Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

elektroda.pl przez WAP

gulson 04 Lut 2003 14:07 7489 5
  • Od dzisiaj wpisując w telefon komórkowy z przeglądarką WAP adres: wap.elektroda.pl można przeglądać 10 najnowszych wiadomości na forum. Po zalogowaniu można przeglądać całe forum, pisać wiadomości lub odpowiadać. W przygotowaniu jest moduł sprawdzania prywatnych wiadomości. WAP jest nadal usługą drogą, jeżeli płacimy za czas połączenia, propozycja jest kierowana głównie do posiadaczy telefonów z GPRS. Szczerze powiedziawszy jeszcze nie jest to dobrze dopracowane.
    elektroda.pl przez WAP

Fajne! Ranking DIY
    zaza
    VIP Zasłużony dla elektroda
    Chciałbym dodać że w Erze WAP poprzez GPRS kosztuje 10zł+vat, chodzi tu oczywiście o abonament miesięczny.Mam taki abonament od kilku miesięcy i powiem szczerze że jest to fajna ,przydatna i mająca przyszłość funkcja w którą wyposażone są telefony komórkowe.Kilka godzin w ciągu ostatnich dni spędziłem na wap.elektroda.pl i mam kilka spostrzeżeń:
    -zastanawiam się czy podawane hasło nie powinno być zagwiazdkowane jak to ma miejsce na wszystkich stronach wapowskich wymagających hasła,
    -są problemy z otwieraniem długich tematów lub postów tz.wyświetla się komunikat Dane zbyt długie lub Błąd sieci natomiast strony zawierające dużo tekstu otwierają się zbyt długo,nawet kilka minut.Mam Siemensa S45 i zazwyczaj nie mam takich problemów bo ten telefon ma niezłą przeglądarkę stron wap.Postaram się sprawdzić na przykładzie mojej stronki wapowskiej jak wyglądają ograniczenia jeżeli chodzi o pojemność otwartej stronki i czas otwierania jej.Możliwe że zależy to też od modelu telefonu.
    -warto by było uruchomić jak najszybciej pozostałe moduły
    -ciekawe jak by wyglądała sprawa moderowania forum poprzez wap?
    -niestety nie można pisać wiadomości lub odpowiadać
    Szczerze mówiąc jestem pełen uznania dla Gulsona z stworzenie wap.elektroda.pl 8)
    gulson
    Administrator Systemowy
    jeden człowiek związany z phpBB Team pracuje nad forum WAP, ja tylko załadowałem potrzebne pliki i lekko zmodyfikowałem kod.
    Z tego co wiem wszystkie opcje w module będą niedługo uruchomione.
    gulson
    Administrator Systemowy
    nie mogę się nigdzie doszukać informacji na stronie Ery, że za 10zł jest nielimitowana ilość kB, jest za 8zł pakiet 400kB ewentualnie 1MB, w Plusie jest 1MB za 5zł... jakby tak było jak mówisz, że za 10zł można siedzieć w Wapie do upadłego to biegnę do Ery zakupując telefon Motorola T720i
    jak to jest w końcu? ktoś wie dokładniej?
    Gorgoroth
    Z tego co wiem to informacje podane przez Zaza sa juz nieaktualne (chodzi o 10pln/miesiac) bylo takie cos kiedys w promocji, ludzie ktorzy wtedy kupili komory maja teraz gprs za 10pln/miech. Obecnie tej promocji juz nie ma :(
    zaza
    Wszystko się zgadza co powiedział gorgoroth.Osoby które wykupiły abonament Era Moja lub Era Biznes przed 21 października 2002 roku mogą korzystać z abonamentu wap za 10zł+vat.Przed chwilą specjalnie zadzwoniłem do biura obsługi i otrzymałem taką informację.Sorry z nieaktualną informację.
    Dobrze że ktoś to sprawdził więc nie będe zmieniał numeru a tym samym będę szczęśliwym posiadaczem dostępu do wapu cały miesiąc 24 godziny na dobę za "cztery piwa" :wink:

Dzisiaj dokładnie przetestowałem stronkę wap.elektroda.pl i są spore problemy z otwieraniem długich postów i tematów.Porównuję to z setkami stron na których byłem i tam wszystko jest OK.Prawdopodobnie problem tkwi w ilości zawartego tekstu zawartego na otwieranej stronie,ewentualnie nowsze telefony mają lepsze przeglądarki które nogą otworzyć obszerniejsze strony.Tak jak informowałem wewcześniejszym poście na wielu otwieranych tematach zawiesza się przeglądarka.Ciekawi mnie jak to jest realizowane elektroda www na elektroda wap.Ja osobiście korzystam z konwertera stron www na wap ,czy tu jest podobna sprawa tylko w drugą stronę czy inaczej.
    Wiem że to dopiero początki wap.elektroda.pl więc będę zgłaszał swoje spostrzeżenia gdyż mam troszkę praktyki co do wapu.A tak na marginesie to jeżeli ktoś się tym interesuje to w ciągu ostatniego miesiąca suma danych wynosi w moim telefonie 24.85MB a to jest naprawdę spora liczba jak na wap.Dla orientacji podaję że 1 minuta ostrej jazdy na wapie to około 10KB(są to fotki,animacje,rysunki). Wydaje mi się że strony z tekstem to troszkę mniejsza ilość danych.
    Początki są zawsze trudne lecz w tym przypadku widzę ogromne postępy i oby tak dalej 8)