Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIE107 przerywana praca.

asdasd11 23 Lis 2010 21:59 4619 6
  • #1 23 Lis 2010 21:59
    asdasd11
    Poziom 22  

Pralka po pobraniu wody zaczyna obracać bębnem. Po krótkiej chwili obroty stają się nierówne, silnik próbuje obracać i cofa się w takt klikania jednego z przekaźników (nie jest to przekaźnik od rewersów). Na wirowaniu włącza się i wyłącza pompa, silnik pracuje z krótkimi przerwami i słychać jakby ten przekaźnik nie mógł zaskoczyć. W końcu silnik nabiera obrotów , ale do pompy i silnika napięcie dochodzi z przerwami. Wyświetlacz pracuje prawidłowo, czas jest odliczany nie wyświetla żadnego błędu.Napięcie dochodzi do pralki prawidłowo.Moduł został sprawdzony pod względem zimnych lutów, nic nie stwierdzono. Na wszelki wypadek sprawdzony został silnik, grzałka(również na upływność), czujnik temperatury.Czyżby moduł do wymiany?

Moderowany przez mrhari:

.

0 6
  • #2 25 Lis 2010 23:13
    Paul30
    Poziom 11  

To warto może wymienić przekaźnik przed wymiana modułu.

0
  • #3 26 Lis 2010 00:29
    machefi
    VIP Zasłużony dla elektroda

Warto wymienić elektrolity w przetwornicy napięciowej modułu.Cena modułu trochę przeraża , może warto podąć próbę naprawy.Pomocne zdjęcia.

0
  • #4 26 Lis 2010 20:57
    asdasd11
    Poziom 22  

machefi napisał:
    Warto wymienić elektrolity w przetwornicy napięciowej modułu.

Gdyby było coś z przetwornicą to sądzę, że wyświetlacz byłby zasilany nieprawidłowo, a działa normalnie.

1
  • #5 26 Lis 2010 22:07
    machefi

Wymienić elektrolity zawsze warto. 5 minut roboty , kilka zł. i jest pewność co do wartości i tętnień napięć. 5V na zasilanie procka może być dobre , ale 12V na cewki przekaźników niekoniecznie.

0
  • #6 18 Cze 2012 22:54
    halszka0204
    Poziom 1  

Mam podobny problem. Pralka co jakiś czas przerywa pracę, słychać jakieś pstrykania, dziwnie pracuje. Zgłosiłam do mechanika ale, powiedział że ma to wpływ ze zmianą licznika który energetyka wymieniła dwa tygodnie temu. Jestem laikiem w tych sprawach. Ile w tym prawdy, może szukać innego zakładu naprawczego?
    Proszę o pomoc. :cry:

0
  • #7 18 Cze 2012 23:13
    machefi

halszka0204 napisał:
    Zgłosiłam do mechanika ale, powiedział że ma to wpływ ze zmianą licznika który energetyka wymieniła dwa tygodnie temu. Ile w tym prawdy, może szukać innego zakładu naprawczego?
    Proszę o pomoc. :cry:

Zmień mechanika lub zakład naprawczy .

1