Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Brother DCP-130C - brak jednego tuszu - nie da sie drukowac

tsqmi 24 Lis 2010 21:11 17328 2
  • #1 24 Lis 2010 21:11
    tsqmi
    Poziom 10  

Witam! Mam takie pytanie do Was. Posiadam tą drukarkę i w niej są 4 rodzaje tuszy

-czarny
    -żółty
    -różowy
    -błękitny

Skończył mi się Tusz ( różowy) a wiadomo że jak nie ma tuszu to nie mogę drukować , praktycznie jak coś drukuje to zawsze na czarno (bardzo, bardzo rzadko drukuje coś kolorowego) i czy da się zrobić tak aby drukarka zignorował to że nie ma jednego tuszu i normalnie drukowała na czarno?

Aa mam jeszcze jedno pytanie - tuszu kolorowego nie używałem bardzo długo i dlaczego sam mi się skończył :/ Paruje ? czy to przez czyszczenie? Da się to wyłączyć, bo chyba np. czyszczenie raz na tydzień czy na miesiąc by wystarczyło.

Ogólnie to chce aby drukarka drukowała na czarno gdy nie ma kolorwego tuszu np. zółtego lub różowego

1 2
  • #2 25 Lis 2010 20:44
    greeg
    Poziom 10  

witam

Z tego co wiem, to nie ma możliwości drukowania jakimkolwiek kolorem jak któregoś zabraknie. Co do tego, że nie drukowałeś dość długo kolorem i wysechł nie jest powodem sygnalizacji braku tuszu kolorowego. Tusze zastosowane w tej drukarce są z chipem i to one odpowiadają za ilość wydrukowanych stron.
    Jeśli do starego tuszu przykleiłbyś nowy chip lub zresetowany to pomimo pustego pojemnika drukarka by drukowała.
    Niestety czeka Cię wymiana pojemnika z tuszem. Na szczęście do tego modelu to niedrogi wydatek rzędu 17-25zł w zamienniku tj lc-1000 bk,y,m,c.

pozdrawiam

0
  • #3 27 Lis 2010 11:50
    boomshanka
    Poziom 11  

Mam dcp-150c, konstrukcyjnie jest podobna. Nie ma chipow w tuszach, urzadzenie optycznie sprawdza ich poziom.

Mialem podobna sytuacje jak opisano. U mnie pomoglo zaklejenie ciemna tasma klejaca miejsca gdzie drukarka sprawdza poziom tuszu. Jes to cienkie przezroczyste miejsce nad dziura gdzie tusz wydostaje sie z kasety.

6