Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba Satellite L505 (ciche piszczenie)

23 Lis 2010 23:01 1532 3
  • Poziom 2  
    Witam.
    Niedawno nabyłam laptopa Toshiba Satellite L505. Po jego uruchmieniu zaczuna cicho piszczec z okolic wentylatora. Jest to bardzo uciążliwe przy dłuższej pracy na nim ;/

Prosze o pomoc :D
  • Poziom 26  
    Najprawdopodobniej piszczy jakiś odklejony lub pęknięty rdzeń dławika albo transformatorka :) Taki czarny lub szary malutki kubeczek.. może być prostokątny. Jeśli przy pochylaniu ekranu, lub naciskaniu obudowy dźwięk się zmienia albo zanika, można ten piszczący element znaleźć i skleić kropelką kleju cyjanoakrylowego, a najlepiej wymienić. Jeśli rdzeń jest odklejony,a nie pęknięty, lepsza będzie kropelka oleju silikonowego.
    Wyłącz na chwilę ekran (przełączając na monitor zewnętrzny), lub zmniejsz do minimum jasność. jeśli pisk się zmieni lub zaniknie, przyczyną jest rdzeń na wąskiej, długiej płytce pod ekranem.
    Najlepiej żeby to zobaczył, ktoś,.. techniczny ;)
  • Poziom 2  
    Zmniejszyłam jasnosc do maksimum dzwiek dalej sie pojawiał ;/
    Odchylałam monitor tez nie pomogło, dociskanie tez nie.
  • Poziom 26  
    Jeśli dźwięk nie ulegał żadnej zmianie, wyłączenie ekranu, również nie spowoduje zaniku pisku, to piszczącego rdzenia ferrytowego, trzeba szukać po zdjęciu obudowy, lekko przyciskając podejrzane elementy palcem.