 3 poziomie tego programu, gdzie do kopiowania danych wymagają wniesienia opłaty. Niezły zabieg marketingowy.

Natomiast gdy wszedłem na stronę DMDE (http://dmde.pl) wersja darmowa jest opisana jako wersja demo. Program zaś w wersji niekomercyjnej kosztuje 119zł.
    No więc sam już nie wiem co mam myśleć. Chyba, że jest jakas inna wersja do ściągnięcia z konkretnej lokalizacji.

Cytat:
    Ale jak widzę sprzeczność z jednej strony GetDataBack for NTFS: $79 USD z drugiej DMDE darmowy do odzyskiwania plików i z trzeciej niechęć do odzysku a chęć do przywrócenia struktury.

Mam pytanie czy za pomocą tego programu 'DMDE GUI and Console for Win2K/XP/Vista' (bo chyba o tym programie mówimy), mogę odzyskać wszystkie pliki w raz całymi katalogami i ich zawartością, czy tylko pojedyncze lub niektóre pliki?
    Przepraszam, jeżeli nie byłem dość precyzyjny, ale myślałem, że przywracając strukturę odzyskam wszystkie pliki wraz z katalogami.

Migol21, czy mogę liczyć na Twoją pomoc w przeprowadzeniu tej operacji, bo obawiam się , że sam nie dam rady, jako zwykły przeciętny użytkownik komputera, nie chciałbym coś nieodwracalnie namieszać.

0
  • #6 24 Lis 2010 19:10
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Papier (ekran) wszystko przyjmie ja tam nie widze Trial a DEMO.
    http://www.runtime.org/data-recovery-software.htm

W wersji DEMO nie odzyska się plików.

Cytat:
    Free to try

Download the trial version and recover your files. You can preview your data to be sure it actually works. If you like the results you do not need run the program again. Purchase the license key and enter it into the open program. Then copy everything you need!
    Free lifetime updates

GetDataBack comes with free updates for the lifetime of the software. Unlike competitors who require you to buy a new version every year, our first GetDataBack customers from 2001 are still enjoying the newest versions of our software!

Google pseudo tłumacz tłumaczy to tak (oryginalne tłumaczenie) :
    Cytat:
    Darmowy spróbować

Pobierz wersję próbną i odzyskać pliki. Umożliwia podgląd danych, aby upewnić się to rzeczywiście działa. Jeśli chcesz wyniki nie trzeba uruchomić program ponownie. Zakup klucz licencyjny i wpisać go do otwartego programu. Następnie należy skopiować wszystko, czego potrzebujesz!
    Bezpłatne aktualizacje życia

GetDataBack jest bezpłatne aktualizacje przez cały okres użytkowania oprogramowania. W przeciwieństwie do konkurentów, którzy wymagają, aby kupić nową wersję co roku, nasi pierwsi klienci GetDataBack od 2001 r. nadal cieszą się najnowsze wersje naszego oprogramowania!

DMDE http://softdm.com/ :
    Cytat:
    New Version - DMDE 2.2.0
    DMDE features:

* Free Edition: all disk editor and data recovery features except for folder and group recovery (file recovery only);
    * Full Edition features also file group and folder recovery (recovers directory tree);
    * GUI-version for Windows 9x/ME/2K/XP/Vista/7, Console versions for DOS, Windows, Linux;
    * file systems supported: FAT12/16, FAT32, NTFS/NTFS5 (browse through folders, view file data, recover files);
    * quick search for lost partitions using boot sectors data (if there are broken partition tables or partitions were removed);
    * sophisticated search for lost data using file system features which allows you to reconstruct directory structure and recover data after serious disk damages (include format, remove, partition manager failures, and other);
    * disk image utilities (create, write, open image, clone disk);
    * RAID constructor (RAID-0, RAID-1, RAID-5, JBOD/Spanned) for data recovery from broken RAIDs;
    * NTFS utilities (copy, delete file, create, repair, remove directory not using NTFS-driver);
    * large and NTFS compressed file support (view and recover);
    * English/Russian/Polish interface;
    * national file names support (Unicode);
    * portable.

Cytat:
    Free Edition: all disk editor and data recovery features except for folder and group recovery (file recovery only);

Cytat:
    Free Edition: wszystkie edytor dysku i odzyskiwania danych z wyjątkiem folderu i windykacji (odzyskiwania plików tylko);

0
  • #7 24 Lis 2010 19:12
    WS38
    Poziom 10  

Postepując zgodnie z instrukcja zamieszczona w temacie: "Podanie do analizy odzysku danych 0-100 sektora" zamieszczam zrzuty wyników.
    Proszę o pomoc w analizie i dalsze wskazówki.

0
  • #8 24 Lis 2010 19:21
    migol21
    Specjalista HDD Recovery

Tu masz przykład na starszej wersji :

Link

Jak widać najwidoczniej Boot i boot copy jest w porządku ale i MFT wygląda ,że jest na miejscu widocznie uszkodzony jest MFT.

Pozostaje zrobić kopie posektorowa aby zabezpieczyć te dane a potem spróbować wykonać CHKDSK. Jeśli się to nie pomoże to można szukać błędu w MFT lub odzyskiwać pliki lub katalogi np. TESTDisk lub PhotoRec.

Dla wyjaśnienia poczytaj :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic962055.html

Kopia posektorowa :
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330304.html
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1330869.html

0
  • #9 24 Lis 2010 19:34
    WS38
    Poziom 10  

Dzieki za odpowiedź.
    Czy kopia podsektorowa wymaga tyle samo miejsca, ile mniej wiecej zajmują dane na tym dysku? Jeżeli tak, to musze kupić nowy dysk, bo nie mam tyle wolnej przestrzeni na drugim dysku.:cry:

CHDSK, ruszał przy starcie komputera, ale przerywałem ten proces w obawie aby czegos nie pozmieniał.
    Wcześniej użyłem TestDisk i znalazł wszystko, oprócz jednego katalogu, który jest co prawda widoczny, ale się nie otwiera. Właściwości tego katalogu wskazują O - choć w rzeczywiści miał on ok 200GB. Klikając na cały dysk, komputer pokazuje, że wolnej przestrzeni jest niewiele, więc jakby te 200GB nadal tam siedziało.

Photo Rec. chyba ma ograniczenia co do ilości kopiowanych plików i poza tym musiałbym znaleźć wolne miejsce, czyli kupić nowy dysk.

0
  • #11 24 Lis 2010 21:09
    WS38
    Poziom 10  

Uruchomiłem CHKDSK G: z wiersza polecenia bez dodatkowych atrybutów.
    Program wyswietlił mi to:
    Później sprawdził wszystko do końca i okno podglądu zamknęło się samo.
    Mam nadzieję, że CHKDSK nie zmienił czegoś istotnego.

Sorry, że tak wszystko szczegółowo staram się opisać, ale pierwszy raz "operuję" na dysku.

Dodatkowo kilka zrzutów, które chyba wszystko już wyjaśnią, jaki mam problem:
    1. Dysk G: z wszystkimi katalogami i plikami (oprócz tego katalogu, którego nie mogę otworzyć) - rozmiar 21,2 GB

2. Katalog, którego nie mogę otworzyć (a który powinien mieć ponad 200 GB)

3. Właściwości dysku G: gdzie widać, że te ponad 200 GB zajmuje miejsce na dysku.

--------
    Migol21 - dziekuje za te wszystkie wskazowki i prowadzenie za rączkę. Mam nadzieję, że Twoje informacje przydadzą się także innym osobom z niewielkim pojeciem o odzyskiwaniu plików, które będą miały podobny problem.

Wychodzi na to, że muszę kupić nowy dysk do zrobienia kopi podsektorowej.

Czy według Twojego doświadczenia próba pracy nie na kopi, a na oryginale jest bardzo ryzykowna? Może warto podjąć to ryzyko i "operować" na oryginale a nie na kopi???

0