Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

AUDI CHORUS 2 GRUNDIG. Funkcje impulsatora.

24 Lis 2010 17:36 2521 5
  • Poziom 11  
    Witam . Moje pytanie dotyczy odbiornika audi chorus 2 grundig . Po kolei . Radio jest podłączone prawidłowo , kod przyjmuje , tuner ok , kaseta ok .Czyli głos w głośnikach jest .Moje pytanie związane jest z impulsatorami prawym od głosu i lewym od tunera . Otóż kręcąc impulsatorem głosu w prawo , radio się ścisza a w lewo , rośnie . Podobnie jest z impulsatorem od tunera . Kręcąc w prawo wyszukuje stacje w "dół" zakresu a kręcą w lewo , szuka stacji w "górę " . Wydaje mi się ,że nie jest to normalny objaw . Zazwyczaj funkcje impulsatora pracują zgodnie z ruchem wskazówek zegara .Tzw , kręcąc w prawo dodajemy siły głosu a w lewo stopniowo głos nam milknie . Tu mam przypadek ,że jest odwrotnie . Dodam jeszcze ,że odbiornik nosi ślady ingerencji , może naprawy ?.Co może być przyczyną takiego zachowania impulsatorów .Pozdrawiam P.
  • Poziom 26  
    Jeżeli encodery bo tak je zwą działają poprawnie,
    tyle że odwrotnie, to by znaczyło że są to inne modele encoderów.
    Wyjścia są dwa:
    - wymienić encodery na oryginalne
    - zamienić miejscami podłączenie zewnętrznych końcówek encoderów
  • Poziom 16  
    Wykręć mechanizm i przy złączu do panela znajdziesz cztery rezystory 0 ohm i obok nich wolne miejsce na takie same rezystory, przelutuj te które są w wolne miejsca i impulsatory zaczną działać poprawnie.
  • Poziom 11  
    Bardzo dziękuję za rzeczowe i wyczerpujące odpowiedzi które nie pozostawiają cienia wątpliwości co do naprawy, poprawy funkcjonowania radioodbiornika . Pozdrawiam .
  • Poziom 12  
    Jest jeszcze jedno wyjście wymiana wsadu i wszystko zacznie działać prawidłowo w twoim przypadku jest założony panel od innego chorusa były 2 rodzaje z chowanymi impulsatorami i na stałe wymiana wsadu i wszystko działa.
  • Spec od car audio
    Radio jest po nieudolnej akcji CODE popatrz na seryjny numer na radiu i ten co jest zapisany w pamięci na pewno będą inne i inne będą oznaczenia VAG 8P0 035 XXX 8E0 035 XXX itd.
    Jak chcesz naprawić to radio tak jak należy to wgraj odpowiedni plik do pamięci jak na odwal się to zmień miejscami te zworki co wspominał o nich kolega jarek1258.