Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Indesit WIE107 przerywana praca.

23 Lis 2010 21:59 4916 6
  • Poziom 22  
    Pralka po pobraniu wody zaczyna obracać bębnem. Po krótkiej chwili obroty stają się nierówne, silnik próbuje obracać i cofa się w takt klikania jednego z przekaźników (nie jest to przekaźnik od rewersów). Na wirowaniu włącza się i wyłącza pompa, silnik pracuje z krótkimi przerwami i słychać jakby ten przekaźnik nie mógł zaskoczyć. W końcu silnik nabiera obrotów , ale do pompy i silnika napięcie dochodzi z przerwami. Wyświetlacz pracuje prawidłowo, czas jest odliczany nie wyświetla żadnego błędu.Napięcie dochodzi do pralki prawidłowo.Moduł został sprawdzony pod względem zimnych lutów, nic nie stwierdzono. Na wszelki wypadek sprawdzony został silnik, grzałka(również na upływność), czujnik temperatury.Czyżby moduł do wymiany?
    Moderowany przez mrhari:

.

• Poziom 11  
    To warto może wymienić przekaźnik przed wymiana modułu.
  • Specjalista AGD
    Warto wymienić elektrolity w przetwornicy napięciowej modułu.Cena modułu trochę przeraża , może warto podąć próbę naprawy.Pomocne zdjęcia.
  • Poziom 22  
    machefi napisał:
    Warto wymienić elektrolity w przetwornicy napięciowej modułu.

Gdyby było coś z przetwornicą to sądzę, że wyświetlacz byłby zasilany nieprawidłowo, a działa normalnie.
  • Specjalista AGD
    Wymienić elektrolity zawsze warto. 5 minut roboty , kilka zł. i jest pewność co do wartości i tętnień napięć. 5V na zasilanie procka może być dobre , ale 12V na cewki przekaźników niekoniecznie.
  • Poziom 1  
    Mam podobny problem. Pralka co jakiś czas przerywa pracę, słychać jakieś pstrykania, dziwnie pracuje. Zgłosiłam do mechanika ale, powiedział że ma to wpływ ze zmianą licznika który energetyka wymieniła dwa tygodnie temu. Jestem laikiem w tych sprawach. Ile w tym prawdy, może szukać innego zakładu naprawczego?
    Proszę o pomoc. :cry:
  • Specjalista AGD
    halszka0204 napisał:
    Zgłosiłam do mechanika ale, powiedział że ma to wpływ ze zmianą licznika który energetyka wymieniła dwa tygodnie temu. Ile w tym prawdy, może szukać innego zakładu naprawczego?
    Proszę o pomoc. :cry:

Zmień mechanika lub zakład naprawczy .