Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

BECKER Z098, wymiana aukumulatora

25 Lis 2010 01:31 8608 8
  • Poziom 31  
    Witam....
    Czy ktoś z kolegów podpowie mi gdzie mogę zakupić akumulator to tego modelu? Ewentualnie poda mi oznaczenie akumulatora.
    Napiszę tak, nie chcę rozbierać nim nie będę pewny że zakup poza serwisem jest możliwy. Na urządzenie jest jeszcze prawie dziewięć miesięcy gwarancji. Nie chcę kupować w serwisie w Warszawie bo moim zdaniem już dwa razy mnie oszukali. Dlaczego? Reklamowałem aku dwa tygodnie po zakupie urządzenia, trzymał niecałą godzinę. Napisali że wymienili soft i jest OK. Nie sprawdziłem, a reklamując drugi raz po sześciu miesiącach odpisali że na akumulator jest sześć miesięcy gwarancji. A minęło dosłownie kilka dni po, do tego wszystkiego w gwarancji żadnego słowa iż na aku jest jest osobna gwarancja. Serwis centralny kilka moich e-mail olał. To tak dopisałem by Koledzy wiedzieli jak firma Becker traktuje klienta.

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Pomocny post

Poziom 43  
    Zakup poza autoryzowanymi jest możliwy. Można tam wsadzić aku o pojemności większej niż fabryczna tylko musisz podać wymiary to ci coś dobiorę.
  • Poziom 31  
    marek216 napisał:
    Zakup poza autoryzowanymi jest możliwy. Można tam wsadzić aku o pojemności większej niż fabryczna tylko musisz podać wymiary to ci coś dobiorę.

Dzięki.....
    Jutro go rozkręcę, podam wymiary.

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Poziom 31  
    Witam....
    Podaję wymiary akumulatora 50x38x6 mm. Z akumulatorka trzy przewody czerwony, czarny i biały. Napięcie 3,7V, pojemność 720mAh, oznaczenie S30.
    Z góry dziękuję za podanie namiarów gdzie to zakupić i za ewentualne podanie oznaczeń zamienników.
    Byłem z tym dzisiaj specjalnie na giełdzie, ale niestety nikt nigdy tego nie miał w sprzedaży.

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Poziom 31  
    Witam....
    Dla mnie problem częściowo rozwiązany. Z początkiem grudnia zareklamowałem Becker'a u sprzedawcy i na dzień dzisiejszy reklamacja uznana, towar do wymiany. Ale, wszystko, tylko nie Becker......
    Jeszcze raz dziękuję za zainteresowanie tematem i pozdrawiam w Nowym Roku.

pozdro z Krakowa

Stefan
  • Pomocny post
    Poziom 11  
    Rozebrałem swojego Z103 który trzyma jakieś 70 sekund (!) i mam tą samą baterię ogniw, S30 3,7V 720mAh 2,66Wh, wymiary 50mm x 36mm x 5,5mm, wtyczka z trzema przewodami, czerwony biały czarny. Teraz pytanie, czy można dać baterię o większej pojemności? 1000mAh na przykład?
    marek216 co ty na to?

BECKER Z098, wymiana aukumulatora
  • Pomocny post
    Poziom 30  
    Wybaczcie za odkopywanie.

Mogę wsadzić zamiast Li-Ion baterię Li-Po (z komórki Sony-Ericssona EP500)?
    Mieści się. Działa ale nie próbowałem jeszcze ładować :D
    Orginalna to BYD LP053450 ARUL

• Poziom 43  
  • Poziom 30  
    Po prostu mam baterię EP500 i mogę ją wsadzić do Beckera albo wyrzucić do utylizacji razem z telefonem Xperia X8 (padł digitizer).
    Podłączyłem pod USB i poobserwuję.