Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Renault Laguna 2.0 rt 95r Brak mocy, nierówna praca silnika

motyl22 25 Nov 2010 16:02 5959 4
    motyl22
    Level 27  
    Witam!
    Posiadamy auto jak w temacie. Auto dzień przed awarią dało oznaki że coś jest nie tak. Tzn stracił moc ale po chwili mu przeszło. Teraz auto nie ma mocy i nie wchodzi na obroty. Na postoju na wysokich bardzo nie równo pracuje i daje taki dźwięk bardziej basowy. Nie wiem jak to opisać. Coś jak w benzyniakach na gazie jak się kończy gaz. Mam nadzieje że wiecie o co mi chodzi. Pod komputer będzie problem się podpiąć, gdyż auto znajduje się w Norwegii. Zmieniliśmy pompę paliwa , jaskrawościomierz powietrza i świece zapłonowe. Liczę na pomoc kogoś kto miał takie problemy z autem. Z góry dzięki i pozdrawiam!

Dodano po 2 [godziny] 1 [minuty]:

I jeszcze dodam, że normalnie auto jak wejdzie na obroty to po ujęciu gazu stopniowo zwalnia silnik, a tu natychmiast jak by coś go blokowało.
    Mógł np pasek rozrządu przeskoczyć o ząb?
    LoLek85
    Level 28  
    Sprawdzałeś cewki zapłonowe?? U mnie było podobnie, też czasem tracił moc i nie wiadomo było dlaczego... Na początku pomogło poprawienie wtyczki przy cewce a potem padła już całkiem.
    volsky
    Level 13  
    A jak kompresja i luzy zaworowe?
    motyl22
    Level 27  
    Zmieniliśmy jeszcze krokowy, zaraz po nim czujnik (nie wiem czego) poruszaliśmy wtyczkami na aparacie zapłonowym bez zmian. Części z auto złomu.
    Jednak po chwili auto zaczęło chodzić normalnie. Niestety nie na długo.
    Moze być uszkodzony katalizator i blokuje go na wydechu?
    Zawory i luzy nie damy rady sprawdzić. Nie ten fach :(
    Chcemy tylko zrobić co w naszej mocy żeby auto zaprowadzić do Polski.
    Nie uda się to trudno.
    motyl22
    Level 27  
    Rozsypany katalizator!