Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Mazda 323 P 1,5 16V kopci na niebiesko

Rafailov20 23 Lis 2010 22:39 5365 5
  • #1 23 Lis 2010 22:39
    Rafailov20
    Poziom 1  

Witam wszystkich serdecznie.
    Tak jak w temacie. Posiadam mazdę 323 P BA silnik Z5 1.5 16v z '97 roku. Silnik gdy jest zimny to strasznie kopci na niebiesko i czuć olej lecz po rozgrzaniu już nie kopci, czy to tak ma być? Dodam, że silnik ma przebieg 191tys km(lub więcej, tego nie jestem pewien), wydaje się słabszy, nie odczuwa się że ma 90KM, lekko "muli", bierze dość dużo oleju, spalanie w granicach 9 l/100km i więcej...
    bardzo prosił bym o wsparcie bo nie wiem co mam robić ;(
    Serdecznie dziękuje i pozdrawiam.

0 5
  • Pomocny post
    #2 24 Lis 2010 14:12
    igorek83
    Poziom 24  

Jak już bierze olej to nic dobrego
    Sprawdź mu ciśnienie na cylindrach

0
  • #3 17 Lut 2011 17:24
    Arkadiusz09
    Poziom 2  

Skoro bierze jak już kolega wyżej napisał nic dobrego. U mnie zakończyło się to wymianą pierścieni oraz uszczelniaczy no ale niestety aby to zrobić należy rozłożyć praktycznie cały silnik. A jako uzasadnienie faktu iż z wydechu wydostaje się niebieski dym na zimnym silniku. Pierścienie olejowe po nagrzaniu rozszerzają się i wtedy dostatecznie uszczelniają szczelinę miedzy tłokiem a cylindrem i olej jest usówany z jego powierzchni i nie dostaje się do komory spalania. Co do uszczelniaczy warto wymienić koszt około 80 zł ale to pozwoli na wyeliminowanie wszystkich możliwości ubytku oleju. Oczywiście jeśli nie ma wycieku na zewnątrz skrzyni korbowodowej.

1
  • #4 17 Lut 2011 20:45
    zeimp
    Moderator na urlopie...

Nic nie wymyślisz, silnik do remontu. I zrób to porządnie, jeśli za pół roku nie chcesz pisać nowego posta, iż silnik po remoncie a po pół roku znów bierze olej.

0
  • #5 17 Lut 2011 20:51
    ogur3k
    Poziom 33  

Nie ma to jak odkopywanie żeby sobie punkty natrzaskać :D
    Autor wątku ostatnio logował się na początku roku, myślę że do teraz zdążył wymienić 4 silniki i wyremontować kolejne dwa ;)

0
  • #6 17 Lut 2011 20:57
    zeimp
    Moderator na urlopie...

ogur3k napisał:
    Nie ma to jak odkopywanie żeby sobie punkty natrzaskać :D
    Autor wątku ostatnio logował się na początku roku, myślę że do teraz zdążył wymienić 4 silniki i wyremontować kolejne dwa ;)

Nie spojrzałem na datę, a punkty mi obojętne ;) Pozdrawiam.

0