Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Iphone 2g - Wymiana Dotyku

24 Lis 2010 15:51 5477 9
  • Poziom 21  
    Witam , czy jest jakakolwiek możliwość wymiany dotyku ? Telefon niefortunnie spadł mi na ziemię , wyświetlacz działa , dotyk również zbita jest tylko szybka zewnętrzna , jednak z tego co wiem nie ma możliwości wymiany samej szybki lecz z dotykiem ..
  • Spec od GSM
    Teoretycznie się da, gorzej z praktyką. Przyznam szczerze że jeszcze nigdy w mojej wieloletniej praktyce nie spotkałem się z równie trudnym elementem. Ja po dłuższym czasie odpuściłem. Z tego co pamiętam, bardzo ciężko zdemontować digi bez uszkodzenia lcd. Ale próbuj. Śmieszą mnie tylko filmiki w sieci jak to nie jest "prosto", tylko nikt nie powiedział że to już wszystko wcześniej porozkładał i wyczyścił z kleju :)
  • Poziom 21  
    No właśnie dziwi mnie fakt że na All... jest możliwość zakupu dotyku , a cena wyświetlacza jest o tyle duża że nie opłaca się go absolutnie kupować
  • Spec od GSM
    No skonsultuj to jeszcze z kimś komu się udało. Ja odpuściłem.
  • Poziom 21  
    Dlatego też napisałem tu , czy ktoś próbował i komuś się udało
  • Poziom 39  
    Mnie się nie udało - lcd poszedł przy próbach. :( Trzeba było zakupić komplet. :)
  • Spec od GSM
    "Udało się", a komu się udało bez "ofiar"? Hehehehe
  • Poziom 21  
    nikomu nie udało się wymienić samej szybki ? lub szyby z dotykiem ?
  • Poziom 10  
    Mi też sie nie udało odrywając digitizera oderwałem jedna warstwę wyświetlacza i teraz musze kupic cały komplet
  • Poziom 33  
    Powiem tak zrobiłem sobie takie urządzenie coś na wzór wycinarki do styropianu tylko solidniejsze :D Jako drutu oporowego użyłem starej struny od gitary, a jako zasilania mocnego transformatora. wstępnie podgrzałem cały lcd z dotykiem na podgrzewaczu, a następnie pomalutku tym to rozcinałem no i się udało, ale powiem wam że to i tak nic nie dało bo jest problem aby wyczyścić LCD z tego kleju. Próbowałem izopropanolem i nie mogłem tego zmyć.