Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

bmw e39 520i 2002 kluczyk po kodowaniu nie odpala

23 Lis 2010 10:53 5353 2
  • Poziom 2  
    Witam ,ponownie problem z kluczem.Kupiłem auto z jednym kluczem ,problem był z centralnym (nie otwierał,nie zamykał) trochę poczytałem i dowiedziałem się że to słaby aku w pilocie (ładowany ze stacyjki) w Irlandii klucz taki u dealer-a 190e to zacząłem szukać innej drogi,chciałem go otworzyć no i coś uszkodziłem,padł całkowicie.Auto mogłem otworzyć tylko zamkiem.Kupiłem surowy klucz na aukcjach,wymieniłem środki,zrobiłem kodowanie(klucz w stacyjkę na pozycję 1 itd.) no i spoko centralny zadziałał za pierwszym razem.Zablokowałem auto i poszedłem do domu.Po jakichś 2 godzinach otwieram (działa) :D.Radość trwała krótko,wkładam klucz do stacyjki,przekręcam i lipa cisza,:cry: .Nic się nie dzieje.Moje pytanie jest proste co zrobiłem nie tak,czy muszę teraz ten kluczyk zanieść do jakiegoś kodowania immobilizera,nie kumam.Help

Popraw pisownię, p. 8.2, inaczej post trafi do kosza,
    manta.
  • Poziom 12  
    Mam nadzieję, że nie wywaliłeś oryginalnego wkładu z kluczyka, bo po lifcie pastylka od immobilizera jest przylutowana do płytki obsługującej centralny zamek w kluczyku. Jak zamieniłeś środek, to po zakodowaniu kluczyka centralny działa, ale immobilizer nie. Są 3 rozwiązania:

1. Znajdujesz warsztat, który doda nowy wkład kluczyka do aktywnych kluczy w immobilizerze.
    2. Wymieniasz akumulatorek w oryginalnym wkładzie (można przelutować z działającego)
    3. Może wystarczy odpalić samochód i pojeździć z tym starym kluczykiem w stacyjce. Powinien się naładować, jeśli długo był nieużywany.
  • Poziom 2  
    Dzięki za podpowiedż,zostaje mie opcja pierwsza,bo jak otwierałem kluczyk to coś tam uszkodziłem i centralny padł kompletnie,jeszcze nadzieja w chłopakach których znalazłem w pobliskim mieście może oni to jakoś zgrają ze sobą.Dodam tylko że przełożyłem środek z powrotem do klucza surowego i używam teraz dwóch oryginał do odpalenia a surowy do otwierania.Trochę dużo tych kluczy w kieszeni.Dzięki za podpowiedz.