Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Wharfedale LCD37F1080p Obraz w Negatywie po wymianie T-CON

23 Lis 2010 00:58 2780 13
 • Poziom 9  
  Witam,

  Mam taki okaz Wharfedale LCD37F1080p. Symptom - delikatnie odwrócone kolory, ale nie negatyw, delikatne zakłócenia na każdym źródle, kolory Menu OK, ale po wyłączeniu Menu pozostaje poświata na obrazie, i tak samo przebijają obrazy po wcześniej oglądanych scenach.

  Płyta logiczna -> 17MB26-2, po wymianie te same efekty. Wymieniłem T-CON -> T370HWO2 V0 i tu stoję, po wymianie żadnych przebić ani zakłóceń, normalna szybka reakcja przy włączaniu MENU i wyłączaniu, żadnych poświat. Za to kolory są w negatywie i tu jest zonk. Po podłączeniu VGA i uruchomieniu wideo z filtrem NEGATIVE, obraz jest normalny. Dodam że menu serwisowe nic nie dało, ani zmiana typu panela, ani reset. Zmiana poziomu kontrastu i jasności działa na odwrót, gdy ściemniasz robi się jaśniej i vice versa. Części są odpowiednikiem modelu protoplasty wiec...? Taśmy sprawdzałem i czyściłem, dalej to samo, po włożeniu starego T-CONa kolory są ale w formie jak już wspomniałem wyżej.
 • Poziom 40  
  Jest to matryca full hd. Producent ich robił jakieś poprawki w trakcie produkcji i to zaznaczył w pdf który jest na Google. Za zmianę koloru odpowiada pin nr 7 na tcon, jak pisze prod. należy albo dać ten pin na masę lub podać na niego 3,3V powinien w koledze przypadku któryś stan przywrócić właściwe kolory.
 • Poziom 9  
  Dziękuje ze odpowiedz, próbowałem masę na 7 pin-e LVDS wedle serwisowego pdf ale bez zmian.

  Pozostaje spróbować 3.3V, odpisze jaki rezultat.
 • Poziom 9  
  T-CON jest uszkodzony, ani masa ani 3.3V nie skutkują poza występowaniem pionowych pasów na tle MENU.

  Po włożeniu pierwotnego T-CON, naturalnie obraz spowolniony, kolory delikatnie odwrócone oraz zakłócenia występują ale negatywu nie ma i prawie można się dopatrzeć normalnej gamy kolorów.

  Tak się kończą zakupy na EBay-u, niby testowane a w rzeczywistości wyjęte z innego rypla i wystawione na aukcje.

  Dziękuje za pomoc satgal, odświeżę temat po kolejnych zakupach T-CONa, oby tym razem był sprawny.
 • Poziom 40  
  Mogę tylko przypuszczać nie znając histori tego tv że wadę ma matryca a wymiana tcona nic nie pomoże.
 • Poziom 9  
  TV nie serwisowany wcześniej, w środku brak jakichkolwiek znaków wcześniejszej ingerencji. TV chodził, chodził i nagle padły kolory i wdarły się szumy, MENU jak wspominałem spowolnione, całość jakby delikatnie rozmyta, no i ten overlay.

  Po włożeniu drugiego T-CONa brak szumów, brak spowolnienia, czysty i klarowny obraz, tyle że zamiast niebieskiego koloru tła występuje żółty, całość w negatywie. Po podłączeniu laptop-a, uruchomiłem film DivX-a, z opcji video wybrałem rzadkie filtry potem odwróć kolory, no i obraz na cacy. Dodam że przy tym drugim T-CONie jasność i kontrast działają też odwrotnie, ściemniasz - robi się jaśniej, robisz jaśniej - obraz się ściemnia. W konsultacji ze sprzedawca oprócz "witaj" i "zegnaj" napisałem tylko dwa zdania "T-CON jest wadliwy. Całe mnóstwo straconego czasu." Po godzinie dostałem odpowiedź i pełen zwrot, a cześć mam zatrzymać ?

  Satgal, może to brzydko zabrzmi, ale mam nadzieje że się mylisz, bo już nie tylko czas w tego rypla włożyłem ale i kawałek siebie.
 • Poziom 40  
  Jeżeli na drugim tcon jest ok tylko odwrócone kolory to danie odwrotnego stanu od tego jaki jest na pin 7 powinno je zmienić. Może tylko w tym wypadku nie zmieniać gdy ten pin jest uziemiony na MB, dlatego do tej próby należy ten przewód wysunąć z wtyku na MB. Kolega z tego co pisze ja zrozumiałem że robił próby z tym tcon który dawał jakieś paski a o drugim nic nie pisał oprócz tego że jest uszkodzony.
 • Spec od monitorów
  Czy taki objaw

  Wharfedale LCD37F1080p Obraz w Negatywie po wymianie T-CON

  nap. na T-con w pkt. kontrolnych (VGL(ujemna wart. napięcia) , VGH, VLS, D_VDD, VCOM2, VCOM3) zgodne z opisem i masz jedno ujemne?

  Dla mnie masz albo lekkie "przywarcie " w jednym z driverów górnych adresów matrycy (do wymiany panel bo pewnie od AUO 32" > tasiemnki lub scalak)
  -najlepiej podstawić drugi taki sam panel
  lub
  trafiłeś na wadliwy T-con.(czeka Cię kolejna próba)
  Obraz będzie b.jasny gdy jest róznica na Vgh np. zamiast 30V jest 26V
 • Poziom 9  
  Na 80% jestem pewien ze to wadliwy T-CON. Obraz nie jest taki jak załączyłeś, jest czysty i idealny negatyw, taki ze w momencie oglądania AVI przez kmplayer z filtrem negative obraz jest zupełnie normalny.

  Jutro będę miał kolejny LVDS board, podobno sprawny, czeka nas finał sprawy.
 • Spec od monitorów
  To jest ciekawe
  Cytat:
  Po podłączeniu VGA i uruchomieniu wideo z filtrem NEGATIVE, obraz jest normalny.

  Przejrzałem na szybko forum KMplayer http://www.kmplayer.com/forums/

  i tam o roli tego filtru i plikach *AVI nic .

  Jak masz po innych wejsciach>> Tak Samo?
 • Poziom 9  
  Tak samo na innych wejściach/wyjściach, ale nie miałem możliwości zastosowania filtru na negatyw. Na początku, również na sygnale z laptopa wszedłem do PAINT-a i odwróciłem kolory na jednej z bitmap, efekt był naturalnie dobry, wtedy postanowiłem spróbować z KMPlayer. [Prawym myszy na tle programu -> Wideo (Podstawowy) -> Rzadkie Filtry -> Odwrócenie Koloru] Po włączeniu takowego filtru każdy strumień będzie zmieniony, nie chodzi jedynie o AVI, a i zdjęcia również milo się ogląda w KMPlayer z efektownym przejściem, naturalnie również w negatywie, aż szkoda ze nie wpadłem na to wcześniej.
 • Spec od monitorów
  Poczytaj o T-con (tak sam jak Twój) na
  Link *post z 16:00
 • Poziom 9  
  Heh, na to z pewnością szybko bym nie wpadł lub wogóle, nie mam takiej wiedzy w elektronice, a zal bo robię mnóstwo laptop-ów i te które wyglądają na problem z BGA często są źle zdiagnozowane, lecą na pewno inne układy (mam DV7 którego pani ze złości rzuciła i nie ma grafy, a jednak wszystko działa) ale nie wiem od czego zacząć żeby to ruszyć.

  Jeśli dzisiejszy T-CON zawiedzie zrobię pomiary, dzięki za podpowiedz :)
 • Poziom 9  
  T-CON dojechał dzisiaj. Działa jak złoto :)

  Dziękuje za wszystkie odpowiedzi. Temat uważam za zamknięty.