Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

immergas nike star 23 kW - duże zużycie gazu

23 Lis 2010 19:34 5495 3
  • Poziom 2  
    Witam,
    Dostałam dzisiaj rachunek za gaz i ścięło mnie z nóg. Znowu. Na pewno nie tego się spodziewałam, ale możliwe, że taki rachunek powinien być.
    Mieszkanie 50m kw narożne (na górze nieocieplony strych, z boku puste mieszkanie, na dole puste mieszkanie), nowe i szczelne okna, kamienica ocieplona, w mieszkaniu w dzień temperatura w granicach 19-20stopni, w nocy około 18. Piec jest ustawiony na 15minutowe grzanie co 1,5-2 godzin, na temperaturę 55stopni. Jeśli chodzi o zużycie gazu to muszę sprawdzić, ale skoro rachunek mnie powalił to musi być spore. I teraz moje pytanie jakie mniej-więcej powinno być dobowe zużycia gazu do ogrzania tym piecem niewielkiego mieszkania (j.w)? Czy możliwe jest, że jest coś źle w piecu ustawione? Czy stan kominów może mieć wpływ na wydajność pieca?
    Z góry uprzedzam, że jestem zielona w tej kwestii - mąż uważa, że takie zużycie jest normalne i nie ma mowy o wezwaniu jakiegokolwiek technika, dlatego postanowiłam wesprzeć się ludźmi, którzy wiedzą, o co w tym chodzi ;)
    Pozdrawiam! I liczę na szybką odpowiedź.

• Moderator na urlopie...
    Czy był serwisant do uruchomienia po zamontowaniu go na ścianie?
    Powinien był ograniczyć moc na CO do wartości wyliczonej dla Twojego mieszkania. Poza tym, pamiętaj, że ogrzewasz wszystkie zimne pomieszczenia wkoło Twojego mieszkania, a to też kosztuje.
  • Poziom 2  
    Owszem, serwisant uruchamiał piec, aczkolwiek szczerzę wątpię w to, że cokolwiek ograniczył... Czy możesz mi napisać coś więcej o tym ograniczeniu mocy? Na czym to polega, jak to można zrobić i przede wszystkim czy mogę to zrobić bez pomocy serwisu?
    Jeśli chodzi o ogrzewanie mieszkań dookoła to zdaję sobie sprawę z tego, że to też pochłania ciepło, ale aż tak? Sąsiedzi na przeciwko mają stary piec na gaz, zużycie gazu jest takie samo jak u mnie, za to temperatura o jakieś 6 stopni wyższa. Co prawda mają na dole sąsiadów, ale oni nie grzeją jakoś wybitnie.
  • Poziom 21  
    Niestety miejsce polozenia mieszkania jak i cykliczne (jak napisalas co 1,5-2h)powoduje takie (no wlasnie jakie?)zuzycie gazu ktore moze wynosic na dobe ok 16-18 m3 (no w zimie nie przy takiej pogodzie jak ostatnio)plus gaz na cwu
    pozdrawiam
    wesoly serwisant