Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Asus WL530g-V2] Problem z torrentami

23 Lis 2010 22:46 2839 32
  • Poziom 15  
    Witam

Mam pewien problem z torrentami, mianowicie transfer jest kiczowaty, obojętnie od strony, trackera, ilości seedów/peerów oraz klienta z którego korzystam. Problem powstał po zmianie routera na ww. Na poprzednim belkinie nie było problemu, wystarczyło przeforwardować port i wszystko grało.

Może robię coś źle przy forwardowaniu portu, screen z konfiga:

dodam, że próbowałem z różnymi port range [ 10000:60000 itd ] może coś tutaj jest nie halo?
  • Poziom 18  
    Sam walczyłem w tej sprawie z routerem Pirelli (prezent od Netii). Po pierwsze dodaj porty o tych samych numerach, ale z protokołem UDP. Po drugie sprawdź, czy przyczyną nie jest zbyt duża ilość połączeń naraz. To potrafi wykończyć każdy router. Ale u mnie i tak skończyło się na zmianie softu. Wgrałem nieoficjalny (nie pamiętam skąd ściągnąłem, foruum na pewno było anglojęzyczne, ale ponoć i u nas można to znaleźć), i od tego momentu śmiga. Na łączu 20 Mb transfer sumaryczny 2 MB, musiałem troche ograniczyć, żeby jeszcze móc strony przeglądać. Ale i tak przy ponad 200 połączeniach potrafi się wysypać. Pomoc to raczej żadna, prędzej dzielę się doświadczeniami. (punkty proszę mi odjąć)
  • Poziom 15  
    damn, nic nie działa = /. Nie wiem co zrobić. Głupio wymienić router bo portu nie mogę przepchnąć dobrze = P
    Mam uTorrent'a.
  • Poziom 15  
    ano właśnie, ja też znalazłem tę stronę portforward czy jakoś tak, ale mój router w polu port range pozwala mi ustawić zakres 10000:10000 [ nie mogę wrzepić tam więcej 0 ]
  • Poziom 15  
    ustawiałem 10000:10000,40000:60000,1:10000, 1:60000 [ już wcześniej ], mimo to transferek niestety kulawy :(. Chyba czas na inny router = (
  • Poziom 15  

ok na 3 próby raz pokazało, że port jest przepchany. Walczymy dalej
  • Poziom 15  
    krucaa, no co jest. IP na pewno jest dobre, port checker zarówno ten z portforward i utorrenta wywalają że port jest zamknięty
  • Poziom 15  
    firewall na routerze? Portu chyba nie blokują, przez 2 miechy było super [ ale na belkinie ] teraz z tym asusem są problemy = /
  • Poziom 15  
    mam tylko windowsowego i przy wyłączonym sytuacja jest identyczna. Zauważyłem teraz coś ciekawego, mianowicie dhcp leases [ wybacz pomyłkę przy spellingu ] mam przy swoim ipeku "ustawiony" na expired
  • Poziom 15  
    ok, firewall windowsowy wyłączony, eset wyłączony, firewall na routerze wyłączony, adres ip na sztywno przypisany, port przeforwardowany.

Program z linku który mi podesłałeś wyświetla mi:

ping result: we were able to ping your router
    port check: your port is not open or not reachable

edyt

enable wan and lan filter: NO
  • Poziom 15  
    ISP: Multimedia

Struktura połączenia:

Laptop [ = ) ] --> Router Asus WL530G-V2 --> modem cisco [ kablowy ]
  • Poziom 15  
    otwarty [ na modemie ]

cisco epc2425, ale nie mogę się dostać tam do panelu admina, bo multimedia poblokowała wszystko. Tzn dostęp, nie przepływ danych
  • Poziom 15  
    yyy nie bardzo rozumiem Tzn robiłem już co najmniej 5 restartów routera [ co owocowało ponownym łączeniem się przez WIFI z routerem ], mam zrobić zrzut po restarcie?
  • Admin grupy komputery
    Myślałem że łączysz się z routerem kablem LAN, chodzi mi o to, byś zmienił rodzaj połączenia laptop>router.
    Jeśli do tej pory robiłeś testy po WIFI, to połącz się z nim kablem.
    Piszę o tym, gdyż spotkałem się kilka razy z przypadkiem zablokowanej karty sieciowej w rejestrze, zmiana karty lub jej ponowna instalacja często rozwiązuje problem.