Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ws-32A2083 nie chce się włączyć

23 Lis 2010 13:03 3374 5
  • Poziom 10  
    Witam
    Mam problem z tv jak w temacie. Telewizor próbuje się załączyć ale po kilkunastu sekundach się wyłącza i cała procedura rozpoczyna się od początku. Słychać dźwięk standardowy dla wszystkich samsungów, następnie pojawia się obraz na ok 1 sekundę, tv pracuje jeszcze przez ok 10 sekund ale matryca już jest zamknięta i następuje restart. Fonia jest cały czas. W tv da się wejść w tryb serwisowy i wtedy obraz wyświetlany jest prawidłowo nie widzę w nim żadnych nieprawidłowości ale po wyjściu z serwisu usterka pozostaje. Pewnie to jakaś protekcja go wyłącza, tylko co mu nie pasuje. Zimne luty poprawione, pamięć podstawiłem. Tv jest to model rzadko spotykany ale może ktoś z kolegów miał coś podobnego lub wie jak tą protekcję obejść.
    pozdrawiam
  • Poziom 43  
    awak napisał:
    ... Tv jest to model rzadko spotykany ...

Wcale nie rzadkie chassis w tym TV ( KS3A ). Na forum znajduje ponad 250 tematów więc będziesz miał co czytać.
  • Poziom 10  
    Witam
    Dziękuję za odpowiedź ale nie znalazłem postów z podobnym problemem. Jak pisałem wcześniej tv po włączeniu go w serwis działa prawidłowo, wszystkie napięcia są ok, geometria również. Wyłącza go pewnie protekcja bo co jej nie pasuje lub sama jest uszkodzona. Ewentualnie procesor szaleje. A tak na marginesie to tak jak pisałem wcześnie to dosyć rzadki model bo to nie KS3A tylko S61A ale i tak dzięki za zainteresowanie.
  • Poziom 43  
    S61A też wcale nie jest rzadkim modelem. Podobną usterkę miał autor tematu:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?t=1297336&highlight=s61a*&sid=13607a476f3c40ba373446559f05ca25
    Skontaktuj się z nim.
  • Spec od monitorów
    Zobacz tranzystor około SDA 5550M. 46-pin *podłaczony bazą ... kolektor zaś ? (F/BOX).

• Poziom 10  
    Usterka usunięta. Do wymiany układ CXA2165