Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark e450dn - zacina przy próbie druku w dupleksie

24 Lis 2010 16:03 3579 9
  • Poziom 2  
    Cześć!
    Mam drukarkę Lexmark e450dn, która pochodzi z "drugiej ręki". Niestety nie mam do niej żadnej instrukcji i nie bardzo wiem, jak drukować w dupleksie, na którym najbardziej mi zależało przy wyborze drukarki. Problem polega na tym, że pod koniec drukowania pierwszej strony wyskakuje błąd zacięcia tylnych drzwi i z druku dwustronnego nici, bo trzeba wyjąć przedrukowaną kartkę, po czym drukuje się kolejna, taka sama - i również się zacina. Co można zrobić w takim przypadku? Oczywiście w menu drukarki jest wybrany tryb dupleks.
    Bardzo proszę o poradę!
    Pozdrawiam :)
  • Spec od drukarek
    Najlepiej rozebrać drukarkę i posprawdzać ścieżkę papieru. Wyjąć i zobaczyć fuser, zębatki i pewnie elektromagnes (chyba, że tutaj nie ma).
  • Poziom 11  
    Miałem kiedyś w rękach e450dn i nawet rozbierałem na części ,ale nie ma duplexu automatycznego. Jest podawanie ręczne jak w większości drukarek laserowych. Duplex jest rozwiązany poprzez wkładanie kartki w szczelinę pod wyświetlaczem.
    Co do zacięcia to w fuserze jest czujnik papieru i tam może być wyłamany.
    Wymiana fusera jest troszkę droga. Chyba ,że uda Ci się odbudować jego zamocowanie.
    Próbowałem skleić to poxipolem ponieważ jest twardy ale pod wpływem temperatury zmienia swoją postać.
  • Spec od drukarek
    Mylisz się kolego. Wersja DN ma dupleks automatyczny. Ta szczelina to tzw. "podajnik ręczny, pojedynczych kartek".
  • Poziom 21  
    clavi napisał:
    Problem polega na tym, że pod koniec drukowania pierwszej strony wyskakuje błąd zacięcia tylnych drzwi i z druku dwustronnego nici

A jak drukuje pojedyncze kartki, jednostronnie? Zacina? Czy kartka wychodzi do połowy na drukarkę?

maajaaost napisał:
    Miałem kiedyś w rękach e450dn i nawet rozbierałem na części ,ale nie ma duplexu automatycznego.

Jest automatyczny

maajaaost napisał:

Co do zacięcia to w fuserze jest czujnik papieru i tam może być wyłamany.

Jeśli zacina nawet pojedyncze kartki, lub wydruki konfiguracyjne z menu drukarki - to jest to bardzo prawdopodobne.
    Jeżeli natomiast pojedyncze kartki drukuje poprawnie - to przyczyny trzeba szukać dalej.
  • Poziom 2  
    Pojedynczo drukuje bez problemu. Kartka cała wyjeżdża, nie trzeba jej wydzierać tak jak podczas druku w dupleksie. Pisałam do sprzedawcy w tej sprawie i dostałam wskazówkę, żeby wyjąć kasetę z tonerem i bębnem, po czym włożyć z powrotem. Oczywiście nie pomogło. Obawiam się, że dalszej "pomocy" od tego pana już nie uzyskam.
  • Poziom 11  
    Przepraszam jeżeli pomyliłem model lex 450 z 450dn .
    Jak wyjeżdża bez problemu pojedyncza to sprawdziłbym stan rolek podających papier przy dupleksie. Może być tak ,że jest wytarta i nie podaje prawidłowo papieru przez co zacina się przy drukowaniu drugiej strony.
  • Poziom 1  
    Miałem ten sam problem i Eureka jak papier wchodzi w duplex to jest taka metalowa rurka która dociska papier do takich małych rolek wystarczyło wszystko siknąć wd40 i nasmarować i gra jak ta lala już papier się nie tnie wcale :)
  • Poziom 18  
    Podłączę się do tematu, może ktoś sie z nim zmagał. Chodzi o 2 małe plastikowe rolki prowadzące papier w duplexie. Wyrabiają się z reguły z jednej strony i nie dociskaja papieru co powoduje zacięcia. Czy komuś i ewentualnie gdzie udało się to dokupić?
  • Poziom 10  
    Nie da się dokupić takich rolek, pozostaje zakup dupleksu, koszt około 80zł.

Jak coś to pisz na pw, może uda się załatwić takie roleczki :P