Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
EuroPol
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Dzwonek do drzwi na 9V AC nie działa

tomstarz 25 Lis 2010 11:43 3636 5
  • #1 25 Lis 2010 11:43
    tomstarz
    Poziom 2  

Mam problem z dzwonkiem do drzwi na 9V AC. Kupiłem już 2 nowe i żaden z nich nie chce działać. Kiedy naciskam na włącznik dzwonka na przewodach zasilających dzwonek pojawia się napięcie ok. 9V AC. Kiedy puszczam przycisk jest 0. Czyli niby wszystko gra. Mimo to - dzwonek nie dzwoni. Zaznaczam że kupowałem już dwa NOWE dzwonki i żaden z nich nawet razu nie dał znaku życia. Czy ktoś może wie co może być źle? Aha - instalacja o której mówię, znajduje się w budynku starego typu. Podejrzewam, że gdzieś na klatce jest trafo na 9V AC, ale tu chyba wszystko gra, skoro po pomiarze miernikiem raz mam 9V AC (jak nacisnę guzik), a raz nie (jak puszczę). Krótko mówiąc do cewki, która powinna poruszyć tłoczek ze sprężynką napięcie dochodzi, ale tłoczek nawet nie drgnie. Wątpię, żebym miał takiego pecha i kupił dwa wadliwe dzwonki.

0 5
  • EuroPro
  • #2 25 Lis 2010 13:56
    karolq
    Poziom 21  

Na pewno ten dzwonek jest an 9V ?? Daj jakieś fotki to lepiej będzie ocenić problem.

0
  • EuroPro
  • #3 25 Lis 2010 14:27
    ^ToM^
    Poziom 31  

Zamiast dzwonka spróbuj dać jakąś żaróweczkę i sprawdzić czy działa. Jak żarówka zadziała to raczej na pewno masz uszkodzone dzwonki albo są na inne napięcie.

1
  • #5 26 Lis 2010 21:05
    and61
    Poziom 26  

Zrób jak radzi ^ToM^ , żarówka 12V potwierdzi obecność zasilania dzwonka

0
  • #6 26 Lis 2010 22:39
    tomstarz
    Poziom 2  

Kupie żaróweczkę jutro i zobaczę. Dam znać co i jak.

0