Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Poprawa nagłosnienia czy Helix DB62.1 zostawic czy zamienic

dziubek 24 Lis 2010 23:31 1361 4
  • #1 24 Lis 2010 23:31
    dziubek
    Poziom 12  

witam

Mam dylemat odnośnie sprzetu w samochodzie, jakiś czas temu wymieniłem przednie głośniki fabryczne na Helixy z tematu , a tylne w drzwiach fabryczne wcześniej zostały wymienione na JBL z serii GTO model nie pamiętam pod rozmiar 6x9 dwudrożne, dodatkowo mam dołożony sub z Blaupunkta GTT-1200 ze wzmacniaczem GTA-260 ( za jakiś czas planuje całość tyłu zmienić i przebudować by poprawić funkcjonalność bagażnika i uzyskać inne brzmienie), przednie i tylne głośniki napędzane są przez sprzęt fabryczny jaki jest w Mazdzie 6, niestety jestem rozczarowany głuchością helixów fakt przestrzeń dźwiękowa bardzo się poszerzyła (co daje się odczuć przy nagraniach typu Live) i wysoko-tonowych z helixa jestem zadowolony, bo nie bija po uszach a przyjemnie graja. To w średnio-niskotonowe brakuje im jak na mój gust ciepłego miękkiego basu i środka (słucham rocka, alternatywnej muzyki, elektroniki) - dlatego teraz zastanawiam się czy gdy helixy zostaną podłączone pod jakiś mądry wzmacniacz ożyją i zaczną grac inaczej czy szukać jakiś inny zestaw ( myślałem o infinity reference , helix esprit lub jeszcze coś innego), gdy padnie opcja wzmacniacz planuje trochę zmienić fabryczny sprzęt audio fabryczny tzn wyprowadzić sygnał przed końcówką mocy i by poprzez cinch dostarczyć sygnał do wzmacniacza.

to tak w skrócie może ktoś podpowie co i jak ?

pozdrawiam

dziubek

0 4
  • #2 25 Lis 2010 00:16
    sanders156
    Poziom 35  

Opisz jak przygotowales drzwi pod te helixy..

0
  • #3 25 Lis 2010 00:32
    dziubek
    Poziom 12  

Helixy są na dystansach MDF zamontowane do drzwi bo fabrycznie są 6x9 lub (5x7) głośniki, mat wytłumiających nie zakładałem, jedynie drzwi pokryte są środkiem do konserwacji (bitumiczny - dający pewne wytłumienie), plus dosyć specyficzna fabryczna zabudowa drzwi (fabrycznie są tak samo przygotowane pod wersje które posiadają Bose), u mnie mam wrażenie że ten bas jest gdzieś zgubiony (ale przestrzeń dźwiękowa jest odczuwalna i słyszalna bardzo przyjemnie) wiec dlatego myślałem o wzmacniaczu dla nich albo ich wymianie na coś innego.

0
  • #4 25 Lis 2010 00:46
    sanders156
    Poziom 35  

Pomysl o wytlumieniu i wygluszeniu drzwi bo bez tego mozesz sobie kilka wzmakow zamontowac ;)

0
  • #5 25 Lis 2010 01:06
    dziubek
    Poziom 12  

Aż tak bardzo poprawi się granie Helixów które graja pod fabrycznym wzmacniaczem? Jeśli znasz budowę drzwi jakie ma 6 proszę o podpowiedz gdzie i co najlepiej do wytłumienia - mata czy coś innego.
    Co do brzmienia sugeruje się ciągle poprzednim autem gdzie miałem pierw Clariona RGMP-359, potem po zgubieniu panela kupiłem Kenwooda KDC-4044UGY który zasilał z przodu dwudrożne Infinity Reference chyba model 6502 (6x9 dwudrożny), tył był JBL GTO modelu nie pamiętam tez 6x9 i plus sub w takiej opcji jak podałem w pierwszym poście. Tam miałem właśnie przyjemny miękki bas, fakt nie było takie przestrzeni dźwiękowej jak teraz ale tez nie wrzucałem żadnego wytłumienia jedynie głośniki były na dystansach z dosyć miękkiej pianki.
    Suba planuje zabudować tak jak kiedyś znalazłem wpisując w googla "mazda car audio" jest osoba która ma 6 kombi tylko ma sprzęt z bardzo wysokiej półki, ale chce wzorując się tak samo umieścić sub gdyż wtedy nie stracę tyle miejsca ile tracę gdy jest tuba do tego będę chciał na pewno wymienić sam sub i wzmacniacz na coś co da miękki przyjemny bas bo ten z blaupunkta jest jak dla mnie kartonowy i tez nie pasuje do mojego gustu.

0