Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Audiotrak prodigy 7.1 HI-FI - trzaski

szymek22 23 Lis 2010 17:05 1632 0
  • #1 23 Lis 2010 17:05
    szymek22
    Poziom 15  

Witam zakupiłem sobie niedawno nową kartę muzyczną : Audiotrak 7.1 hifi lecz niestety po jej włożeniu na moim systemie (windows 7 ultimate 64bit) występują dziwne problemy z dźwiękiem (na poprzedniej karcie creative audigy se tego niebyło...): A mianowicie gdy np puszczę jakąś muzyke (nieważne czy w formacie flac czy mp3) i jednocześnie np przeglądam stronę internetową to słyszę trzaski w dźwięku przy każdym kliknięciu myszką ,a o komfortowym oglądaniu czegokolwiek np na youtube mogę zapomnieć bo dźwięk się niemiłosiernie zacina i wówczas muzyka gra jakby "w zwolnionym tempie" nie wiem co może być tego przyczyną bo wszystkie sterowniki mam zaktualizowane ,a sterowniki do karty muzycznej mam najnowsze (v1.08 za strony audiotrak)
    -Próbowałem zmieniać na inny sterownik do karty ,ale bezskutecznie.
    -Próbowałem także przeinstalowywać sterownik ,wtedy było wszystko ok -ale tylko do ponownego uruchomienia komputera :( .
    -Próbowałem także wyłączać w biosie funkcje oszczędzania energi oraz zmieniać takie opcje jak "pci latency" i "pci IRQ" (czy jakoś tak) na niższe i wyższe wartośći ,ale to nic nie pomogło.
    -Próbowałem także zmieniać latency w sterownikach karty i także bez skutku

Oto konfiguracja mojego komputera:

procesor: core2quad Q9450 2.66(małpa)3.50Ghz @1,23v
    płyta główna: Gigabyte EP35-DS4 rev 2.1 bios f6
    ram: 4Gb ocz platinum rev2 4-4-4-12 ddr2 800mhz @ 5-5-5-15 1052mhz
    karta graficzna: Gigabyte Geforce GTX470 608/3348(małpa)666/3400mhz z Prolimatech mk13 +2x120mm scythe slip stream 1200 obr
    zasilacz: Chieftec cft-14c 650W z wymienionym wiatraczkiem na Bequiet silent wings 140mm (jeszcze 3 x silentwings 140mm w obudowie)
    dysk: samsung spinpoint f1 750GB 32mb cache 7200obr.
    obudowa: Chieftec LBX-02B-B-B
    karta muzyczna : Audiotrak prodigy 7.1
    monitor: LG W2052TQ 20cali
    chłodzenie procesora to Noctua NH-D14 + 2x 140mm scythe slip stream 1200obr

Dodam jeszcze że wyczytałem że niby taki problem jest tylko w systemie windows 7 więc przełożyłem kartę muzyczną do starszego komputera o konfiguracji:
    procesor: Amd sempron 2500+ (1,4ghz)
    płyta główna: Msi K8Tneo2
    ram: 768md ddr 400mhz
    dysk: 80gb ata
    karta graficzna: Asus radeon 9550 128mb
    zasilacz: mode com 350W
    system windows xp prof sp3
    I na nim wszystko chodziło jak złoto na każdych sterownikach do audiotraka!
    Więc zainstalowałem u siebie także system xp i także wszystko było bez zarzutów...
    Więc moje pytanie brzmi : CZY da się jakoś pozbyć tych trzasków w systemie windows 7 64bit?
    Ponoć na wersji 32bit ich już nie ma czy to prawda?
    Bo szkoda mi rezygnować z systemu windows 7 tylko na rzecz karty muzycznej....
    Więc z góry dziękuję wszystkim za pomoc i za każdą pomoc będę bardzo wdzięczny.
    p.s. jeżeli temat w złym dziale to proszę przenieść gdzie trzeba.

0 0