Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaka temperatura w 1.3 CDTI ?

23 Lis 2010 12:53 1539 1
  • Poziom 13  
    Witam, piszcie jaką temperaturę wskazują Wasze Merivy, zaznaczam że tylko dla silnika
    1.3 CDTI ( Diesel :) ), dodam że u mnie jest ona na poziomie 82-84 ( w trasie ) stopni Celsjusza.
  • Poziom 13  
    Drodzy koledzy założyłem te temat ponieważ nie mogę dojść do tego jaka temperatura powinna być w moim silniku i chce porównać z innymi użytkownikami którzy jeżdżą samochodami z silnikiem 1.3 CDTI ( najlepiej jak będą to merivy ). Dlaczego tak mi zależy, już tłumaczę : bo chodzi o to że na zbiorniku robię jakieś 800-900 kilometrów przy spokojnej jeździe więc wychodzi za duże spalanie ( nie powiem dokładnie ile bo jestem nadal w trakcie sprawdzania ale na 100% nie jest to tyle co jest napisane w książce, czyli ok 5l/100km). Na innych forach piszą posty, że na diesla to za mało bo powinno być ok 90 stopni Celsjusza i jeśli jest za niska temperatura to może auto więcej palić, z tym że były to modele innych silników z większymi pojemnościami a nie z silnikiem 1.3 CDTI. Dlatego chce mieć porównanie że jeśli większość użytkowników będzie miała temperaturę silnika w granicach 82-84 stopnie Celsjusza to będę znaczyło że u mnie też jest ok i będę szukał
    innej przyczyny dużego spalania . Z góry dziękuję za odpowiedź na pytanie :)