Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Acer monitor G225HQbd - DVI-D

25 Lis 2010 13:11 1619 2
  • Poziom 10  
    Serdecznie witam. Monitor G225HQbd w/g opisu na stronie acer , ma rozdzielczość 1920x1080 i złącze DVI-D z HDCP . Monitor ma zamontowane DVI 24+1 pin czyli niby Dual, natomiast w komplecie kabel DVI 18+1. Z zapytania mailowego do technika producenta , dowiedziałem się : " W monitorze posiada Pan złącze DVI-D (Single Link) z obsługa DHCP. Złącze to w rzeczywistości wykorzystuje piny 18 + 1
    Zasadnicza różnica w złączach DVI-D 18+1 (Single Link) a 24+1 (Dual Link) to ich przepustowość danych.
    Przy złączu Single Link istnieje możliwość przesłania obrazu o rozdzielczości do 1920 x 1200, natomiast DVI dual link może wyświetlać w rozdzielczości 2560 x 1600 pikseli."
    Z innych informacji z netu wynika, że:"Format DVI-D (podobnie DVI-I) używa połączeń pojedynczych i podwójnych(posiadają dodatkowe 6 żył). Podstawowa różnica między połączeniami to stosowanie dwóch transmiterów TMDS 165 Mhz w połączeniu podwójnym i analogicznie jednego w pojedynczym. Podwójne połączenie potrafi przesłać sygnał o rozdzielczości 1920 x 1080 natomiast pojedyncze 1280 x 720." - http://forum.idg.pl/dvi-i-oraz-dvi-d-info-t11946.html - Kto ma rację ??? Zależy mi na 1920x1080 . Pozdrawiam Jerzy z W-wy
    (proszę moderatora o wstawienie tego w serwis, anie w co kupić gdyż bardziej zależy mi na tych informacjach)
  • Pomocny post
    Spec od monitorów
    Poczytaj w odnośnikach mojego ostatniego postu z tematu Link
  • Poziom 10  
    lisek napisał:
    Poczytaj w odnośnikach mojego ostatniego postu z tematu Link

Dzieki lisek .... wszystko jasne