Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pentagram [P 6352] Cerberus Router

23 Lis 2010 20:26 10699 12
  • Poziom 9  
    Witam.
    Mam problem z konfiguracją routera do netii(na lini tp). Wiem, że mam ustawić protokół pppoa, vpi/vci-0/35, vc-mux. Na komputerze na pewno mam wybrane przydzielanie adresu ip automatycznie. Widocznie trzeba jeszcze coś ustawić w routerze. Proszę o pomoc.
    Poniżej dodaje screeny.(Wiem, że większość jest nie potrzebnych, ale wole wstawić wszystkie).
  • Poziom 25  
    Nie rozumiem w czym problem. Wygląda na to że masz połączenie z Internetem
  • Poziom 9  
    Nie, niestety nie mam internetu. Konfigurowałem go na pc przez kabel i internet nie działa. Kiedy próbowałem podłączyć się do niego bezprzewodowo z lapka z windowsem 7 wyskoczyła informacja, że router nie jest skonfigurowany i informacje o jakimś pinie.
  • Poziom 25  
    Daj screeny a wifi, ale wszystkie. Poczytaj w instrukcji powinno być napisane. Z tego co się orientuję to musisz wpisać ten sam pin który jest podany w routerze, żeby się połączyć
  • Poziom 9  
    No dobra, ale przez kabel Ethernet o żaden pin nie prosi i internetu dalej na nim nie ma.
  • Poziom 25  
    Bo pin jest tylko do Wifi.
    Uruchom cmd i pokaż wyniki poleceń:
    ping 8.8.8.8
    ping wp.pl

banished napisał:
    Na komputerze na pewno mam wybrane przydzielanie adresu ip automatycznie.

Adresy DNS też są na automatycznie?
  • Poziom 9  
    upłynął limit czasu żądania.
    tak, dns tez są automatycznie
  • Poziom 15  
    Udało ci się zwalczyć problem???
  • Poziom 9  
    tak, na szczęście się udało :D
  • Poziom 10  
    Jako, że sam też się głowiłem to znalazłem rozwiązanie problemu (wystarczyło zajrzeć do instrukcji i sprawdzić co oznaczają skróty).

Rozwiązanie problemu: W ustawieniach połączenia (WAN Configuration) trzeba zaznaczyć "Enable NAPT".

NAPT - odpowiada za translację IP (i portów) z Netii na wewnątrz sieci,
    http://en.wikipedia.org/wiki/Network_Address_and_Port_Translation

edit: Swoją drogą - kto był taki mądry by dodać notkę "rozwiązano" (skoro tutaj nie ma odpowiedzi, mimo, że autor znalazł rozwiązanie)?!
  • Poziom 43  
    Jeśli chodzi Ci o przycisk, to jest on klikalny tylko dla autora - nie jest to żadna notatka. Powoduje on zamknięcie tematu.
  • Poziom 10  
    Gdyby ktoś nadal nie ogarniał konfiguracji bądź chciałby to zrobić, nim zapozna się całkiem z owym routerem, przedstawiam obrazek (wraz z opisem poniżej):

1) tu klikamy, by mieć dostęp do danej podstrony (najpierw na WAN, potem na Channel Config);
    2) tu klikamy w celu wyboru połączenia do modyfikacji, wtedy powinno się wypełnić pola tak jak podane na rysunku (będzie pusto, jeśli świeżo uruchomiony router);
    3) zaznaczamy to jeśli ktoś nie ma internetu (po podłączeniu się przez WIFI lub LAN) mimo, że świeci się dioda w trybie ciągłym od Globusika oraz ADSL;
    4) to również zaznaczamy;
    Pozostałe ustawienia wg schematu podanego na obrazku, tyle że login i hasło własne;

Na koniec klikamy Modify w celu potwierdzenia zapisu (nie wiem czemu nie dali 'write' czy 'save'.

Gdy ktoś pierwszy raz konfiguruje router (i są to domyślne ustawienia) tego Pentagrama to:
    1) podłącza (jest to wygodniejsze/szybsze rozwiązanie) się do routera przez kabel RJ45;
    2) wpisuje adres IP podany wyżej;
    3) wpisuje login (admin) i hasło (pentagram);
    4) klika wg tego co podałem wyżej;
    5) czeka parę minut aż router się połączy (przy założeniu, że już ma synchronizację - jeśli brak synchro to musi skontaktować się z Netią/TPSA);
    6) jeśli dalej nie jest połączone to wchodzi na Status (pierwsze od góry) i klika "Connect";