Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia elektronika Udemy
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung CLX-3185 regeneracja tonerów i blok. zapisu

ppamula 13 Gru 2014 21:42 60560 128
  • #91 13 Gru 2014 21:42
    goodmaster
    Poziom 23  

Witam,
    jaki jest najnowszy firmware do drukarki CLX-3185FW ? Ja mam obecnie oryginalny firmware: V.1.20.01.35FW, ale wariuje mi na wifi, rozlacza sie po krotkim czasie i przechodzi w offline i nie moge nic wydrukowac. Teraz sprobowalem zmienic czas czuwania na 2 godziny i zobacze czy to pomoglo, ale wolalbym i tak zrobic update softu, dajcie znac jaki moge wpakowac najwyzszy zeby tez w razie koniecznosci zrobic mu łatwo fix-a na nolimit toners :D

• Szkolenia elektronika Udemy
  • #92 13 Gru 2014 22:19
    ecoprint
    Poziom 21  

goodmaster napisał:
    Witam,
    jaki jest najnowszy firmware do drukarki CLX-3185FW ? Ja mam obecnie oryginalny firmware: V.1.20.01.35FW, ale wariuje mi na wifi, rozlacza sie po krotkim czasie i przechodzi w offline i nie moge nic wydrukowac. Teraz sprobowalem zmienic czas czuwania na 2 godziny i zobacze czy to pomoglo, ale wolalbym i tak zrobic update softu, dajcie znac jaki moge wpakowac najwyzszy zeby tez w razie koniecznosci zrobic mu łatwo fix-a na nolimit toners :D

witam, najnowsze firmoware to v 46.

• #93 14 Gru 2014 21:30
    Gembiak2
    Poziom 16  

To nie wina firmware tylko karty wifi lub routera.

• Szkolenia elektronika Udemy
  • #94 14 Gru 2014 23:22
    goodmaster
    Poziom 23  

Nie, bo chodzi tutaj o czuwanie w drukarce... ustawiłem na 2 godz. i problem zniknął. Domyslnie jest 15 min. i po tym czasie wifi pada i drukarka jest offline. Teraz gdy w 2 godz. ktos cos wydrukuje to wtedy drukarka znowu odlicza 2 godz. nie jest to rozwiazanie problemu tak naprawde ale jest o niebo lepiej niz bylo, podejrzewam firmware ze jest uszkodzony.

• #95 15 Gru 2014 23:02
    andras
    Poziom 11  

Witam

Czy zrobiłeś coś z tym uspieniem ? ponieważ mam taki sam problem

moja drukarka to clx-3185W

pozdrawiam

• #96 19 Sty 2015 23:45
    arko-13
    Poziom 1  

Teraz tak, posiadam fix do drukarki CLX-3185 (bez faksu i wi-fi).
    Wersja firmware musi być V1.20.01.44 / V1.20.01.45 / V1.20.01.46,
    zmienia firmware na V1.20.01.46, czyli starsze może też.

Zrobiony do drukarki z
    SN: Z4OQBJAC4000V7W
    CRUM czarnego wkładu: 12100635040

Szukałem, ale nie potrafię nigdzie znaleźć w której linii zapisany jest CRUM oczywiście w postaci hex czyli 2D14109A0, ponieważ SN każdy sobie może zmienić SN Changerem.

Oczywiście po wgraniu softu należy zakleić czipy.

W paczce jest fix i SN changer.
    Dodam ze w mojej drukarce z takimi numerami wszystko działa bez problemu.

• #97 27 Sty 2015 00:15
    viper82
    Poziom 15  

Witam!
    Czytam czytam i zgłupiałem, czy w końcu jest fix do drukarki 3185fn?

Posiadam soft w drukarce 1.20.01.36FN Mar-02-2011

Fajnie by było ją przerobić :) czy ma ktoś coś sprawdzonego??

Stawiam piwo :ok:

Pozdrawiam - Tomasz

• #98 27 Sty 2015 05:58
    ecoprint
    Poziom 21  

viper82 napisał:
    Witam!
    Czytam czytam i zgłupiałem, czy w końcu jest fix do drukarki 3185fn?

Posiadam soft w drukarce 1.20.01.36FN Mar-02-2011

Fajnie by było ją przerobić :) czy ma ktoś coś sprawdzonego??

Stawiam piwo :ok:

Pozdrawiam - Tomasz

witam, tak mozno zgenerowac fix pod pana model drukarki i firmoware.

https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=13343490#13343490

• #99 04 Mar 2015 13:01
    spon901
    Poziom 1  

I have printer with firmware V1.20.01.36.WK (wireless moel without FAX). Can I put on it V1.20.01.36.FW

It will work or will damage my printer.

Thank You very much.

P.S. Sorry that I wrote in english...

• #100 01 Maj 2015 16:27
    Zenek1964
    Poziom 1  

blackball napisał:

Fix sam zmienia numer seryjny i wgrywa cały firmware V1.20.01.35.FW. Podobno działa ze wszystkimi wersjami softu V1.20.01.35.FW i V1.20.01.36.FW.

Dzięki, wgrałem to do mojej 3185FW bez żadnych problemów. Teraz już mi drukarka działa, a miałem komunikat dotyczący czarnego tonera, ze jest on "exhausted ". Niestety nie wiem jaka była poprzednio wersja softu. Najpierw uruchomiłem zmianę numeru seryjnego na wszelki wypadek.
    Pozdrawiam

• #101 16 Cze 2016 10:12
    Dekrek
    Poziom 10  

Witam,

Zakupiłem rok temu takie urządzenie.

Jest to moja pierwsza drukarka laserowa.

Zaczyna się kończyć czarny toner.

Drukarka ma chyba zainstalowany "wieczny chip" po każdym uruchomieniu pokazuje stan tonerów 100% - nie widziałem aby jakieś "styki" były pozaklejane taśmą klejącą lub coś podobnego.

Pytanie jest następujące czy mogę kupić "nowy" czy jak to się zwie "regenerowany" toner czy muszę samodzielnie uzupełniać ten proszek ? Czy po zainstalowaniu nowego tonera wciąż za każdym razem po uruchomieniu drukarka będzie resetować stan tonera do 100% czy to działa tylko w odniesieniu do starego tonera ?

Z góry dziękuje za informację.

• #103 16 Cze 2016 11:13
    Imprimarex
    Poziom 24  

Dekrek napisał:

Drukarka ma chyba zainstalowany "wieczny chip" po każdym uruchomieniu pokazuje stan tonerów 100% - nie widziałem aby jakieś "styki" były pozaklejane taśmą klejącą lub coś podobnego.

Skoro drukarka informuje, że tonery po uruchomieniu pokazują 100% to jest wieczny chip i nie jest wymagane aby zaklejać styki w tonerach.

Dekrek napisał:

Pytanie jest następujące czy mogę kupić "nowy" czy jak to się zwie "regenerowany" toner czy muszę samodzielnie uzupełniać ten proszek ? Czy po zainstalowaniu nowego tonera wciąż za każdym razem po uruchomieniu drukarka będzie resetować stan tonera do 100% czy to działa tylko w odniesieniu do starego tonera ?

Można wkładać nowe tonery (zamienniki, oryginalne) jak również można regenerować stary toner.

Jeżeli kupi Pan nowy toner to będzie on działał jak te stare - po każdym uruchomieniu drukarki pokaże 100% poziomu tonerów.

WAŻNE JEST ABY NIE AKTUALIZOWAĆ FIRMWARE URZĄDZENIA!

• #104 14 Lip 2016 15:29
    arek4x4
    Poziom 13  

Witam Mam CLX-3185FW wersja V1.20.01.46FW potrzebuje fix reset tonerów.

• #105 14 Wrz 2016 15:16
    anty35
    Poziom 26  

Witam i podłączam się do tematu nie mogę zmienić nr seryjnego drukarki w CLX3185
    próbowałem na win7 i 10 jeszcze spróbuję na XP.Macie jakieś pomysły lub zrobić fix na moich numerach ZA0QBAYB300142D

• #107 14 Wrz 2016 21:07
    GrandBB
    Poziom 7  

Fixy z ecoprint nie działają. Drukarka normalnie mi drukowała i skanowała, z tym, że chciałem zresetować wszystko. Poprosiłem o fixy, dostałem takie, że drukarka dostała bricka - nie drukuje (a jak zaskoczy, to drukuje hieroglify), skan jest przerywany w momencie załączenia procedury. Wysłałem wiadomość priv, jednak pan stwierdził, że mnie nie pamięta. Fakt było to bardzo dawno temu, kiedy prosiłem o fixa. W wiadomości specjalnie ująłem błędny model drukarki, żeby wybadać sytuację. Skoro zapłaciłem za oprogramowanie (pt. fix) wypadałoby żeby działało jak należy. Plików fixa niestety nie mam - kopie szlag trafił po kilku formatach, a cała transakcja było jakieś 2 lata temu? Trudno powiedzieć.

Niemniej jednak nie wiem, czy pan ecoprint może coś sensownego w tej sprawie powiedzieć. Myślę, że warto grubo się zastanowić nad tym z kim dokonujemy transakcji.

• #108 15 Wrz 2016 04:36
    ecoprint
    Poziom 21  

GrandBB napisał:
    Fixy z ecoprint nie działają. Drukarka normalnie mi drukowała i skanowała, z tym, że chciałem zresetować wszystko. Poprosiłem o fixy, dostałem takie, że drukarka dostała bricka - nie drukuje (a jak zaskoczy, to drukuje hieroglify), skan jest przerywany w momencie załączenia procedury. Wysłałem wiadomość priv, jednak pan stwierdził, że mnie nie pamięta. Fakt było to bardzo dawno temu, kiedy prosiłem o fixa. W wiadomości specjalnie ująłem błędny model drukarki, żeby wybadać sytuację. Skoro zapłaciłem za oprogramowanie (pt. fix) wypadałoby żeby działało jak należy. Plików fixa niestety nie mam - kopie szlag trafił po kilku formatach, a cała transakcja było jakieś 2 lata temu? Trudno powiedzieć.

Niemniej jednak nie wiem, czy pan ecoprint może coś sensownego w tej sprawie powiedzieć. Myślę, że warto grubo się zastanowić nad tym z kim dokonujemy transakcji.

witam pana. Nic sensownego ja panu niepowiem, i nawet niebenda usprawiedliwacsie. Czemu ja pana musz pamientac, nie pan jedan do mnie zwrcalsie po fix, i czemus u wszystkich dziala i sa wdzienczna. i czy kazdego musza pamientac, a szczegulnie jak pan twierdzi to bylo 2 lata temu. Dziwnie to ze tylko po dwuch latach pan podemuje ten probliem, ze drukarka po fixie niedziala, jesli pan twierdzi ze fix niedziala i pan bral u mnie ten fix, to tszeba bylo zrazu zwracacsie a nie po dwuch liatach.

pozdrawiam

• #109 15 Wrz 2016 07:37
    anty35
    Poziom 26  

A czy któryś z kolegów poratował by mnie oryginalnym wsadem do clx 3185 to bym poprosił.

• #110 15 Wrz 2016 14:54
    ecoprint
    Poziom 21  

anty35 napisał:
    A czy któryś z kolegów poratował by mnie oryginalnym wsadem do clx 3185 to bym poprosił.

witam, prosze zkontaktowacsie zemna pszez GG lub skype, i napisac jakie oryginalnie firmoware panu tszeba.

• #111 16 Lip 2017 08:09
    adata00
    Poziom 2  

Witam. Proszę o pomoc. Potrzebny oryginalny firmware do drukarki clx-3185 bez sieci tylko usb.

Pozdrawiam.

• #112 17 Lip 2017 10:01
    Imprimarex
    Poziom 24  

adata00 napisał:
    Witam. Proszę o pomoc. Potrzebny oryginalny firmware do drukarki clx-3185 bez sieci tylko usb.

Pozdrawiam.

O jakim numerze ta wersja firmware ma być?

• #115 03 Sie 2017 23:01
    marcin1606
    Poziom 10  

Dzień dobry,

Czy istnieje inny, alternatywny sposób zmiany serial number niż przez USB_SN_Changer?
    Niestety za żadne skarby nie mogę dokonać tej zmiany za pomocą tej aplikacji. Próbowałem na changer'ach z różnych źródeł.

Czy ktoś posiada i mógłby udostępnić oryginalny firmware V1.20.01.36 f do CLX-3185?

Czy można zrobić downgrade software do wersji V1.20.01.35?

Historia zaczęła sie od tego, że miałem oryginalnie wersję softu V1.20.01.35 i próbowałem wgrać fix z linku https://pliki.elektroda.pl/468857,clx3185fw.html. Postępowałem według readme.txt, zmienił się numer seryjny na Z52FBAIZ800288K, a drukarka nie chciała zamienić bloków pamięci, po prostu nic się nie zadziało.
    Następnie spróbowałem https://pliki.elektroda.pl/461277,19629.html, próbowałem nieskutecznie zmienić SN. Sam soft wgrał się bez problemu.
    Próbowałem też wrócić do oryginalnej wersji softu V1.20.01.35, niestety na wyświetlaczu drukarki wyświetla się error.

Czy można jeszcze wrócić np. do oryginalnego SN?
    Czy istnieje możliwość wgrania fix'a, który będzie resetował kasety z tonerem na 100% zawartości?

Z góry bardzo dziękuję za pomoc.

• #117 04 Wrz 2017 18:19
    michalszydlow
    Poziom 5  

nie zadziałało to fixowanie. nie mogę odblokować komunikatu o konieczności wymiany wszystkich tonerów (pomimo, że są pełne). nagle o jednym czasie się zepsuło. czy jest ja to jakaś rada ?

• #118 04 Wrz 2017 18:32
    krakarak
    Poziom 39  

Jest na to najprostsza rada - niech wgrywaniem fix-a zajmie się ktoś kumaty w tym co robi a wszystko będzie dobrze.
    Drukarka nie ma oczu i nie widzi nimi ilości proszku.
    Proszku możesz wsypać całe wiadro a tym co przekazuje informacje dla drukarki o stanie tonera jest zainstalowany na kartridżu chip.

• #119 04 Wrz 2017 19:54
    Imprimarex
    Poziom 24  

michalszydlow napisał:
    nie zadziałało to fixowanie. nie mogę odblokować komunikatu o konieczności wymiany wszystkich tonerów (pomimo, że są pełne). nagle o jednym czasie się zepsuło. czy jest ja to jakaś rada ?

Proszę zakleić chipy w tonerach, wydrukować raport konfiguracji i wstawić na elektrodę.