Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kontrolka ciśnienia oleju+zakłocenia GOLF II 1.3 MH

krysztaln 23 Lis 2010 21:36 2359 1
 • #1 23 Lis 2010 21:36
  krysztaln
  Poziom 2  

  Witam,
  wiem, że tematów o kontrolce ciśnienia oleju było co nie miara ale ten jest naprawdę nietypowy. Pytałem wuja Google, przeglądałem forum elektroda.pl i też nasze forum.vwgolf.pl ale takiego problemu nie znalazłem. Otóż po wymianie przewodów wysokiego napięcia zaczęła migać mi kontrolka ciśnienia oleju. Miganie tej kontroli połączone jest z zakłóceniami w radioodtwarzaczu. Bez znaczenia jest czy słucham stacji radiowej czy CD zakłócenia są tak jakby na masie. "Pierdzenie" w głośnikach i w rytm tych trzasków miga kontrolka ciśnienia oleju. Trzaski i częstotliwość migania nasila się po dodaniu gazu.
  Co zrobiłem:
  - odpiąłem czujniki ciśnienia oleju i nadal mrugało i były trzaski,
  - myślałem, że problemem są zimne luty w liczniku ale po jego odpięciu nadal występowały trzaski (oczywiście dioda już nie migała)
  - kable są nowe i chyba są ok, ponieważ w Golfie mam instalację LPG i jeździ się o niebo lepiej niż na starych kablach ( w nocy nie widać oznak przebicia do masy),
  - na czujnikach zamontowałem nowe "wsuwki" i przeczyściłem styki.

  Czy może mieć to związek z alternatorem? Muszę jeszcze sprawdzić napięcie w obwodzie. Może gdzieś jest przebicie do masy? Czy w silniku 1.3 MH też jest połączenie czujników ciśnienia oleju z alternatorem (wysokie obroty)?

  Może ma ktoś jakiś pomysł? Bo mi opadają ręce..

  Pozdrawiam :|

  0 1
 • #2 08 Gru 2010 19:23
  krysztaln
  Poziom 2  

  Problem rozwiązany!!:)

  Okazało się, że nowe przewody wysokiego napięcia są kiepskiej jakości. Powodowały zakłócenia w radiu z przyczyny kiepskiej ich izolacji.
  Kontrolka ciśnienia oleju mrugała, ponieważ przy tych kablach wariował regulator napięcia w alternatorze.

  Wadliwe kable były firmy TIMEN- nie polecam.

  Pozdrawiam.

  0