Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW Phaeton V10 2004r problem z elektroniką

23 Lis 2010 22:42 7956 13
  • Poziom 1  
    Witam, od jakiegoś czasu mam problem z układem elektrycznym w Phaetonie, otóż często gdy odpalam auto to słyszę jak w bagaźniku "załącza' się dosyć głośno elektromagnes od przełączania akumulatorami, a kolumna kierownicy nie ustawia się w zapamiętana pozycję, wymieniłem już jeden akumulator bo wyglądał na lekko zużyty ale problem nie znikł. Jest też druga sprawa, mierząc ładowanie akumulatorów zauważyłem że są one ładowane różnym prądem, aku od rozruchu większym a aku od elektroniki mniejszym, czy tak powinno być? Jak auto postoi z dwa dni nieruszane to aku od elektroniki gubi trochę prądu, sprawdziłem pobór, i jest ok, akumulator na testerze pod obciążeniem też jest w porządku. Zna się może ktoś na tych autach, czy to może fiksować układ od regulacji akumulatorów.
    Wdzięczny bym był za jakąś podpowiedz lub kontakt do jakiegoś dobrego elektryka/elektronika.
  • Poziom 2  
    Witam kolege mam ten sam problem . wymieniłem juz pół auta i nadal nic. znalazłes jwkieś wyjscie!?
  • Użytkownik usunął konto  
  • Użytkownik obserwowany
    phaeton_v10 napisał:
    mierząc ładowanie akumulatorów zauważyłem że są one ładowane różnym prądem, aku od rozruchu większym a aku od elektroniki mniejszym, czy tak powinno być

Tak powinno być.
  • Poziom 2  
    Dwa aku nowe. ster ładowania nowy wszystkie sterowniki ok. jak zamkne auto to niby nie ma poboru pradu.lewy dostaje 13,4 a prawy 14,8v z alternatora wychodzi 14,2. dziwne jest to że w czasie jazdy przygasa połowa wyswietlacza na panelu środkowym. Dodam tylko jeszcze że błedów brak.
  • Poziom 2  
    Problem polega na tym że auto bardzo czesto nie reaguje na pilota, po otworzeniu kluczem auto odpali ale zeruje sie zegarek i zapalaja kontrolki od esp i pneumatyki.gasną po przejechaniu kilku set metrów-wydaje mi sie ze to jest tylko powód zaniku napiecia. objaw jest taki jak by w lewym aku-tym od komfortu uciekał prąd sprawdzalismy i nie ma poborów po zamknieciu. kolego jak pisałem wczesniej bardzo czesto przygasa lewa połowa wyswietlacza.
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 2  
    a który to jest dokladnie sterownik? wyswietlacz ma z tym coś wspólnego?
  • Poziom 11  
    zmagam sie z podobnym problemem...glowny wyswietlacz i praktycznie caly ten srodkowy panel nie funkcjonuje, wlacza sie zamoczynnie radio i probuje sie uruchomic wyswietlacz ale nie udaje mu sie, blysnie i zgasnie(kilka razy zadzialal i chodzilo wszystko),dzieje sie tak nawet jak auto jest zamkniete, problem jest napewno na optyce(przewod swiatlowodowy), czy przetwornikiem bedzie glowny panel? nie mam schematu...ma ktos kawalek pdfa do tego pontona 2002r 3,2 benzyna?
  • Poziom 11  
    Czy ktoś poradził sobie z tym problemem? Pytam bo męczę się już jakiś czas żeby osiągnąć ładowanie akumulatora od elektroniki na poziomie 14V ale bez skutku. Aku od rozruchu ładowany jest 14,5V, na przewodzie do przekaźnika z elektormagnesem dochodzi 14,5 a już za nim 13,2. Wymiana przekaźnika na inny nic nie dała, tak samo jak sterownika od akumulatora (z końcową literą C) no i samego aku (AGM). Jak próbuję ominąć elektromagnes to i tak mam 13,2V przez co bateria jest niedoładowana. Alternator daje 14V.
    Proszę o pomoc bo brakuje mi już pomysłów.
    Auto jest z 2003r.
  • Poziom 11  
    moje prywatne, a ma to jakieś znaczenie?

Na VCDSie nie ma żadnych błędów :-(