Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Relpol przekaźniki
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 3 - pytania jak podłączyć uniwersalny autoalarm ?

skaktus 24 Nov 2010 00:03 2708 1
    skaktus
    Level 37  
    Dorwałem tanio nowy autoalarm z powiadamianiem na pilota, zdalnym odpalaniem silnika i takie tam. Odpalanie silnika nie będzie podłączane, rozmyśliłem się Wink

Instrukcja do autoalarmu jest pod tym linkiem (plik PDF) :

http://remotronix.com/manuals/as3.pdf

Na ostatniej stronie są schematy podłączenia i mam do was pytania a mianowicie chodzi mi o złącza, będę opisywał o co mi chodzi od strony lewej centralki:

1) Złącze 10P, o ile od góry wiadomo jak podłączyć się pod akumulator itp to potem mamy złącza sterowania centralnym zamkiem, je sobie darujemy. Dalej są piny sterowania światłami - gdzie te piny najlepiej podpiąć ? Z tego co rozumiem są to piny kierunkowskazów, w takim razie pewnie najlepiej się podpiąć pod manetkę kierunków, czy dobrze myślę ? Które przewody ?

2) Złącze 6P - tutaj też mam trochę niejasności - STEROWANIE BAGAŻNIKIEM /CZERWONO BIAŁY - czy ten pin mam podpiąć pod plus oświetlenia w bagażniku ? Bo akurat jakoś nigdzie dokładnie nie jest to wyjaśnione...Sterowanie oświetleniem kabiny - to samo co w bagażniku - pod plus lampki ? Domykanie szyb odpada, nie posiadam, dodatkowy kanał , oryglowanie też nie. POMARAŃCZOWY - masa po uzbrojeniu, z tego co widzę, jest to sterowanie przekaźnikiem który odcina zapłon / "przerywa" przewód zapłonu - dobrze rozumiem ?

3) 7P - Zdalne odpalanie - odpada.

4) Pozostałe złącza diody, nadajnika, czujników odpadają - to wiadomo, w gotowe elementy układu wpinam.

5) Złącze 8P - Zielono/czarny - impuls rozbrajanie - tego w ogóle nie wiem gdzie podpiąć, to samo z impulsem rozbrajania. Sygnał ciśnienia oleju - to sądzę że jest wymagane tylko do automatycznego odpalania. Szary - krańcówka pokrywy silnika - pewnie chodzi o czujnik podniesionej maski - sądzę że taki trzeba by wmontować, jeśli się mylę, poprawcie, jeśli nie, jaki warto zastosować. Brązowy/styk hamulca - trzeba podłączać, jakim celem ? Żółty - po włączeniu zapłonu - to wiem, ze stacyjki można wykorzystać. Zielony - krańcówka drzwi - chodzi o przycisk włączania / wyłączania oświetlenia wnętrza za pomocą przycisku przy drzwiach kierowcy ? Purpurowy / krańcówka podająca sygnał dodatni - tutaj już dla mnie czarna magia...

Czy ktoś z was jest w stanie mi pomóc ? Szukałem na necie, znalazłem trochę artykułów jednak nie jestem pewien wszystkiego dlatego pytam. Alarm mam z drugiej ręki więc sprzedawca nie pomoże :ass:

Dodatkowo mam pytania takie jeszcze - gdzie najlepiej podpiąć się z zasilaniem - bezpośrednio pod akumulator czy wewnątrz auta np. pod stacyjkę? Gdzie najlepiej umieścić centralkę, syrenę itp ?

Bardzo proszę o pomoc, przydatne linki i najlepiej ogólną dyskusję.

Pozdrawiam
    Ethernet jednoparowy (SPE) - rozwiązania w przemyśle. Szkolenie 29.09.2021r. g. 11.00 Zarejestruj się za darmo
  • Relpol przekaźniki