Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3185 regeneracja tonerów i blok. zapisu

ppamula 24 Kwi 2012 09:53 63233 128
    koszerny
    Poziom 11  
    ja rczej nie mieszam proszków
    napełniając nowym proszkiem usuwam ten który został
  • PCBway
    shadywdowek
    Poziom 7  
    koszerny napisał:
    ja rczej nie mieszam proszków
    napełniając nowym proszkiem usuwam ten który został

a ktoś inny ? mieszanie może spowodować jakieś nieprawidłowości w barwie potem czy jak ? Toner 200 zł nowy, dlatego pomyślałem że będę przesypywał.

Chyba że, każdy zaprogramowany tak by wydrukował 1500 stron i automatycznie bez względu na ilość proszku, wywala żeby zmienić toner ?
  • PCBway
    Gembiak2
    Poziom 16  
    No ja ma oryginalny proszek samsung od tego urządzenia, fakt jest trochę droższy od dedykowanych ale jakość super no i nie ma problemu z mieszaniem proszków. Jak komuś potrzeba proszę pisać dam namiar gdzie kupić taki proszek.
    korexusik
    Poziom 9  
    Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i powiedział który soft zastosować z tych zamieszczonych oraz opisać krok po kroku ten proces? z góry dziękuje
    Gembiak2
    Poziom 16  
    korexusik napisał:
    Czy byłby ktoś na tyle uprzejmy i powiedział który soft zastosować z tych zamieszczonych oraz opisać krok po kroku ten proces? z góry dziękuje

Niestety, żaden z powyższych wszystkie testowałem i ciągle jakiś problem - to urządzenie jest irytujące. Nawet jak zmienię s/n na odpowiedni to albo się blokuje albo nie działa - działają tylko generowane pod dany s/n ale pracuje na tym...
    korexusik
    Poziom 9  
    A wiesz może jak coś takiego wygenerować? Jak sprawdzić obecny s/n? niestety nie mam urządzenia przy sobie.
    igor_e
    Poziom 15  
    Witam

Mógłby ktoś zamieścić prawidłowy wsad clx-3185 v35? To zamieszczone w tym temacie wydaję się być nieprawidłowe - wsad zajmuje jedynie 2 KB

Pozdr
    Gembiak2
    Poziom 16  
    Witam.
    Mogę wysłać na PW wsady. Wsad powinien mieć 4 MB. Tylko ostrzegam zmiana s/n nic nie daje - sprawdziłem. Mam sprawdzone wsady generowane pod konkretny s/n natomiast po zmianie i tak urządzenie się blokuje. Sprawdziłem kilka razy na kilku różnych softach i drukarkach i ciągle czerwona dioda.
    marekmareckimm87
    Poziom 1  
    Witam
    Próbowałem wszystkiego co piszecie na tym forum nic nie idzie i nic nie pomogło, może ktoś pomóc, na wyświetlaczu drukarki mam tylko wymień toner (wcześniej drukowała po wciśnięciu opcji kontynuuj. Samsung-clx3185n s/n Z52KBAHZ600011N
    Gembiak2
    Poziom 16  
    Niestety po usb już jej nie naprawisz. Do mnie można wysyłać drukarki uszkodzone, mam programator serwisowy, gratis odblokuje bęben i pas transmisyjny :P
    matt70
    Poziom 2  
    Witam,
    Mam drukarkę CLX-3185FN po wlozeniu nowego bębna dalej pisze, że prosi o zmiane bebna. Jak mogę rozwiązać problem definitywnie.
    Proszę o pomoc

Pozdrawiam
    Maciej
    Gembiak2
    Poziom 16  
    Nie ma auto-resetu bębna do tej drukarki, więc definitywnie się nie da. Ten nowy bęben był skąd? Bo on musi być albo nowy z fabryki z nowymi rezystorami albo z wymienionym wsadem kostki.
    matt70
    Poziom 2  
    Beben wyciągniety z pudła-nowy. Ogolnie drukarka drukuje bez problemu, ale zglasza zeby jej wymienic beben. Troche to irytuje....

Pozdrawiam
    Maciej

Dodano po 1 [minuty]:

Może jakis soft podobny do 3185FW, moze ktos ma?
    Gembiak2
    Poziom 16  
    matt70 napisał:
    Beben wyciągniety z pudła-nowy. Ogolnie drukarka drukuje bez problemu, ale zglasza zeby jej wymienic beben. Troche to irytuje....

Pozdrawiam
    Maciej

Dodano po 1 [minuty]:

Może jakis soft podobny do 3185FW, moze ktos ma?

Więc są takie możliwości:
    1. Bęben miał wadliwy chip.
    2. Bęben był użyty w innej drukarce, został spakowany i sprzedany jako nowy.
    3. Urządzenie ma uszkodzony formater.

bym stawiał na którąś z tych opcji.
    jazzz_
    Poziom 11  
    Czy komuś udało się skutecznie odblokować clx-3185 bez lutowania. Czytam ten wątek i odnoszę wrażenie, że panuje tutaj totalny chaos, jedni mają jakieś fixy, wsady i inne, ale nikomu nie działa - to po co o tym pisać???
    Jestem mało doświadczony w tym temacie i jak czytam takie forum to coraz mniej kumam.

Proszę o proste odpowiedzi:
    1. co to jest wersja firmware oznaczona np 35? ja mam wersję 1.20.01.35 czy to jest wersja 35?? Nie wiem bo kolega jakiś pisał, że ma 1.00.01.35:( to która jest 35?? Ogólnie widzę tu brak precyzji:(
    2. czy do odblokowania w ogóle trzeba mieć jakąś konkretną wersję firmware? czy działa na każdej wersji.
    3. Po co zmienia się nr seryjny? Na Allegro można kupić wsad generowany do konkretnego nr seryjnego co moim zdaniem oznaczać może, że istnieje generator fixów po konkretny numer seryjny. Ma ktoś taki coś?
    4. I najważniejsze czy komuś się udało skutecznie odblokować sprzęt clx-3185?

Przepraszam za lekko mentorski ton w mojej wypowiedzi ale po prostu wątek ten zaczyna przypominać forum z gazeta.pl, a tak nie powinno być ponieważ jest to profesjonalne miejsce dla fachowych wypowiedzi i powinno być przykładem :)
    Tyle mam do powiedzenia, pozdrawiam
    eko185
    Poziom 19  
    jazzz_ napisał:
    Czy komuś udało się skutecznie odblokować clx-3185 bez lutowania.

TAK i jak coś to mam odblokowanie drukarki ktore nie wymaga lutowania, sprawdzone przeze mnie.

jazzz_ napisał:
    1. co to jest wersja firmware oznaczona np 35? ja mam wersję 1.20.01.35 czy to jest wersja 35?? Nie wiem bo kolega jakiś pisał, że ma 1.00.01.35:( to która jest 35?? Ogólnie widzę tu brak precyzji:(

Dokładnie tak jak mówisz, wersja firmware to ostatnie dwie cyferki.

jazzz_ napisał:

2. czy do odblokowania w ogóle trzeba mieć jakąś konkretną wersję firmware? czy działa na każdej wersji.

Najczęściej jest tak, że jeśli masz firmware w wersji np 35 to odblokowanie też ma być do wersji 35.

Jest wyjście bo jeśli masz fixa do v36 a masz firmware wgrany 35 to najpierw robisz aktualnizację firmware do wersji 36 a potem wgrywasz fixa.
    jazzz_ napisał:

3. Po co zmienia się nr seryjny? Na Allegro można kupić wsad generowany do konkretnego nr seryjnego co moim zdaniem oznaczać może, że istnieje generator fixów po konkretny numer seryjny. Ma ktoś taki coś?

Zmiana numeru seryjnego pozwala na wgrywanie tego samego fixu do kilku drukarek. Numer seryjny da się zmienic m.in w drukarkach clx3185.
    Generatory fixów bardzo często tworzą złe fixy które psują drukarki, dlatego lepiej kupić sprawdzony fix.
    jazzz_ napisał:

4. I najważniejsze czy komuś się udało skutecznie odblokować sprzęt clx-3185?

Tak udało mi się i to nawet nie jeden. Potrafię również zresetować toner, pas w tej drukarce.

Moderowany przez rys57:

jazzz_
    Poziom 11  
    Dziękuje za odpowiedź.

Wobec powyższego mam pytanie związane konkretnie z moim przypadkiem.
    Mam CLX-3185 z wersją firmware 1.20.01.35 i oryginalnymi tonerami, z których właśnie się kończy czarny. Czy mogę odblokować swoją drukarkę korzystając z fixa, który udostępnił daniello101? Fix jest do firmware V1.00.01.35 i nr seryjnego Z5N0BFEB200583.
    Wyobrażam to sobie tak:
    Zmieniam nr na taki jak podał Daniello101 i wczytuję fix.
    Nie wiem tylko kiedy i czy w ogóle zakleić chipy na tonerach.

Czy to jest dobry sposób? Zakładając, że po drodze nie wyłączą prądu i komp się nie zwiesi jakie są szanse na sukces?
    eko185
    Poziom 19  
    Ta wersja firmware jest zła, uszkodzi Pana drukarkę.

Tonery zakleja się po wgraniu fixa.
    jazzz_
    Poziom 11  
    A skąd mogę wziąć fixa do mojej drukarki? Czy tylko zakup na Allegro?
    zymbion
    Poziom 10  
    Po wgraniu FIX_MA_CLX3185_43.zip drukarka krzyczy o wymianę wszystkich tonerów a przed zabiegiem tylko o czarny:d
    Mam pytanie jak zmienić numer seryjny drukarki?
    eko185
    Poziom 19  
    Numer seryjny zmienia się przed zabiegiem wgrywania fixa.
    W tej chwili proponuje wgrac oryginalne oprogramowanie, nastepnie zmienic numer seryjny i wgrac fixa.
    zymbion
    Poziom 10  
    A masz może taki soft i program do zmiany numeru seryjnego i może mały opis
    eko185
    Poziom 19  
    Żeby było wszystko jasne.
    Post z fixem do CLX3185 nie wymagający numeru seryjnego jest zły i nie odblokowuje drukarki.
    rys57
    Moderator
    eko185 napisał:
    Post z fixem do CLX3185 nie wymagający numeru seryjnego jest zły i nie odblokowuje drukarki.

Soft został usunięty z Forum.
    jazzz_
    Poziom 11  
    Ja tak nieśmiało...
    Może ktoś zamieści soft do clx3185 (bez literek), który działa. Bo wszyscy dużo piszą ale mam wrażenie, że rozwiązania nie mamy cały czas :(
    eko185
    Poziom 19  
    Softu bez literek nie ma.
    Jest tylko taki z literkami i ewentualnie oryginalny firmware.

No ale literek w % by sie przydał :)
    Sciemek
    Poziom 14  
    Witam kolegów,

na aukcji można kupić toner (zasypka), który sprzedawany jest wraz z chipem, który trzeba przykleić tasiemką na stary.
    Czy w ten sposób można nadal korzystać ze startowej kasety bez żadnych komunikatów, czerwonej diody, potrzeby klikania "kontynuuj" ?
    Kupiłem taki zestaw za niecałe 30 zł + przesyłka wczoraj. Jutro kurier dostarczy i zobaczę, ale moim zdaniem powinno to rozwiązać problem i umożliwić dalsze korzystanie ze startowego tonera. Czy jestem w błędzie ?

Pozdrawiam
    eko185
    Poziom 19  
    Witam.
    Rozwiąze to problem ale tylko na 1500stron.

Za 30zł to kupiłeś pewnie ze 200g proszku (po 50g na kolor).

Ja wychodze z zalozenia ze do tych maszyn lesze sa wieczne chipy bo kupujesz raz i dziala i dziala.