Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Która wieża ma większa moc kolumn Philips FW830C czy FW-R7

23 Lis 2010 12:48 1783 6
  • Poziom 8  
    Witam,

Posiadam wieże Philips FW830C (2x200W mocy muzycznej). Chciałbym kupić kolumny od wieży FW-R7 ale mają podobno po 80W czy jeśli te kolumny podłącze dodatkowo do swojej wieży FW830C będą grały tak samo jak G sound od wieży FW830C? G sound mają 5,25 cala niskotonowego głośnika a te drugie od FW-R7 6,5 cala ale nie wiem które głośniki są mocniejsze w basie może ktoś miał miał do czynienia z tymi kolumnami?
  • Poziom 25  
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1830529.html

A ta wieża nie ma 2x200W, sam dopisek "moc muzyczna" o tym świadczy. Zobacz jaki ma pobór z sieci, wg instrukcji 180W. Ale ta FW-R7 ma pobór jeszcze mniejszy 81W, więc kolumny do niej dołączone raczej 80W mieć nie będą. Mocniejsza z nich będzie miała dołączone mocniejsze kolumny w zestawie.
    Podłączając dodatkowe kolumny równolegle zapewne wzmacniacz się uszkodzi, podłączając szeregowo moc jeszcze spadnie.
  • Poziom 17  
    Odpowiem Ci prosto i na temat-nie bierz ani jednej ani drugiej, obie nie przekraczają 100w na kanał, ba, 50 może maja.. Zrób sam jakieś kolumny, bodaj nawet na arn 226 plus jakis arp lub gdm i arv lub gdwk/gdwt i zagrają Ci lepiej od tych wieżowych..a koszta pewnie zbliżone..
  • Poziom 28  
    Podłącz swoje kolumny pod wzmacniacz, zobaczysz jak wtedy zagrają.
    Też miałem podobnego philipsa-grał okropnie.
  • Poziom 8  
    Witam,

Dziękuje za odpowiedzi :)

Wieże Philipsa FW830C posiadam już z 10 lat i zgadza się ma 180W mocy z sieci. Jednak odpuszczę sobie tą drugą wieże FW-R7 bo okazuje się, że jest słabsza. Nie wiem czy nie lepiej może dokupić sobie używanego Subwoofera Philipsa SW 986 (250W)? Wieża FW830C ma wyjście na subwoofera więc myślę, że może razem z subwooferem fajnie by grało.

dues którą wieżę miałeś?
  • Poziom 28  
    Coś z serii FW-6.. już nie pamiętam bo było to lata temu. Na szczęście piorun ją trzasnął i trzeba było wyrzucić. Zostały mi kolumny, dokupiłem wzmacniacz i okazało się że grają o niebo lepiej zresztą do dziś na firmie.
  • Poziom 8  
    dues napisał:
    Coś z serii FW-6.. już nie pamiętam bo było to lata temu. Na szczęście piorun ją trzasnął i trzeba było wyrzucić. Zostały mi kolumny, dokupiłem wzmacniacz i okazało się że grają o niebo lepiej zresztą do dziś na firmie.

Jakiej firmy posiadasz wzmacniacz do tych kolumn i jakiej mocy? Też kiedyś myślałem czy nie kupić jakiś amplituner do tych kolumn z wieży FW830C ale nie wiem jakiej mocy miał by być amplituner :( żeby nie spalić kolumn bo na kolumnach tylko pisze 6 Omow