Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Indesit WIE107 przerywana praca.

asdasd11 23 Nov 2010 21:59 5084 6
 • #1
  asdasd11
  Level 22  
  Pralka po pobraniu wody zaczyna obracać bębnem. Po krótkiej chwili obroty stają się nierówne, silnik próbuje obracać i cofa się w takt klikania jednego z przekaźników (nie jest to przekaźnik od rewersów). Na wirowaniu włącza się i wyłącza pompa, silnik pracuje z krótkimi przerwami i słychać jakby ten przekaźnik nie mógł zaskoczyć. W końcu silnik nabiera obrotów , ale do pompy i silnika napięcie dochodzi z przerwami. Wyświetlacz pracuje prawidłowo, czas jest odliczany nie wyświetla żadnego błędu.Napięcie dochodzi do pralki prawidłowo.Moduł został sprawdzony pod względem zimnych lutów, nic nie stwierdzono. Na wszelki wypadek sprawdzony został silnik, grzałka(również na upływność), czujnik temperatury.Czyżby moduł do wymiany?
  Moderated By mrhari:

  .

 • #2
  Paul30
  Level 12  
  To warto może wymienić przekaźnik przed wymiana modułu.
 • #3
  machefi
  Home appliances specialist
  Warto wymienić elektrolity w przetwornicy napięciowej modułu.Cena modułu trochę przeraża , może warto podąć próbę naprawy.Pomocne zdjęcia.
 • #4
  asdasd11
  Level 22  
  machefi wrote:
  Warto wymienić elektrolity w przetwornicy napięciowej modułu.

  Gdyby było coś z przetwornicą to sądzę, że wyświetlacz byłby zasilany nieprawidłowo, a działa normalnie.
 • #5
  machefi
  Home appliances specialist
  Wymienić elektrolity zawsze warto. 5 minut roboty , kilka zł. i jest pewność co do wartości i tętnień napięć. 5V na zasilanie procka może być dobre , ale 12V na cewki przekaźników niekoniecznie.
 • #6
  halszka0204
  Level 1  
  Mam podobny problem. Pralka co jakiś czas przerywa pracę, słychać jakieś pstrykania, dziwnie pracuje. Zgłosiłam do mechanika ale, powiedział że ma to wpływ ze zmianą licznika który energetyka wymieniła dwa tygodnie temu. Jestem laikiem w tych sprawach. Ile w tym prawdy, może szukać innego zakładu naprawczego?
  Proszę o pomoc. :cry:
 • #7
  machefi
  Home appliances specialist
  halszka0204 wrote:
  Zgłosiłam do mechanika ale, powiedział że ma to wpływ ze zmianą licznika który energetyka wymieniła dwa tygodnie temu. Ile w tym prawdy, może szukać innego zakładu naprawczego?
  Proszę o pomoc. :cry:

  Zmień mechanika lub zakład naprawczy .