Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jakie kable głośnikowe? Końcówka T.AMP 2400. LDM PDP 1015.

niemczas 22 Nov 2010 22:42 2122 3
    niemczas
    Level 11  
    Witam, krótkie pytanie, mam końcówke T.AMP 2400 i chce polaczyc LDM PDP 1015 (1kW przy 4 ohmach) w przyszłości będzie druga taka końcówka do suba na Eminence Kappa (2x600W przy 8 ohmach), i zastanawiam sie nad kablami głośnikowymi, kable muszą mieć około 12-14metrów, czy przekrój 2x2,5mm2 nie bedzie za mały? Jesli chodzi o kabel to wybrałem Da Vinci firmy Alphard, wygladaja na calkiem solidne. Proszę o porade co do przekroju i firmy, moze jakies propozycje? bede wdzieczny za kazda porade ludzi ktorzy maja do czynienia z estrada na codzien.

Z gory dziekuje:)
    DjMapet
    Level 43  
    Przy tych mocach i długości wybrał bym 2x4mm².
    Da Vinci to dobrej jakości przewody (mam sygnałowe), jeśli jednak będzie Ci za drogo, to kup polski przewód energetyczny w hurtowni/sklepie elektrycznym.
    Jeden 600W subbas to trochę mało na 2 kW w górze.

Pozdrawiam.
    M2322
    Level 11  
    Witam, ja zakładałem temat ale z konta kolegi. Sub jest 2x600 W, wiec stosunek basu do górek jest 1,2kW do 2kW, wiemy że mało w przyszłości bedzie wiecej. Dzieki za odpowiedz, na Allegro 2x4mm2 sa po 6,7zł za m wiec jeszcze tragedii nie ma ale moze inni sie jeszcze wypowiedza dla pewnosci?

Jeszcze pytanie czy w speakony Neutrika wcisne kabel 4mm2?
    DjMapet
    Level 43  
    Mnie weszły. Trzeba trochę skręcić linkę, do utworzenia się na końcu szpicy, wtedy wejdzie do zacisku bez problemu. Nie pobielaj końcówek linki, bo wtedy może być problem z włożeniem do zacisku.
    Mam kable i tzw kolumnowe i energetyczne. Różnicy w brzmieniu i mocy paczek nie stwierdziłem.

Pozdrawiam.