Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy DIORA AWS 504 pociągnie mi te kolumny?

procek 23 Lis 2010 21:40 1546 6
  • #1 23 Lis 2010 21:40
    procek
    Poziom 16  

Witam.
    Mam amplituner DIORA AWS 504 i obecnie podpięte do niego kolumny DIORA POLARIS 80. Moje pytanie brzmi: czy do tego amplitunera mogę podłączyć kolumny DIORY ale mocniejsze modele, czyli POLARIS 120, 200 lub 300? Nie bardzo znam sie na parametrach i ich odczycie więc przepraszam jeżeli pytanie jest banalne, lecz jasna odpowiedź nawet w postaci TAK lub NIE, wszystko mi rozjaśni ;)
    POZDRAWIAM.

0 6
  • #2 23 Lis 2010 22:04
    jannaszek
    Poziom 39  

Dlaczego nie miałaby pociągnąć, nie licz że będzie głośniej.
    Dość ważnym parametrem, jest impedancja.

0
  • #3 23 Gru 2010 23:46
    procek
    Poziom 16  

Nie chodzi mi o to czy będzie głośniej czy nie, zakładam, że będę miał do dyspozycji większą moc (bo mam jeszcze spory zapas na gałce głośności, obecnie przy moich polarisach 80, gałka nie przekracza obrotu 45-50 stopni, o połowie nie wspomnę... chyba by już kolumny rozniosło...) i jakość dźwięku. Na forum natknąłem się na taki temat: https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1482929.html czytając go zrozumiałem, że słaby wzmacniacz= chociażby brak basu czy wykorzystania potencjału mocnych kolumn. Czy przy moim amplitunerze nie będę miał takich problemów? Nie chodzi by ogólnie dał rade tym kolumnom, chodzi o to by one brzmiały i żeby wzmacniacz z nimi się nie męczył jak lokomotywa z przeładowanym taborem ;)

0
  • #4 24 Gru 2010 00:57
    DjMapet
    Poziom 43  

Nie spodziewaj się, że po zastosowaniu większej mocy kolumn, będziesz mógł mocniej odkręcić gałkę Volume. Jeśli te inne, czy też mocniejsze kolumny mają podobną efektywność jak poprzednie, to na pewno nie zagrają głośniej, przy tym samym ustawieniu gałki Volume. Mocniejsze odkręcenie volume, powoduje przesterowanie końcówki mocy i znaczne zniekształcenia dźwięku, odbierane przez niewtajemniczonych jako niewyrabianie głośników, czy też wrażenie że: "chyba by już kolumny rozniosło". Jedynym wyjściem jest zastosowanie większej mocy wzmacniacza do tych kolumn, lub kolumn o większej efektywności, do tego wzmacniacza.

Pozdrawiam.

0
  • #5 24 Gru 2010 01:19
    procek
    Poziom 16  

Czyli suma sumarum, nie ma sensu bym te polariśy co mam (czyli 80') zamieniał na mocniejsze? Przynajmniej w przypadku tego wzmacniacza, który teraz posiadam?

0
  • #6 24 Gru 2010 02:27
    Pain
    Poziom 25  

Jest sens jeśli brzmienie większych braci bardziej Ci się podoba niż aktualnie posiadanych.

0
  • #7 06 Lut 2015 01:02
    procek
    Poziom 16  

Dzięki za odpowiedzi.

0