Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

canon pixma mp240 nie widzi tuszu po napełnieniu

snarekk 23 Nov 2010 13:32 15782 5
    snarekk
    Level 1  
    Witam,
    Mam problem z drukarka canon pixma mp240. Skończył mi się tusz, zostawiłem drukarkę bez tuszu przez niecałe 2 miesiące i jakieś 16 dni temu napełniłem tusz i okazało się że drukarka nie czyta pojemników z tuszem i cały czas palą się diody, które wyświetlają stan tuszu że jego nie ma. Co mam zrobić aby drukować tak jak wcześniej.

Proszę o szybką pomoc.
    Z góry dzięki.;)
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Tusz to farba rozpuszczona w rozpuszczalniku (w dużym uproszczeniu).Pozostawienia małej ilości tuszu (takiej jaka jest w głowicy) na tak długi czas spowoduje to że rozpuszczalnik odparuje. Prawdopodobnie masz porządnie zaschnięte głowice. Albo myjka ultradźwiękowa i płyn do udrażniania głowic + nowe fabrycznie tusze, albo nowa głowica i tu wolna wola albo ryzykujesz gwarancje na głowicę i zakładasz napełnione tusze albo nowe oryginalne. Co do sposobów na zatkane głowice to wystarczy użyć wyszukiwarki, było kilkadziesiąt tematów na ten temat.
    xE5150
    Level 25  
    Witam!

Bardzo możliwe, że wystarczy użyć kilka razy z rzędu narzędzia z grupy konserwacja o nazwie "Czyszczenie głowicy - Head Cleaning". Poszukaj w opcjach sterownika drukarki.

Dopiero jeśli to nie pomoże, sprawdź rady kosmity.

Pozdrawiam!
    Ture11
    Level 38  
    A ja nie chce się mądrzyć i pewnie sie mylę, ale zaproponuje - czy tusze nie mają zamiast czujnika poziomu po prostu pamięci EEPROM wydrukowanych stron?
    Pozdrawiam.
    kosmita
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Ta drukarka chodzi na tuszach PG-512 i CL-513 to są kardridże ze zintegrowaną głowicą jak w HP czyli moja rada o fabrycznie nowych tuszach :D... Czyli prawdopodobnie są uszkodzone..

cytat z instrukcji obsługi:
    Quote:
    Urządzenie jest wyposażone w czujnik poziomu atramentu, umożliwiający określenie pozostałego
    poziomu atramentu. W momencie zainstalowania nowej kasety FINE urządzenie uznaje poziom
    atramentu za maksymalny, a następnie rozpoczyna wykrywanie pozostałego poziomu atramentu.
    W przypadku zainstalowania używanej kasety FINE wskazania pozostałego poziomu mogą nie być
    poprawne. Wtakim przypadku należy traktować wyświetlane dane dotyczące poziomu jako dane
    orientacyjne.
    [..]
    Jeśli wyczerpaniu ulegnie jedna z kaset FINE, możliwe jest kontynuowanie drukowania przy użyciu
    drugiej pozostałej kasety, lecz jest to rozwiązanie wyłącznie tymczasowe. Jednakże w takim
    przypadku jakość wydruku może ulec pogorszeniu. W celu zachowania optymalnej jakości
    drukowania zaleca się zainstalowanie nowej kasety FINE.
    Nawet w przypadku drukowania przy użyciu tylko jednej kasety zaleca się pozostawienie pustej
    kasety w urządzeniu. W przypadku braku ksety FINE z czarnym lub kolorowym atramentem
    urządzenie zgłasza błąd i nie jest w stanie kontynuować drukowania.
    Informacje na temat konfiguracji tych ustawień można znaleźć w podręczniku ekranowym

Brak tuszu nie powoduje zablokowania możliwości drukowania
    xE5150
    Level 25  
    Witam.

Kolega napisał, że napełnił tusz... dlatego w tej zintegrowanej głowicy mógł zaschnąć tusz.

Pozdrawiam.