Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Hp Dv5 - problem z monitorem laptopa - gf9600m gt

gmati 24 Lis 2010 23:25 2645 5
  • #1 24 Lis 2010 23:25
    gmati
    Poziom 9  

Witam,

Mam problem z laptopem. Przy uruchamianiu nie włącza mi się matryca. Nawet przed załadowaniem systemu windows, jest czarny ekran (czyli nie ma żadnego ekranu, widoku biosa, dosa, ladowania windowsa itp.)później jest dźwięk załadowania windows. Gdy podłączę monitor zewnętrzny przez port VGA, to obraz jest wyświetlany (na monitorze zewnętrznym). Przełączanie ekranów w panelu nvidia i windowsowskim panelu Ustawienia ekranu nic nie daje, bo nie wykrywa mi monitora laptopa.

Do czego doszedłem?
    PRZY PODŁĄCZONYM MONITORZE ZEWNĘTRZNYMPo wciśnięciu "Start>Wstrzymaj (w opcjach zamykania widnows (wybranym z opcji "Wstrzymaj/Hibernacja/Zamknij") i odłączeniu monitora zewnętrznego... wciskam spację (czyli tak jakby anuluje wstrzymanie) wyświetla mi się obraz
    na ekranie monitora laptopa (czyli nie padła matryca). Jednak nie pamięta tych ustawień po wyłączeniu i włączeniu komputera. Dzieje się to samo, czyli czarny erkan i całą procedurę trzeba powtórzyć od nowa.

Format i reinstalacja systemu nie pomogły.

Czy ktoś ma jakiś pomysł, co to może być, jak to naprawić?

Model laptopa to HP Pavilion Dv5 z kartą graficzną geforce gt9600m gt.

0 5
  • #2 24 Lis 2010 23:28
    bmserwis
    Poziom 36  

Padnięty układ graficzny, postępowanie usterki jest tylko kwestią czasu. Ponieważ to NVIDIA układ do reballingu.

0
  • #3 24 Lis 2010 23:48
    gmati
    Poziom 9  

Mógłbyś rozwinąć myśl.. co to jest rebaling, i jak to zrobić, komu zlecić?

0
  • #5 25 Lis 2010 01:05
    gmati
    Poziom 9  

ktoś z forum wykonuje taką usługę?

0
  • #6 25 Lis 2010 08:06
    przekrent
    Poziom 32  

Kolego, w Twoim mieście jest bardzo dobry serwis laptopów!
    Dodam, że to wcale nie musi być oberwany chip VGA. Wystarczy awaria magistrali I2C dla EDID i objaw mamy identyczny.

0