Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

jaki olej do skrzyni automatycznej 01M AG4 -- VW Golf 3 VR6

25 Lis 2010 08:38 8709 3
  • Poziom 9  
    Witam,

Kupiłem ostatnio GOLFA 3 VR6 / 2,8L / 1995r w automacie.
    Podłączyłem go pod kompa żeby zobaczyć jakie oznaczenie ma skrzynia:
    01M927733F AG4 Getriebe 01M 2201 - to oznaczenie według programu POLSKI VAG.

Jaki olej wlać by uzupełnić stan??
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 31  
    nie wymieniasz?
    wg. autod.. w skrzyni jest dextron III przy wymianie 3 litry, w mechaniźmie różnicowym o,75litra (AT) syntetyczny
  • Poziom 9  
    toku74 napisał:
    nie wymieniasz?
    wg. autod.. w skrzyni jest dextron III przy wymianie 3 litry, w mechaniźmie różnicowym o,75litra (AT) syntetyczny

Olej w skrzyni wymienię w styczniu bo nie dam rady wcześniej ale chciałbym uzupełnić stan bo coś cieknie... Gdzieś na forum wyczytałem że do skrzyni z 95r nie leje się dextron III, bo podobno jeszcze wtedy ich nie było.. To mój pierwszy automat więc mam problem jaki powinienem wlać?
  • Poziom 10  
    oczywiscie ze sie zmienia olej najlepiej luzujac chlodnice oleju wtedy przelewasz caly olej razem z konwerterem. Brudna robota potrzebna pomoc drugiej osoby wymiana to okolo 6-7 ltr oleju. Ja mam taka skrzynie w octavi 1,9 90ps. leje sie tam słomkowego koloru olej w intercarsie płaciłem 43 zł za litr plus filtr, servis to 90 zł!!!