Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus F3Sc - nie działają słuchawki po podpięciu...

23 Lis 2010 19:40 2187 4
  • Poziom 20  
    Witajcie.
    Przestudiowałem kilka tematów, które znalazłem o problemach ze słuchawkami. Niestety mój chyba jest jeszcze inny. Mianowicie: W systemie (XP prof sp3) ustawiam sobie głośność na 50% w odtwarzaczu na maxa. Puszczam jakiś utwór i wszystko jest ok, głośniczki wbudowane grają jak należy. Zwiększam głośność tak, aby i w systemie, i w odtwarzaczu mieć po 100%. Jeśli muzyka jest dynamiczna to już przy około 70% głośności głośniki zaczynają przerywać (wygląda to na przerwę w obwodzie zależną od natężenia dźwięku), jeśli mniej dynamiczna to sytuacja następuje później. Jeśli obniżę natężenie dźwięku (głośność) gdziekolwiek (system lub odtwarzacz) dźwięk w głośnikach powraca.

Jeśli podłączam wtyczkę jack od przewodu do wzmacniacza lub słuchawek dźwięk zanika lub jeśli go słychać jest mocno zniekształcony (jak przesterowany), ale brzmi zdecydowanie ciszej niż normalnie. Regulacja głośności ma oczywiście wpływ na natężenie, ale nie na jakość.

System Realtek HD audio komunikuje o podłączeniu gniazda słuchawkowego.

Czy ktoś ma pomysł co może być nie tak?
  • Poziom 41  
    Spróbuj zmienić sterownik Realtek HD audio na inny.
  • Poziom 20  
    dziś pobrałem najnowszy sterownik - niestety nie pomogło. Bardziej wygląda mi to na uszkodzenie jakiegoś elementu zabezpieczającego układ.
    Noszę się z zamiarem zakupu płyty głównej od F3Sv... chociaż wolałbym mojego naprawić.
  • Poziom 42  
    A nie wyskakuje komunikat wyboru podłączonego urządzenia (podłączono wtyczkę, wybierz urządzenie które podłączyłeś)? U mnie, po podłączeniu do gniazda jack w laptopie pojawia się ten komunika, dopóki nic nie wybiorę, dźwięk jest przygaszony i zniekształcony. Jeśli powinien się pojawić (nie wiem jak jest w sterownikach w tym laptopie) a nie pojawia się to uszkodzony jack w laptopie. Druga sprawa to "przygasanie" (nie wiem czy zrozumiałem dobrze o co Ci chodzi) jeżeli dasz dużą głośność w systemie. Czasami miałem takie problemy przy serwisowaniu komputerów, ze zintegrowanymi kartami sieciowymi. Zwiększenie głośności (głównej) o ponad 70% powodowało - ściszanie, buczenie, charczenie i inne zniekształcenia tego typu. Uznałem to za niezbyt dobrze zaprojektowaną kartę (problem był niezależny od systemu ani sterowników). Pytanie, czy w innych Asusach F3Sc jest to samo...
  • Poziom 20  
    Pojawia się komunikat o podłączeniu.

Potrzeby wyboru nigdy nie było. Obawiam się, że uszkodzeniu mógł ulec scalak odpowiedzialny za audio (wzmacniacz prawdopodobnie, gdyż sterowanie działa).

Nie wiem tylko dlaczego działają głośniki, a przy głośności max się odcinają przy dużej dynamice.

Odpowiadając na Twoje przemyślenie czy w innych asusach F3Sc jest tak samo....
    Hmm miałem do czynienia z jednym Sc poza moim i nigdy nie występował taki problem - głośniki lekko harczały jeśli dało się za dużo basu, ale to chyba tylko w Toshibie z systemem HK audio ten probem nie występuje. Nigdy natomiast nie było tłumienia w jakikolwiek sposób. Jeśli chodzi o serię F3S w ogóle (to przecież cała seria bliźniaków i wszystkie mają o ile wiem - przynajmniej te, z którymi się spotkałem) tę samą kartę audio i nikt nie ma takiego problemu. To że F3 są mocno awaryjne to wiem...

Co sądzisz o możliwości podmiany płyty głównej na taką z modelu Sv (tam różnica jest w grafice - GF8600 zamiast 8400 u mnie)? Wydaje mi się że są bardzo podobne...