Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ALPINE TDA-7567R nie działa tuner

mirecki77 02 Paź 2004 12:01 1791 4
  • #1 02 Paź 2004 12:01
    mirecki77
    Poziom 13  

Witam , poszukuje kawałka schematu do tego radyjka , uszkodzenie dosyc dziwne jak dla mnie , byc moze dlatego że nigdy nie robiłem alpinek , nie działa wogole tuner , po właczeniu wyswietla sie napis alpine jako przywitanie , potem prze kilka chwil duzy napis A S U , i nie wyswietla wogole czy pracuje na AM czy na FM , nie wyswietla czestotliwosci , brak jakiegokolwiek sygnału w głosnikach , po włozeniu kasety zaczyna grac kaseta , ale tuner głuchy , pomierzyłem zasilanie głowicy , i inne zasilanie na stabilizatorach jest ok , niewiem do czego sie przyczepic , czy ktos z was miał juz taki problem , moze ktos ma kawałek schametu do tego sprzetu ?? podejrzewam że moze byc jakis problem w samej głowicy , byc moze brak komunikacji z procesorem , ale w sumie na ślepo ciezko jest cos znaleźć , bardzo prosze o pomoc w tym problemie

pozdrawiam

Mirecki77

0 4
  • #2 02 Paź 2004 20:07
    iNTELL
    Poziom 30  

Przelutuj cały zasilacz, w tych modelach jest on bardzo wredny ...

0
  • #3 02 Wrz 2006 04:36
    mikrocb
    Poziom 15  

Dopisuję się do tego co wyżej:

Witam wszytkich zmęczonych nad niedziałającymi tunerami w radiach alpine (cisza i brak wyszukiwania stacji). W moim przypadku był to model TDA-7550RG. Przelutowałem dosłownie 2/3 radia na nowo a zwłaszcza smd i jak ręką odjął a stawiałem na tuner lub jakis większy cios i nasiedziałem sie bez schematu i namierzyłem co nie miara! Niektóre smd w zasilaniu same odpadały jak ledwo je lutownica dotknąłem!

0
  • #4 02 Wrz 2006 18:17
    junak
    Poziom 17  

W zasilaniu często wylewają elektrolity i przelotki pod nimi ugniwają - miałem kilka takich.

0
  • #5 29 Gru 2006 19:29
    Gabor
    Poziom 10  

Witam.Wpisuje sie do tego tematu potwierdzając słowa mikrocb.
    Wczoraj przeczytałem post mikrocb i faktycznie poniewaz moje radio wykazywało(ALPINE TDA-7567R) identyczne obiawy, od czsu do czasu (z rzadka) dając sygnał stwierdziłem że faktycznie musi jakis element nie kontaktować.Nie chciało mi sie przelutowywać 2/3 radia, więc ręcznie przy włączonym radiu 'obwąchałem' elementy, i doszedłem do winowajcy(kondensator) - po podlutowaniu gra bez zarzutu:)
    Pozdrawiam wszystkich zmęczonych nad niedziałającymi tunerami w radiach alpine ;p

0