Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Kadett 1.6D kontrolka ładowania i oleju

24 Lis 2010 19:06 1763 5
  • Poziom 21  
    Witam.Mam problem z kadettem 1.6D mianowicie chodzi o kontrolkę ładowania.Gdy postanowiłem poprawić wszystkie połączenia od alternatora,akumulatora itp to po oczyszczeniu wszystkich konektorów i śrub zmontowałem wszystko i ujrzałem iż przy wyłączonym zapłonie kontrolka akumulatora się świeci a po przekręceniu kluczyka już nie, kontrolka oleju też się zepsuła bo wcale nie świeci chociaż żarówka sprawna,bezpieczniki wszystkie sprawne.Wcześniej wszystko było dobrze, Co się mogło stać?pozdrawiam
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 21  
    Ok, dziś wszystko podłącze od nowa.Dodam, że gdy odłącze ten kabelek od kontrolki ładowania co znajduje się przy alternatorze to kontrolka nie świeci a przecież powinna, dziś sprawdzę również czy jest jakiekolwiek ładowanie.
  • Moderator Samochody
    Jak kontrolka się świeci przy wyłączonym zapłonie, to jest przebita dioda + w alternatorze
  • Moderator Samochody
    emil_elektryk napisał:
    ]Dodam, że gdy odłącze ten kabelek od kontrolki ładowania co znajduje się przy alternatorze to kontrolka nie świeci a przecież powinna,

Chyba żarty sobie robisz z tą specjalizacją...
  • Poziom 21  
    Powodem świecenia się kontrolki ładowania podczas wyłączonego zapłonu był źle podłączony kabelek przy alternatorze, są tam dwa wejścia,na jednym jest pełne napięcie zasilania a ten drugi głębiej schowany jest od kontrolki ładowania.Powodem nie działania kontrolki oleju był odłaczony kabel przy czujniku.Pozdrawiam i zamykam temat.