Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

"Awaria" chłodziarki - lodówki SAMSUNG RSA1DT..

Zdzislaw 5 23 Lis 2010 08:56 3426 1
  • #1 23 Lis 2010 08:56
    Zdzislaw 5
    Poziom 1  

Chłodziarko - lodówka SAMSUNG RSA1DT..

Witam! Jestem nowym na tym forum, więc przepraszam za moją niewiedzę. Otóż mam tę chłodziarkę już ponad trzy lata. Pewnego dnia zaczęła pracować głośno i nie wyłączała się (pracowała bez przerwy). Skontaktowałem się ze specjalistą - nie miał czasu i tylko stwierdził, że trzeba ją odłączyć od prądu, gdyż ma zbyt dużą warstwę lodu i muszę ją rozmrozić. Po 48 godz."rozmrażania", podłączyłem ją do prądu, ustawiłem temperaturę w zamrażarce na -18, a w lodówce - 6 st.C. Uruchomiła się cicho, lecz po kilku chwilach ponownie zaczęła warczeć głośno. No i temperatura nie obniżała się - jak była po umyciu wnętrza i zamknięciu drzwi +20 st.C (temp. w pomieszczeniu) - nie obniżała się. W chwili obecnej mam nie lodówkę i zamrażarkę tylko szafkę - jak na jej cenę zakupu przed 3 laty - ok. 5.000,00zł to szafka dość droga. Mam prośbę, może ktoś mi pomoże, gdyż nie chciałbym wołać o pomoc tego specjalisty, a ponieważ mieszkam na wsi, do najbliższego serwisu jest ponad 50km, chłodziarka waży ok. 120kg no i ma słuszne gabaryty, więc może udałoby się załatwić to bez jej ruszania (ew. podpowiedziałbym temu specjaliście co ma zrobić. No i jeszcze jedno - 28 mam imieniny, a bez lodu, "kropelek" i zakąsek przechowywanych w lodówce trudno. Liczę na szybką pomoc.
    Pozdrawiam Zdzisław 5

1 1
  • Pomocny post
    #2 23 Lis 2010 18:39
    jannaszek
    Poziom 39  

Lodówka straciła gaz, lub paprochy zapchały kapilarę. (Zawór rozprężny)
    Tylko serwis.

2