Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

PIONEER AVIC X1-R - brak możliwości ustawienia basu i trebli

23 Lis 2010 09:01 2176 4
  • Poziom 9  
    Witam serdecznie,

Dzisiaj rano okazało się ,że zostawiłem światło w samochodzie i "zdechł" mi akumulator.Tak ,że spowodowało to włączenie alarmu tak ,że musiałem go resetować odłączając kleme od akumulatora.

Po tym resecie odpaliłem auto i włączyłem radio Pioneer Avic X1-R i oprócz tego ,że standardowo wszystko straciło pamięć to ja straciłem możliwośc ustawienia basów i trebli czyli tonów niskich i wysokich.

W menu dotykowym obie funkcje są jakby oddznaczone i nie mozna w nie wejsc i ustawić tak jak to było do tej pory odpowiedniej dawki tonów wysokich i niskich.

Co może być przyczyną takie stanu rzeczy bo przyznam szczerze ledwo 2 miesiące temu odebrałem radio z serwisu.

Prosze o pomoc jeśli ma ktoś jakiś pomysł co to może być. bo na 1 rzut oka wszystko chodzi normalnie.

Robiłem reset i niestety nic nie pomógł.

Licze na waszą pomoc bo inaczej znowu serwis i znowu mnie skasuja.

Ostatni raz kupiłem Pioneera, Miałem wcześniej Alipine i JVC każde chodziło bezawaryjnie po 5 lat,a to dziadostwo w ciagu roku juz 3 raz mi sie psuje.....
  • Poziom 21  
    A kupowałeś nowego tego avica czy z allegro?3 razy ci się popsuło czyli co?
    Zresetuj sprzęt i powinno być ok.
  • Poziom 16  
    Zobacz czy nie masz przypadkiem ustawionego jakiegos DSP typu rock, pop, jazz itd jak masz to ustaw na manual i pewnie bedziesz mógł wtedy poustawiac
  • Poziom 9  
    Dzieki za pomoc ,posiedziałem i pogrzebałem i jakoś sie udało poustawiać na nowo.

Troche widac jestem przewrażliwiony bo zakupiłem radio od kolegi kolegi po dosc dobrej cenie bo 800zl ,ale w sumie żaluje.

Szybko po zakupie zepsuła sie tasma,po taśmie okazało się,żę laser trzeba wymienićbo już też szyszczenie nie pomaga.
    Ogolnie firma miejscowa w której naprawiałem mowiła ,że często sie psują te AVICi ile w tym prawdy to nie wiem bo kiepki w tym temacie jestem.

Tak przy okazji jaki sprzet tego typu mogibyscie polecic?

Bo jeśli znowu cos sie zapsuje to po naprawie od razy sprzedaje i chetnie dowiedziałbym sie czergo szukac.
  • Poziom 21  
    To jeszcze cię czeka zdychający ekran dotykowy.Taśma to normalka,za dobra to nie jest no i tania też nie.