Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lexmark e450dn - zacina przy próbie druku w dupleksie

clavi 24 Lis 2010 16:03 3402 9
  • #1 24 Lis 2010 16:03
    clavi
    Poziom 2  

Cześć!
    Mam drukarkę Lexmark e450dn, która pochodzi z "drugiej ręki". Niestety nie mam do niej żadnej instrukcji i nie bardzo wiem, jak drukować w dupleksie, na którym najbardziej mi zależało przy wyborze drukarki. Problem polega na tym, że pod koniec drukowania pierwszej strony wyskakuje błąd zacięcia tylnych drzwi i z druku dwustronnego nici, bo trzeba wyjąć przedrukowaną kartkę, po czym drukuje się kolejna, taka sama - i również się zacina. Co można zrobić w takim przypadku? Oczywiście w menu drukarki jest wybrany tryb dupleks.
    Bardzo proszę o poradę!
    Pozdrawiam :)

0 9
  • #2 24 Lis 2010 18:45
    endriuf
    Spec od drukarek

Najlepiej rozebrać drukarkę i posprawdzać ścieżkę papieru. Wyjąć i zobaczyć fuser, zębatki i pewnie elektromagnes (chyba, że tutaj nie ma).

0
  • #3 26 Lis 2010 18:59
    maajaaost
    Poziom 11  

Miałem kiedyś w rękach e450dn i nawet rozbierałem na części ,ale nie ma duplexu automatycznego. Jest podawanie ręczne jak w większości drukarek laserowych. Duplex jest rozwiązany poprzez wkładanie kartki w szczelinę pod wyświetlaczem.
    Co do zacięcia to w fuserze jest czujnik papieru i tam może być wyłamany.
    Wymiana fusera jest troszkę droga. Chyba ,że uda Ci się odbudować jego zamocowanie.
    Próbowałem skleić to poxipolem ponieważ jest twardy ale pod wpływem temperatury zmienia swoją postać.

0
  • #4 26 Lis 2010 21:46
    endriuf
    Spec od drukarek

Mylisz się kolego. Wersja DN ma dupleks automatyczny. Ta szczelina to tzw. "podajnik ręczny, pojedynczych kartek".

0
  • #5 26 Lis 2010 22:49
    pitbaw
    Poziom 21  

clavi napisał:
    Problem polega na tym, że pod koniec drukowania pierwszej strony wyskakuje błąd zacięcia tylnych drzwi i z druku dwustronnego nici

A jak drukuje pojedyncze kartki, jednostronnie? Zacina? Czy kartka wychodzi do połowy na drukarkę?

maajaaost napisał:
    Miałem kiedyś w rękach e450dn i nawet rozbierałem na części ,ale nie ma duplexu automatycznego.

Jest automatyczny

maajaaost napisał:

Co do zacięcia to w fuserze jest czujnik papieru i tam może być wyłamany.

Jeśli zacina nawet pojedyncze kartki, lub wydruki konfiguracyjne z menu drukarki - to jest to bardzo prawdopodobne.
    Jeżeli natomiast pojedyncze kartki drukuje poprawnie - to przyczyny trzeba szukać dalej.

0
  • #6 27 Lis 2010 17:43
    clavi
    Poziom 2  

Pojedynczo drukuje bez problemu. Kartka cała wyjeżdża, nie trzeba jej wydzierać tak jak podczas druku w dupleksie. Pisałam do sprzedawcy w tej sprawie i dostałam wskazówkę, żeby wyjąć kasetę z tonerem i bębnem, po czym włożyć z powrotem. Oczywiście nie pomogło. Obawiam się, że dalszej "pomocy" od tego pana już nie uzyskam.

0
  • #7 27 Lis 2010 20:23
    maajaaost
    Poziom 11  

Przepraszam jeżeli pomyliłem model lex 450 z 450dn .
    Jak wyjeżdża bez problemu pojedyncza to sprawdziłbym stan rolek podających papier przy dupleksie. Może być tak ,że jest wytarta i nie podaje prawidłowo papieru przez co zacina się przy drukowaniu drugiej strony.

0
  • #8 10 Wrz 2011 13:11
    tu_tej
    Poziom 1  

Miałem ten sam problem i Eureka jak papier wchodzi w duplex to jest taka metalowa rurka która dociska papier do takich małych rolek wystarczyło wszystko siknąć wd40 i nasmarować i gra jak ta lala już papier się nie tnie wcale :)

0
  • #9 24 Paź 2012 22:19
    abcpawel
    Poziom 18  

Podłączę się do tematu, może ktoś sie z nim zmagał. Chodzi o 2 małe plastikowe rolki prowadzące papier w duplexie. Wyrabiają się z reguły z jednej strony i nie dociskaja papieru co powoduje zacięcia. Czy komuś i ewentualnie gdzie udało się to dokupić?

0
  • #10 29 Paź 2012 15:47
    hormon07
    Poziom 10  

Nie da się dokupić takich rolek, pozostaje zakup dupleksu, koszt około 80zł.

Jak coś to pisz na pw, może uda się załatwić takie roleczki :P

0
  Szukaj w 5mln produktów