Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Ładowarka Turingi MAX200W komunikacja po bluetooth

jariko 23 Lis 2010 18:24 819 2
  • #1 23 Lis 2010 18:24
    jariko
    Poziom 15  

Kupiłem ładowarkę do wszystkiego a głównie do ładowania roweru. Jest to moja druga ładowarka tego typu. Pierwsza padła to kupiłem drugą tańszą tyle że bez wyjścia USB. Ale że czasami fajnie by było zobaczyć wykres przebiegu ładowania czy rozładowania akumulatorka, to wstawiłem do niej moduł Bluetooth BTM-222 z Allegro za 20zł. Samo podłączenie modułu jest banalne. Zasilanie 5V, GND oraz sygnał TX z procesora ładowarki. Moduł trzeba tylko skonfigurować jedną komendą AT po podłączeniu do rs232 w komputerze. Ustawiłem tylko prędkość transmisji na 9600 bitów/s i nazwę modułu (nie jest konieczne). Reszta ustawień została domyślna. Po podłączeniu sparowaniu z PC wszystko działa. A co najważniejsze nie muszę latać z laptopem po mieszkaniu za ładowarką :)
    wystający moduł jeszcze tylko muszę wbudować w osłonę tak by antenka wystawała na zewnątrz metalowej obudowy.

A tak wygląda wykres z ładowania pakietu 5S po BT :)

Może to się komuś też przyda. Uszkodzenie pierwszej ładowarki polegało na restartowaniu się procesora w monecie startu procesu ładowania. Rozebrałem ładowarkę. Uszkodzenie było banalne, tranzystory dociśnięte do obudowy, która jest radiatorem, przecięły podkładkę izolacyjną i robiły zwarcie. Wystarczyło je głębiej wlutować by odsunąć od ostrej krawędzi.

1 2
  • #2 23 Lis 2010 20:50
    płetwa
    Poziom 29  

Ile to cudo kosztuje ładowarka rzecz jasna?

0
  • #3 23 Lis 2010 21:32
    jariko
    Poziom 15  

dałem 180 zł plus przesyłka, podał bym adres sklepu ale wytną reklamę :) fajna sprawa - prąd do 10A i wszystkie rodzaje akumulatorów łącznie z balansowaniem litowych.

0
  Szukaj w 5mln produktów