Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Mercedes 124, 2.0D, 93r, sedan - sprzęgło

kamil2941 24 Nov 2010 22:16 4396 8
    kamil2941
    Level 15  
    Witam
    Auto ma ponad 500tys przebiegu i ciągało lawetę ale moja pytanie jest następujące: czy ten model posiada dwumasę??? Bo mam mały problem, że podczas zmiany biegów występuje szarpanie i to dość mocne, trzeba się nauczyć używać sprzęgła żeby nie było tego szarpania. Szarpanie to przypomina tak jakby jakaś guma była zamiast wału napędowego. Pozatym czasami gdy nie puści się pedału sprzęgła do końca (by np. łagodnie zmieniać biegi lub ruszać z miejsca) to rozchodzi się dziwny dźwięk, takie głośne tarcie. Co może być przyczyną??
    pioart
    Level 38  
    Dwu-masowe sprzęgło w 124 ? Nie te lata Większe pojemności w dieslu i benzyny. Wejdź pod auto sprawdź sprzęgła gumowe , podporę no i pewnie sprzęgło do wymiany , nie wykluczone że dyfer dostał .
    kamil2941
    Level 15  
    Sprzęgła dwu masowe były stosowane w mercedesie 124 ale dokładnie nie wiem w którym roczniku. Też myślałem że to niemożliwe a jednak.
    pioart
    Level 38  
    kamil2941 wrote:
    Sprzęgła dwu masowe były stosowane w mercedesie 124 ale dokładnie nie wiem w którym roczniku. Też myślałem że to niemożliwe a jednak.

Od sierpnia 93’ i tylko w wybranych . Po numerze można dojść .
    barubar
    Level 26  
    Rozbierz to się przekonasz, toć szarpie. Na forum to chcesz naprawić?
    mercedesik
    Level 26  
    2.5d po 91 już miał dwumas ale zeby sie zepsuł to nie słyszałem.
    A merce tak mają że robią "kaczki" ale dojdziesz to wprawy, a odgłosy to pewno koniec tarczy sprzęgłowej :-/ .
    Mój mietek zaczął szarpać przy ruszaniu jak było zimne sprzęgło i następnie tarcza sie skończyła. (550 tyś)
    kamil2941
    Level 15  
    Nie no wiadomo że na forum się takich rzeczy nie naprawia ale tylko orientacyjnie chciałem wiedzieć o co chodzi i czy jest dwu masa czy tylko zwykłe sprzęgło. Dziękuję wszystkim za porady
    MobilTruck
    Level 31  
    Na dzień dobry proponowałbym wejsć pod auto i sprawdzić podporę wału i wszystkie przeguby tarczowe(lub kto woli przeguby elastyczne wału)
    Gżehó
    Level 21  
    Ja o dwumasie w 200D nigdy nie słyszałem, w E300 już mam, ale to jak kolega wyżej pisał inna pojemność, nie wspominając o roczniku.

To co koledzy wyżej napisali po pierwsze trzeba sprawdzić.

Wszystko zależy w jaki sposób szarpie, żabkowanie masz po puszczeniu sprzęgła i przyspieszanie, może też być samo szarpanie przy ruszaniu(czy też przy puszczaniu sprzęgła), wtedy raczej tylko sprzęgło.

Co do przyczyn, bywały jeszcze przypadki gdy winowajcą była pompa wtryskowa, albo sam amortyzator gazu(to już nie wiem na ile może być prawdziwe).