Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Renault Laguna 2.0 rt 95r Brak mocy, nierówna praca silnika

25 Lis 2010 16:02 5635 4
  • Poziom 27  
    Witam!
    Posiadamy auto jak w temacie. Auto dzień przed awarią dało oznaki że coś jest nie tak. Tzn stracił moc ale po chwili mu przeszło. Teraz auto nie ma mocy i nie wchodzi na obroty. Na postoju na wysokich bardzo nie równo pracuje i daje taki dźwięk bardziej basowy. Nie wiem jak to opisać. Coś jak w benzyniakach na gazie jak się kończy gaz. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Pod komputer będzie problem się podpiąć, gdyż auto znajduje się w Norwegii. Zmieniliśmy pompę paliwa , jaskrawościomierz powietrza i świece zapłonowe. Liczę na pomoc kogoś kto miał takie problemy z autem. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

I jeszcze dodam, że normalnie auto jak wejdzie na obroty to po ujęciu gazu stopniowo zwalnia silnik, a tu natychmiast jak by coś go blokowało.
    Mógł np pasek rozrządu przeskoczyć o ząb?
  • Poziom 28  
    Sprawdzałeś cewki zapłonowe?? U mnie było podobnie, też czasem tracił moc i nie wiadomo było dlaczego... Na początku pomogło poprawienie wtyczki przy cewce a potem padła już całkiem.
  • Poziom 13  
    A jak kompresja i luzy zaworowe?
  • Poziom 27  
    Zmieniliśmy jeszcze krokowy, zaraz po nim czujnik (nie wiem czego) poruszaliśmy wtyczkami na aparacie zapłonowym bez zmian. Części z auto złomu.
    Jednak po chwili auto zaczęło chodzić normalnie. Niestety nie na długo.
    Moze być uszkodzony katalizator i blokuje go na wydechu?
    Zawory i luzy nie damy rady sprawdzić. Nie ten fach :(
    Chcemy tylko zrobić co w naszej mocy żeby auto zaprowadzić do Polski.
    Nie uda się to trudno.
  • Poziom 27  
    Rozsypany katalizator!