Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Świece żarowe Audi a3. Nie dochodzi prąd do świec.

24 Lis 2010 20:46 5993 6
  • Poziom 2  
    Witam kolegów.
    Chciałbym się przedstawić - Mariusz Grabowski zam w Radawiu woj opolskie wielbiciel motocykla Junak oraz Audi.
    Problem mam z Audi a3 110 km tdi mianowicie taki, że nie dochodzi prąd do świec żarowych.
    Natomiast jak już auto odpali, kontrolka podłączona pod fajkę świecy świeci.
    Po odłączeniu czujnika temp kontrolka świeci przed zapaleniem auta a po zapaleniu gaśnie.
    Czy może ktoś mi pomóc rozwiązać problem bo jak autko zimne to ciężko pali? Czujnik już wymieniłem i dalej to samo.
    Może mam kable do czujnika źle podłączone?
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Wszystko sprawne jeżeli chodzi o świece
  • Poziom 2  
    tak powinno być ?
  • Poziom 2  
    To nie w elektryce jest problem - kable i czujnik zostaw już w spokoju.
    Ważną rzeczą jest też ile autko ma nastukane kilometrów. Jeżeli nie pali na zimnym to jest spowodowane złym ustawieniem kąta wtrysku lub zużyciem elementów pompy wtryskowej (zawór odcinający paliwo, cylinderki) - konieczna regeneracja. Osobiście stawiam na pompę (jej element). Dobrze by było podłączyć autko pod interfejsa i zbadać co i jak.
  • Poziom 2  
    terza jak jest zimno to świece grzeją z różnych postów które do tej pory przeczytałem winika chyba że tok powinno być , Autko pali tylko że za jakieś 4 sekundy kręcenia rozrusznikem , w takim razie zamykam temat , dzięki
  • Poziom 2  
    Przy temperaturze O stopni kręci 4 sekundy a przy -10 stopniach będzie kręcił 8 sekund. Zajedziesz rozrusznik i akumulator. Silnik cierpi przy zbyt małym ciśnieniu.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Za dużo tego kręcenia. Tak jak mówiłem układ działa poprawnie, świeczki wszystkie dobre?