Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prostowanie prądu z dynama jak w alternatorze

23 Lis 2010 13:03 2210 2
  • Poziom 15  
    Mam pytanie, mianowicie jak zrobić układ prostujący 9-cio diodowy taki jak jest w alternatorze, tyle, że do dynama w rowerze. Żart jest taki, że mam akumulatorki w rowerze wnioskując z tego, co jest napisane na wikipedii
    Cytat:
    Układ prostowania prądu posiada często oddzielne diody do prostowania prądu głównego i oddzielne 3 diody do prostowania prądu używanego do wzbudzania alternatora (alternator 9-diodowy). Układ taki zapewnia, że podczas małych obrotów silnika lub przy włączonej instalacji elektrycznej przy wyłączonym silniku wirnik alternatora nie jest magnesowany i nie pobiera prądu z akumulatora, jak to się dzieje w prądnicach lub alternatorach 6-diodowych. W nowoczesnych samochodach układ prostowania i regulator poziomu wzbudzania, zwany regulatorem napięcia, są instalowane w alternatorze.
    to dynamo na zwykłym mostku prostowniczym, jeśli nie chodzi, to bierze prąd. I tu moja prośba, czy moglibyście dać mi schemat połączenia tych 9-ciu diod prostujących i napisać jakie byłyby mi potrzebne? (dynamo daje 6 V 500mA)
  • Sklep HeluKabel
  • Pomocny post
    Poziom 22  
    Jesli przewiniesz dynamo to bedziesz mogl uzyc mostka trojfazowego.Normalnie uzyj mostka czterodiodowego.Masz cos nie tak w twoim ukladzie,nie ma takiej mozliwosci aby mostek przewodzil prad w kierunku dynama.
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 15  
    wszystko jest ok bo działa tylko mi bateria szybko schodziła jak było podpięte dynamo do niej, no chyba że mi się coś wydawało albo coś ;) dzięki za pomoc zamykam ;)